Szukam hmm... Looter Shooter?

Hej
Szukam FPS’a. Coś co ma fajne tryby pve (solo i co-op) ale też żywy, uczciwy pvp (jakieś dm, od biedy br).
W ogóle jest taka gra na rynku? Fajnie by było, gdyby można było jakoś rozwijać swoją postać, może coś levelować, wiecie, mieć jakąś marcheweczkę (w takim CoD właśnie jej nie ma). Z drugiej strony, żeby to nie była druga (i pierwsza też) praca jak Warframe.
Podejrzewam, że taka gra to jakaś utopia i życzenie do dżina ale ostatnio wypadłem z obiegu więc może o czymś nie wiem. Jeśli nie ma takiej gry dajcie znać w co wy pykacie i czy można w razie co do was dołączyć :slight_smile:

Problem jest taki że pvp gryzie się z gatunkiem looter shooter, tak jak i z HnS, bo w obu gatunkach walczysz z wieloma przeciwnikami naraz i oba są silnie uzależnione od gearu (co z kolei nie sprzyja uczciwemu i przyjaznemu pvp). Warframe też pvp tak na prawdę nie ma (czytaj : prawie nikt nie gra) - bo całe pvp opierało się na strzeleniu rakietnicą w ziemię obok przeciwnika. Chciałbyś powalczyć karabinem maszynowym? Zginiesz zanim zdążysz wycelować.

Z looter shooterów masz do wyboru głównie : Borderlandsy, The Division (dwójka ma jakieś tam wzglednie aktywne pvp, nwm jak z balansem), Outriders, Fallout 76 (bardziej rpg-strzelanka niż looter shooter).

Co do tego jeszcze dodam grę Destiny 2 - looter shooter który ma kilka trybów PvP. Problem w tym, że pomimo bycia F2P, gra ma bardzo dużo contentu zamkniętego za kupnymi dodatkami. Rocznie trzeba zapłacić ok. 400zł by miało się dostęp do najnowszych broni, kampanii, aktywności sezonowych, itp. No i niestety dochodzi też to, że aktywności sezonowe są usuwane z gry przy wyjściu nowego dodatku.

Gracze F2P oczywiście mogą zdobyć jakieś dobre bronie pod PvP, czy to właśnie w PvP grając czy inne aktywności, ale bez zakupu najnowszego dodatku nie ma mowy o braniu udziału w endgame’owym PvP - Próbach Ozyrysa. (tutaj bardziej chodzi o walkę z cheaterami)

Tl;dr: Destiny 2 może się wpasować w te oczekiwania, ale jak chcesz mieć wszystko na bieżąco - przygotuj hajs.

O, właśnie, wiedziałem że czegoś zapomniałem. Też tak sądzę w sumie że Destiny 2 może być najlepszym/jedynym wyborem : dużo itemów, dużo graczy, pvp grywalne i nawet jako tako zbalansowane. Minus? Cena. Jednak chyba żadnej innej sensownej alternatywy nie ma.