Szukam gry z dobrym endgame

Witam ogólnie mam do wyboru 3 gry: FFXIV/Wow lub Lost Ark i chodzi mi o to ,żeby po wbiciu max lvlu mozna było ulepszać gear w nieskończość.Którą gre najbardziej polecacie z endgame pve i by było czuć progres postaci.

W ff14 zdobywasz gear dungeonowy>scryptowy> raidowy i to jest max, nie ma mozliwosci upgradu dalej.

WoW dung > mythicy+ > raidy > mytihc + i praktycznie latasz caly czas za gearem na mythic +.

Lost Ark, nie mam pojecia.

1lajk

A później przychodzi nowy patch i wszystko jest do dupy. Czas stracony.

Jeśli chodzi o losta arka to masz codziennie daily questy, chaos dung, eventy, wyspy, raid daily no ogolnie sprawa rozchodzi sie o materialy oraz akrasium(taka pierdolka do ulepszania gearu) kontentu jest pelno a w grudniu nastepny tier raidu wchodzi polecam od czasów wowa w żadnej grze tyle czasu nie poświęciłem.

1lajk

Jak w każdym MMO w którym zwiększa się lev cap z dodatkiem :wink:

Polecam Tibie, EQ najlepsze leci kosmicznie rzadko i kosztuje krocie. Zebranie wszystkiego to robota nawet na lata, a wciąż dochodzą nowe. Do tego warto mieć kilka egzemplarzy, by enchantować na różne żywioły. Lvl bez limitu tam samo skille, czyli zdobywanie kolejnych zwiększa siłę twoją. Tylko tego MMORPG mogę ci polecić, bo np w takim Metinie to grindujesz do emerytury, lub grindujesz portfelem a to nikomu nie pasuje.

w FF XIV robisz w kółko dzienne ruletki, czyli dungi i rajdy by zdobyć gear
w WoWie robisz to samo, dungi, rajdy, ale masz PVP gdzie mozesz zdobyc bardzo dobry gear, w FF XIV PVP niestety praktycznie nie ma

1lajk

Nie grałem w inne, ale powiem na przykładzie wowa jak to wygląda bo na tym się znam
Wbijasz max lvl > robisz dzienne questy lub chodzisz na instancje ewentualnie craftujesz itemy > chodzisz na instacje z wyższym poziomem trudności albo lecisz na raidy (ta cześć zajmuje dłużej niż pierwsza, ponieważ dungeony mają poziom trudności do nieskończoności i tylko twój gear oraz skill cię ogranicza natomiast raidy masz 4 poziomy trudności przy czym ten pierwszy jest na tyle łatwy, że nie warto zawracać sobie nim głowę. Potem gdy wychodzi nowy patch dostajesz nowy raid nowy sprzęt itp.

W Wowie wiem jak to wyglada i po wbiciu max lvlu mozna dalej zwiększać ilvl armoru,a w FFXIV to też jest np max ilvl armor?

W obu grach po zdobyciu max lvla zaczyna sie gra tak naprawde i podbijanie ilvla. Co nie zmienia faktu że polecam poczekać na prepatch ze zmiana lvlingu jesli to ma byc twoj pierwszy raz z wowem.

Chyba, że grasz w GW2. Zdobyłeś eq na starcie i do dziś to są najlepsze itemy. xD

Edit. @perfect95, a co do tematu jak cię stać to moim zdaniem warto grać w obie gry. Są to najlepsze moim zdaniem gry pve dostępne na rynku obecnie.