Szukam gry podobnej do battlestar galactica online

Witam,

Tak jak w temacie. Szukam gry gdzie będę rozwilal swój statek kosmiczny, walczył z bota i graczami itp. Może być gra 2d ale nie chce nic na podobe darkorbit bo mi nie przypadło do gustu. Poprostu już mam dość mmo gdzie rozwijam postać chce jakiś statek czy coś ale NIE wyścigi samochodowe… Proszę o pomoc…

Eve Online?

ja znam

Jesli nie byles zrazony tym ,ze Battlestar byla gra przegladarkowa, to moge zaproponowac CI Second Galaxy. Gra jest na Steam, i jest to crossplay z wersja na Androida. Moze przypadnie Ci do gustu.

polecam eve online, star conflict, bez neta to space rangers 2 rebelia. Pozdrawiam

Zainteresowała mnie gra Second Galaxy bo jest na androida ale wszyscy piszą że to wykastrowane EVE. Dlatego skupie się na EVE. ale mam mega problemy ze startem. Czy jest jakiś poradnik po polsku który pokaże całkowity start gry? Podstawy Podstaw? Jak już ogarnę podstawy dam sobie rade po angielsku. Ale wiem że można na streemie kupić pakiet startowy dodatkowo chętnie będę płacił subskrypcjie jak mnie wciągnie gra. Ale nie chce stracić startu bo jak czytam można sporo zyskać. Z filmików widzę że może mnie wciągnąć. Ale poza instalacją ze streema nawet jej nie odpaliłem. Jestem taki, że jak pierwsze 20minut gry mnie zdenerwują porzucam grę potem się okazuje że nie słusznie dlatego czy jest jakiś poradnik na typowy start?

Jesli nie ogarniesz tutoriala, zapomnij o ogarnieciu gry. Przykro mi. Nie dasz sobie rady…
Tutorial to tylko kropla wody w morzu.

Battlestar galaktica była łatwa do ogarnięcia… Obejżałeem trochę o EVE online i niestety mi sie jednak nie spodobał. zobaczymy Second Galaxy. A może jest jakaś inna gra?

niestety Second Galaxy tez jest do bani wszystko na auto lata. Grałem w Black dezert mobile to samo nic nie ogarniam wszystko robi automat. Gdzie te gry jak tibia czy BGO? latam gdzie chce robię co chce. początki łatwe mało ogarniania na starcie i z biegiem gry się uczę tu wszedzie latam tylko tam gdzie mogę. Jest jakaś taka właśnie w miarę normalna gra kosmiczna?

Jedyną gra na rynku która spełnia twoje wymagania to chyba Elite Dangerous. To nie jest raczej takie typowe MMO (można grać solo, a nawet w open play ciężko spotkać gracza poza stacjami, bo w końcu odwzorowana jest cała galaktyka). Jednak lepszej gry o eksploracji kosmosu nie ma. Możesz wcielić się w łowcę głów, handlowca, czy po prostu kopać asteroidy. Da się nawet wlecieć na powierzchnię planet, i pojeździć na nich łazikiem. A gdy ci się to wszystko znudzi, to istnieją setki milionów układów słonecznych do odwiedzenia, gdyż jak wspominałem, odwzorowana jest Droga Mleczna w skali 1:1. Możesz osobiście odwiedzić mgławice znane ze zdjęć telskopu Hubble’a, czy czarną dziurę w środku galaktyki. Rozwój gry trochę spowolnił, chociaż gdzieś teraz powinien wejść patch z nową zawartością. Jednak twórcy planują kolejny, duży dodatek pod koniec następnego roku, także gra nie jest martwa. Trochę jest problem z pvp, bo przez mechaniki tej gry ciężko spotkać i zaatakować gracza, ale są różne serwery na discordzie gdzie można się umówić na walkę
Eve raczej ci odradzam. Jest to dobra gra pod względem ekonomicznym i pvp, drugiej takiej nie ma. Niestety, twórcy mają problemy ze zbalansowaniem rozgrywki, a gracze się wykruszają. Ciężko będzie ci dogonić starych wyjadaczy, nawet jak kupisz olbrzymie ilości waluty za plexy to bez doświadczenia nie masz szans

Wielkie dzięki, Elite niby fajne ale właśnie szukam mmo a nie singelki . W BGO latałem Liche (eskorta cylonów) i walczyłem. Lubie grać solo nigdy nie miałem ekipy ale lubię walki zarówno pvp jak i pve. Poza tym uwielbiałem kopać asteroidy. Jestem osobą co pracuje i nie ma czasu na gry wole trochę kasy wydać by nie być w tyle. EVE jest nawet dobre ale za bardzo skomplikowane, a zarazem za proste. walka wygląda że stoję w miejscu i nic nie robię praktycznie. a BGO trzeba było manewrować szczególnie “pchełką” (myśliwiec). Zamknięcie serwerów to wielki cios dla mnie. Gra miała wszystko jedyny błąd twórców to taki że za łatwo można było dostać walutę premium. Jak by wprowadzili abonament lub znacznie ograniczyli możliwość zdobycia waluty w grze zacieli by zarabiać… Brakuje bardzo takiej kosmicznej gry Podobnej do BGO.

EVE - to bardziej symulator niż gra. Takie moje wrazenie po kilku godzinach gry.
Second Galaxy - wykastrowane eve i za dużo automatycznych rzeczy.
Elite Dangerous - można powiedzieć że to singielka. i nie o to mi chodzi

Skoro nie ma w kosmosie to może jest jakieś inne mmo co rozwija statki na wodzie? jacyś piraci czy coś? jednak co to za MMO jak nie można latać/pływać strzałkami/WASD. Znudziły mnie po prostu gry MMO szablonowe WoW, tibia,black dezert itp. Szukam jakiegoś gdzie nie rozwija się postaci/robota(bo to to samo) i poluje na moby…

Teraz w większości mmo interakcja z graczami to najwyżej przechodzący inni gracze w tle, ja na twoim miejscu dałbym szanse elite, bo gra nie jest zbyt droga. Tam faktycznie możesz się poczuć jak pilot statku kosmicznego, sterując z kokpitu, a kopanie asteroid jest na pewno tam zrealizowane najlepiej (i jest bardzo opłacalne). W eve walka jest znacznie bardziej skomplikowana niż się wydaje, wprawdzie w dużych flotach polega na podążaniu za dowódcą i wciskaniu f1 na cele, jednak w mniejszych grupach liczy się odpowiednie utrzymanie odległości i mikrozarządanie modułami, naprawdę trudno jest to ogarnąć jednocześnie.

Problem jest taki że nie ma wiele takich gier, o których mówisz, teraz dominują gry które można przechodzić samemu, co najwyżej ze wspólnym rynkiem i opcjonalną kooperacją

No ja MMO przechodzę samemu głównie. Nie lubie należeć do gildi/frakcji/szwadronów itp. Mam paru kumpli RL ale to tez rzadko razem gramy, bo jak gram gram i w ciągu paru sekund muszę czasami wyjść z gry to grając w grupie to problem bo osłabiam drużynę. Nie mam 15 lat tylko 30. Wychowałem się na tibi. Teraz życie jest dla mnie najważniejsze ale lubię sobie pograć. Szkoda że już nie ma takich gier MMO jak kiedyś. Gdyby powstała taka gra o której mówię to by zarobiła miliony na starszym pokoleniu. Zarówno mnie jak i znajomych z RL taki Blak Dezert Mobile wkurzył nieziemsko. Tle czekaliśmy na porządne mmo na androida, a tu tylko klikanie w misje i postać sama biegnie przez pół mapy i nikt nie wie gdzie. Zamiast z terenem naokoło się zapoznawać to leci przed siebie. Chodzi o grę gdzie można zmieniać “statki”/“maszyny”, a nie jedna postać. Dodawać wyposażenie/ulepszać oraz poznawać świat stopniowo a sterowanie WASD. Typowy WoW,Tibia,Metin ale nie na postać a na możliwość zmiany “pojazdów”, nie potwory a coś innego wyjątkowego. Tworzone są gry MMO cały czas na bazie WoW a tego tyle że już zbiera się na wymioty a porządna gra kosmiczna nie istnieje.

Proszę Cię… Nie pisz bzdur. Porządne gry kosmiczne wyszły, tylko są wymagające. Nie zachwalaj tak Battlestar Galactica, bo się ośmieszasz… Jesteś pierwszą osobą zachwalającą ten crap ,którą widzę na forum… I jeśli przedkładasz wyższość Battlestar Galactica nad EVE itp. to robisz z siebie błazna porównując je do WOW’a i innych.

