Szukam gry ze "skillowaniem"

Cześć,

szukam mobilnej gry (MMO), takiej, w której będzie system “skillowania” (gdzie musimy trenować i podnosić swoje umiejętności). Czyli system znany chociażby z Tibii.

Istnieje taka gra? Jeśli tak, to proszę o propozycje

Runescape ,Runescape OS

2lajki

Tak jak powyżej oba RuneScape pasują chyba najbardziej, ale skille mają maks limit. Ultima no i Albion to kolejna gierka choć tu to się wbija w trakcie i raczej nie skillujesz. Możesz też sprawdzić Polski Altaron lub przyszły Ravendawn. A jeżeli chodzi o solo gierki, trylogia gier strategicznych fantasy Dungeon Siege ma podobny system skilli.

1lajk

wurm online / wurm unlimited

Rozszerzę temat Runescape / OSRS
Otóż, runescape posiada system umiejętności, gdzie oprócz umiejętności walki znajdziemy też umiejętności gatheringu, combatu, oraz wszelkiego rodzaju support skilli.

Runescape jest niebywale rozbudowanym tytułem, oprócz wchłaniającego tysiące godzin grindu mamy przeróżne serie questów które zdecydowanie rozwijają naszą postać.

Runescape istnieje w dwóch wersjach. tj. Oryginalna, czyli Runescape 3 który jest bez przerwy rozwijany przez devów.
I bardziej popularna, oldschoolowa wersja, czyli OSRS. Który od 2014 roku jest prowadzony na wzór wersji z 2007 roku z wieloma ulepszeniami - lecz bez item shopu.

Obie gry są bardzo wciągające, oczywiście posiadają setki wad jak to każda gra powinna mieć.

Największymi minusami (bądź plusami) są :slight_smile:
Tick rate 0,6 sekundy, co sprawia że wszystkie czynności są bardzo powolne i niesynchroniczne.
Masa botów, która ma duży wpływ na ekonomię gry.
Bycie dobrym w tą grę, zajmuje minimum dwa lata.

Dzięki Panowie za propozycje, wyżej pisałem o grach mobilnych, niestety do rsa się nie przekonam, tyle razy podchodziłem i jakoś nie mogę się przełamać.

Zrozumiałe
Też wielokrotnie podchodziłem do Runescape
Założyłem sobie cel wbić każdy skill na 50 poziom, żeby chociaż móc powiedzieć, że ta gra nie jest dla mnie. I już tak minęły 4 lata.

Imo pół roku na rs3 wystarcza, może trochę więcej teraz bo się schodzi z archeologią ale mi trochę mniej czasu zajęło zrobienie 99. Owszem, Slayer i inne na 120 to trochę dłużej ale tyle wystarczy na ogromną większość kontentu. W osrs nie pamiętam wymagać na theatre of blood i inne, ale 95+ fighting/70+ pray i inne koło 80 zdaje się wystarczało (nie pamiętam jak z herbalismem), a to też nie więcej niż pół roku.

RS3 to nie RS OS gdzie nie masz boostow na punkty.
I tam totalnie inaczej i wolniej progres idzie takze 99 w pol roku moze 1 skilem wbijesz, chyba ze duzo grasz

Spróbuj Albion Online

Nie no, nie all na 99 na osrs w pół roku, ale nawet mniej czasu wystarczy by zakosztować 95% contentu, w tym prawie cały endgame. No ale komórka w pracy do skillowania czegoś mniej aktywnego jak combat w nightmare zone mile widziana.