Szukam gry przeglądarkowej

Cześć!

Szukam jakiejś ciekawej gierki na przeglądarkę. Jeśli chodzi o tematykę, to jest mi to bez większej różnicy. Mam 2 warunki;

  1. Możliwość rywalizacji/walki z innymi graczami + rozbudowa postaci, czyli w skrócie RPG
  2. Preferują zwykłą grę na przeglądarkę tzw. tekstową. No chyba że znajdzie się naprawdę coś ciekawego, to mogę wziąć pod uwagę. Nie chcę żadnych udziwnionych azjatyckich mmorpg z autotrackerami, które ostatnio wychodzą jak grzyby po deszczu. Zależy mi na czymś prostym, ciekawym i żeby gra była rozwijana przez twórców.

Gałem w:
Polwars -> ciekawa i bardzo rozbudowana gierka, przegrałem w nią kilka lat ale przez ostatnie 2 lata gra upada i już 90% populacji odeszła
Thecrims -> wszystko idealne, prócz tego że są tam sezony które się co jakiś czas resetują i trzeba grać od nowa

Ostatnio zacząłem grać na nowym serwerze Tanoth (od Gameforge), jednak gra jest słabo rozwinięta i ponoć twórcy od kilku lat już nie dodają nowości, a do tego gierka ma na karku 10lat…

A propos Gameforga; jest tam kilka gierek na przeglądarkę ale czy któraś jest warta uwagi?

@UP

Nikt już nie gra w przeglądarkowe proste gierki? :face_with_raised_eyebrow:

The crims odpada jak już wyżej wspominałem. Szukam czegoś gdzie, że tak powiem czas Cię nie goni :smiley:
Na razie gram na jakimś średnio rozbudowanym Tanoth od Gameforge’a

Masz Monster MMORPG, to takie trochę pokemony, ale autorskie, mają nieco inne żywioły itp.

Masz Kroniki Fallathanu, to taka Vallherówka, chociaż mocno przebudowana i posiadająca autorskie rozwiązania.

Wątek stary, ale… może ktoś jeszcze szuka czegoś podobnego, więc polecę coś od siebie.

link: Torn-City - Massively multiplayer online text based RPG

TORN - tekstowa gra przeglądarkowa (anglojęzyczna), rozwój postaci jest, rywalizacja z graczami (możliwość walki) jest. Gra ma 20 lat, ale non stop jest rozwijana przez twórców, codziennie loguje się 50k graczy. Prawdopodobnie całkiem jej blisko do thecrims (nie wiem, nie grałem, ale) tematyka to też gangsterskie miasto.

Postać rozwija się głównie pod kątem statystyk bojowych, ale rozwijasz też:

  • “talent do przestępstw”
  • statystyki pracownika (zatrudniasz się w jakiejś firmie)
  • budujesz majątek
  • kończysz kursy na uczelni
    (ogólnie jest co robić)

Rozwój trwa latami (sam gram ponad 4 lata i za jakieś 3 miesiące skończę wszystkie kursy na uczelni).

Gra ma własną gazetę w której opisywane są (w naprawdę profesjonalny sposób) wydarzenia ze świata gry (ostatnio np. ktoś okradł własną frakcję na kwotę równą całemu majątkowi gracza top7 z najbogatszych).
Gra wciąga strasznie, ale przy tym nie wymaga siedzenia przy monitorze non stop, wystarczy zalogować się parę razy dziennie, żeby utrzymać progres.