Szukam gry dla Babci 80+lat - podobna do zoo

Witam,

Nie wiem w jakim dziale umieścić ten temat dlatego pisze tu. Moja Babcia gra obecnie w Zoo2 firmy upjers. Ma już chyba wszystko co można mieć w tej grze… nudzi już ją. chciałem jej założyć free Aqua zoo ale już tej gry niema. znacie jakieś takie gry dla starszej osoby o zwierzaczkach itp. nie chodzi o walkę tylko takie coś kolekcjonerskiego. Odpadają inne formy normalnego zoo i farmy bo farme ma, ale też się jej znudziła… jest coś takiego?

Jak babcia lubi symulatory to może
-Cities Skylines
-zoo tycoon
-Simcity
-cała seria Simsów
-cała seria Anno
-seria Civilization

Wszystkie te gry wymagają “myślenia”. szukam takiej gdzie nie trzeba… chodzi o poziom gry. To zoo co ma babcia jest genialne bo widzi zwierzaczka to kupuje lub zbiera pieniądze… i tyle. żadnych zaawansowanych interfejsów nie może być w grze…

Skoro takie normalne formy zoo ją nudzą, to mogę zaproponować chociażby smocze hodowle, które też opierają się na kolekcjonowaniu smoków i za wiele myślenia nie wymagaja :stuck_out_tongue:

-DragonVale od Backflip Studio, bardzo fajna gra, brak p2w. Zdobycie wszystkich smoków zajęło mi 3 lata, ale teraz znowu dodali ich mnóstwo więc pewnie zbierania na kolejne 3 lata.
-DragonVale World - to co wyżej ale w 3D. (Chociaż nie wiem czy jej przypadkiem nie skasowali bo w Google Play jej nie widzę, a na fanpagu ostatni post z 2018)
-Dragon Story - bardzo ładna grafika, ale gra dosyć p2w. Jak nie płacisz to wszystko rozwija się baaardzo wolno, więc tylko dla cierpliwych.
-Fantasy Forest Story - to co wyżej, ale z różnymi magicznymi zwierzętami
-Horse Haven World od Ubisoftu - a tutaj z konikami.
-Crazy Dino Park - humorystyczne podejście do parku jurajskiego, dosyć specyficzne więc nie wiem czy spodoba się babci, ale sama rozgrywka też jest ok (chociaż są tam niby walki, ale to nic skomplikowanego)

Jak mało to mogę jeszcze jakieś poszukać, generalnie tematyka gier dosyć mi bliska więc jestem z tym w miarę na bieżąco :stuck_out_tongue:

Super ale wszystko co podałeś jest na androida… mi zależy na pc… to jest babcia…

Zoo 2 przecież też jest na androida, o wersji PC nie słyszałam tak szczerze, dlatego mnie to zmyliło.

Na PC niestety takich gier nie ma bo Flasha Google za niedługo wyłącza i po prostu nie będą działać. Zawsze można grać na emulatorze androida :stuck_out_tongue:

Np. takie przeglądaarkowe, może przypadna Babci do gustu?
Na ryby
Klondike
Blocky Farm
The Settlers Online

Może Zielone Imperium?

Włączyłem babci grę “wauies” prostszej gry chyba nie ma. o chodowli piesków i ktoków i nie dała sobie rady… to gdzie zielone imperium czy inne ;/ masakra jakaś by coś jej znaleźć…

Są jakieś kulki czy coś w tym stylu? ale łatwe jednak muszą być poziomy itp. próbowałem z candy crash ale po angielsku jest tylko…

Planet ZOO ma bardzo dużo pozytywnych rekomendacji i jest w Polskiej wersji.

Yh, Planet Zoo dla babci to słaby pomysł, jak tam ludzie po studiach gamingowych mają problem ze sterowaniem (kto próbował budować ścieżki albo ogrodzenia o zmiennym poziomie wysokości ten wie co mam na myśli). No i gra jakby nie patrzeć jest mocno złożona.

Co do polskiej wersji Candy Crush, to jest mnóstwo gier alternatywnych i widziałam, że niektóre z nich są po polsku. Akurat nie podam przykładów bo w takie gry grywałam mało i nie pamiętam ich nazw.

W sumie skoro twoja babcia taka zbyt ogarnięta nie jest, to może poszukaj jakiś gier od 3+, one raczej nie powinny być skomplikowane :stuck_out_tongue: