Szukam gry MMORPG

Witam wszystkich!
Szukam w miarę prostej gry MMORPG do sporadycznego grania (zależy mi na F2P) w którą mogę grać solo, jak i opcjonalnie w jakimś party. Grałem kiedyś w Cabala, Metina. Czekam na wasze propozycję. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Nie wiem czego kolego oczekujesz. Nie podałeś żadnych informacji o tym, co Ciebie interesuje. Podałeś tylko 2 gry, w które grałeś. Pytanie, czy one ci przypadły do gustu, jeśli tak to co było fajne dla Ciebie. Napisałeś, że grałeś w Metina. Rozumiem, że chodzi o Metina 1?
Jeśli chcesz gry MMORPG F2P, ale nie wiesz czego konkretnie chcesz, to może poprostu wygoogluj sobie frazę “MMORPG F2P”.
Prosta gra? Chodzi o prostą grafikę, czy rozgrywkę, czy skille? Prosta znaczy bez craftingu? Czy bez PvP?
Ręcę opadają.

Polecam barana w ścianę, możesz solo jak i w grupie.

1lajk

Oj bo to określenie jakby poszedł do lekarza usiadł i powiedział “boli mnie” a on niech się domyśli reszty :smiley:

Edit:
Żeby nie było, że nic na temat, przy tak postawionych wymaganiach to “każde mmo f2p będzie git bo przy sporadycznym graniu i tak możesz olać topki i jakąkolwiek walkę o coś porządnego w grze”

2lajki

Gra miałaby być podobna do tych dwóch powyższych co wymieniłem (obie mi się podobały) bardziej nastawioną na PvE z łatwą do ogarnięcia rozgrywką. Mile widziana obecność dungeonów itp., crafting, rozbudowany rozwój postaci.

Może nie najłatwiejsza do opanowania ale szczerze polecam Path of exile.

Ale POE to nie jest mmorpg, a tym bardziej nie jest grą podobną do cabala czy metina.

Czym jest mmorpg? Czy grając w WoWa czy innego black deserta odgrywasz swoją rolę jak na role play przystało? Jeśli nie to czemu PoE nie jest mmorpg skoro posiada fabułę i grasz w niego tylko online na serwerze z tysiącami innych osób? Widzisz pojęcie mmorpg jest bardzo płynne i to, że twoja wizja mmorpg jest inna nie znaczy, że masz rację. Abstrahując od tych bzdur jeśli szukasz gry online z możliwością składania fajnych buildów i prawdziwym free to play z być może trochę inną formą grindu niż Cabal to serdecznie polecam.

1lajk

Spróbuj Dekaron który wydaje Papaya, niedawno otworzyli nowy serwer, kiedyś na oficjalnym było p2w ale teraz jest tyle bonusów i udogodnień, że chyba nie czuc. Można też spróbować Dekaron Rising, prywatny serwer który jest wolny od p2w, gra na nim o wiele więcej graczy, nawet nie widać miejsca na podłodze, tyle sklepików porozstawianych tam jest. Szkoda, że wcześniej nie poznałem tej gry, jako dawny gracz metina i last chaos to o wiele bardziej by mi się spodobała. Ta gra to właśnie takie połączenie Last Chaos i Metina, Cabala w jakimś stopniu również, ponieważ Dekaron i Cabal to podobne gry(nawet była ankieta na tej stronie, która je zestawiała ze sobą). Gra ma mnóstwo bardzo efektownych i satysfakcjonujących skilli, duża miodność w expieniu. Chyba nie znam gry z bardziej widowiskowymi skillami, a żadna najnowsza gra MMO nie przewyższa Dekaronowi.


Zacząłem grać w to we wrześniu 2019, serio nie spodziewałem się takiej jakości wykonania : D, szkoda ta gra zasługuje na dużo większy rozgłos, chociaż i tak jest z kim grać.