  1. Ja nikogo nie obrażam
  2. EVE może i by mnie zainteresowało jak by był jakiś nowy serwer. Pisałem wyżej że grałem kilka godzin w EVE. ale co to za gra jak nieważne gdzie lecę to jestem trup… regiony są pozajmowane przez korporacje itp. Gra nastawiona na grę w zespole a nie solo co też napisałem wyżej.
  3. jak mówiłem zależy mi na sterowaniu WASD, możliwość gry solo ale by byli inni gracze i pvp. , Brak AUTO gry jak w blak dezert mobile. - czyli zwykła gra MMO jak każda inna ale nie postać tylko jakiś statek. W BGO mogłem grać solo jak i w szwadronie . sterowałem WASD i nie byłem zmuszany do robienia misji. Nie byłem do niczego zmuszany. Chciałem walczyć walczyłem, chciałem kopać kopałem, chciałem robić misje to robiłem - robiłem co chce. Dlatego tak zachwalam. EVE to symulator w moich oczach. Nie mogę polować na pierwszych lepszych graczy jak i latać gdzie chce, a różnica między nowym graczem a starym wyjadaczem jest za duża.

eve online jest grą bardzo złożoną i nie jest po prostu dla wszystkich. co jest złego w tym że gościowi podobał się battlestar galactica? to też była w miarę dobra gra. wpasowała się w niszę i na pewno miała wielu swoich zwolenników. on chce sterowanie WSAD więc na starcie eve będzie bez sensu wyborem. jeśli gra podobna do battlestar to znaczy że ma to być symulator w którym faktycznie sterujesz, atakujesz, widzisz i reagujesz. w eve możesz równie dobrze wyłączyć całkiem tryb graficzny (nie da się) i poruszać się, walczyć, kopać itp itd tylko za pomocą overview i innych okienek. nie każdemu może się to podobać.

samo porównanie eve do battlestar i odwrotnie jest złe i błędne to jakby porównywać 2 różne gatunki. jedyne co mają ze sobą wspólnego to to że obie gry są sci-fi i akcja dzieje się w kosmosie.

A co do samego tematu to zapomnij. Nie ma na ten moment nic takiego jak battlestar galactica gdzie faktycznie walczysz, latasz, sterujesz, wydobywasz, ulepszasz itp. i robisz to sam w trybie graficznym a nie tekstowym :slight_smile:

powiem szczerze że dawno temu była jedna gra która by cie zainteresowała ale nawet nie pamiętam tytułu i chyba nawet już nie działa. może ktoś z forum pamięta…

  • sterowanie WSAD
  • widok z kokpitu lub z tyłu statku
  • do wyboru wiele statków
  • możliwość zmiany broni (nie pamiętam czy inne moduły dało się zmieniać) (pamiętam że na pewno były lasery i railgun)
  • gra mmo można było normalnie spotkać, grać z ludźmi ale wydaje mi sie że była instancjonowana.
  • gra działała zapewne jakieś 7-8lat temu? może nawet dawniej
  • gra była uruchamiana normalnie z kompa (nie z przeglądarki)
  • w sumie takie battlestar tylko ładniejsze, lepsze, nie przeglądarkowe, bardziej rozbudowane.

W niczym to nie pomaga ale co tam… zainteresuj się może którąś z gier wargaming np world of warplanes albo war thunder… chyba że zależy Ci żeby akcja działa się w kosmosie. To nie mam pomysłu.

  • jeszcze jest arcade shooter na steam gang of space ale to całkiem co innego

edit: ta gra nazywała się Black Prophecy

Wielkie dzięki,
Jako jedyny pomogłeś. nie zależy mi na kosmosie. może to być gra podobna do “Pirate storm” też bardzo ją lubiłem ale grają tam tylko już same koksy i mówiąc szczerze sam już nie mam tam nic do roboty. Chce poprostu MMO ale nie rozwijasz postaci… no chyba że to będzie WoW i mogę zmieniać/kupować w trakcie gry, rasy ulepszać je itp.

Może zainteresuje Cię Pirates of the burning sea gra z niewielką ilością graczy ale ma to o co Ci chodzi. Rozwijanie statku ,postaci craft pływanie w otwartym świecie misje walki polowania na statki walki pvp pve. populacja mała lecz raczej stabilna od kilku lat serwery stoją dzieki stałej liczbie graczy, a może z innej beczki Ufo online invasion taka gra z mapa po której biegasz farmisz na mobach w walkach turowych niestety rozwijasz tam tylko swoja postac a walki sa w trybie turowym