Szukam jakiegoś fajnego mmorpg

Witam, szukam jakiegoś fajnego mmorpg jakie byście mi polecili ?

xD

Poleciłbym Ci naturalnie jakieś fajne MMORPG, a co?

Ciężko o fajne MMO, sam bym chętnie w coś pograł, ale FFXIV abonament, mało polaków i weź sobie pół roku fabułę przechodź, WoW głównie abonament 60zł na miech to dużo, no i gra jest już mega stara; ESo ciśniesz 90% gry jednym / dwoma skillami. A tak poza tym już nie ma nic z klasycznych takich, weź znajdź jeszcze takiego z dużą społecznością polską to dopiero wyzwanie ! O Albion nie wspomnę nawet cały eq tracisz po śmierci w grze PvP - debilizm. BDO i Lost Ark są rakotwórcze, nawet tego nie ściągaj, bo stracisz pół życia za kliknięcie install xD New World jakoś nie porywa, pograłem dwa razy po parę tygodni i uninstall bez jakichkolwiek oporów, nudny po prostu. GW2 nuda, przed nowym rokiem kupiłem całą zawartość, pograłem dwa miechy i żygam, nudny i chaotyczny na dungach. Jak coś fajnego znajdziesz, to sam chętnie pogram, chociaż wolałbym coś ze świętą trójcą, takie gry są najlepsze.
Aktualnie zastanawiam się nad pograniem w WoW, właśnie triala pobieram, zobaczymy czy się będzie chciało grać. Runescape nowy też pobieram, nigdy nie grałem, ciekawe czy da się grać (nie da się, antyk jakiś xD). Wakfu jest w miarę fajne, ale brakuje polaków.
Aktualnie po dziejszym posprawdzaniu gier i kosztów grania wróciłem do Guild Wars 2, nie ma żadnego abonamentu, jak kupisz dodatki to tam se leżą i to tyle masz odblokowane, walka dynamiczna, grafika średnia ale akceptowalna. Te chaotyczne dungi to ja na jakiś tam fractalch byłem i nie wiedziałem co się dzieje najwyraźniej, bo na YT rajdy normalnie fajnie grają. Jedyny minus może być taki, że na każdej postaci musisz od nowa story napierdzielać i każdy punkt znów zwiedzać, no ale na jednej postaci masz trzy podklasy, myślę że nie trzeba trzema grać żeby się cieszyć grą.
Ewentualnie z shooterów to Destiny 2 ciekawe, no ale też trzeba co roku te 400+ zł wydać na dodatek + 4 sezony.

No, to przejechałeś się na tych mmo, nie ma co. “gra jest gupia, bo dwa skile sie urzywa, i jeszcze tego, sie tam biega normalnie, guwno ze hoho”
A tak serio, to te argumenty są po prostu słabe, jeśli w ogóle to są argumenty.
Jeśli masz tak błahe problemy z grami i dlatego je wszystkim odradzasz, to już się boję co pomyślisz o wowie. Daj znać, pewnie będziesz miał mnóstwo argumentów.

Co do założyciela wątku, jeśli masz internet, a zapewne masz, to polecam wejść na yt i wpisać przykładową grę (listę masz na stronie głównej) i sprawdzić co się tam dzieje, jak z grafiką i czy gra nadal żyje. Nikt tu Ci “fajnego” mmo nie poleci, bo każdy gra w coś innego i zaraz będą leciały wyzwiska typu “wow to gowno”, “nie, bo ffxiv to gowno” itp.

W ESO tak jest nie wiem czy grałeś.
Ja grałem kiedyś dośc dużo na PlayStation Templarem i 98% podczas questowania czy zwiedzania to było ciśnięcie jednego guzika bicia Sweepem bodajże jakoś tak się to nazywało. Koszty ESO też są dość wysokie, jeżeli nie jesteś fanem to musisz wydać 50zł na miesiąc, a bez plusa się nie gra. Pamiętam kiedyś próbowałem zabójcą grać, to bodajże było wciskanie 4 klawiszy po kolei co walkę, a walka była co chwilkę, po tygodniu szło dostać na głowę. Jakoś tak mało przyjemnie to szło.
Rozpisał bym się bardziej o reszcie gier, ale nie chce mi się, akurat sobie zacząłem Living World 4 w GW2.
Jakbyś chciał więcej szczegółów o którejś grze Rafalgajda, to pisz mi na priv, ale najlepiej sobie przejrzeć faktycznie materiały na YT i sprawdzić koszta samego grania, z góry wiadomo że koreańce typu BDO czy Lost Ark będą miały więcej kosztów, które wychodzą z czasem, dużo więcej.

To ja zapytam kolegę, czy w grze ma być święta trójca czy nie?
Czy postać ma mieć określoną klasę czy można jedną postacią robić wszystko?
Grafika ma być z ostatnich kilku lat czy grafika nie ma znaczenia?
Czy duży nacisk kładziesz na crafting w takich grach?
Napisz czego szukasz, a my może coś dobierzemy…

Co do ESO może i masz rację, ale wydaje mi się, że twórcy specjalnie zrobili taki system, by podczas eksploracji nie trzeba było się spuszczać nad rotacją, więc jeśli masz w miarę dobry gear (który kosztuje kilka groszy ) i masz 50lvl to spokojnie można lecieć klikając kilka klawiszy. Cały myk polega na swapowaniu broni i używaniu chyba dziesięciu skilli w różnych kombinacjach. Więc jeśli grasz jako casual i eksplorujesz mapę, to te trzy skille wystarczą, bo masz się skupić na lore i ogólnym odczuwaniu gry. Zaś jeśli chcesz spróbować swoich sił w veterach dungeonach, czy raidach, to już musisz ogarniać rotację która często nie jest prosta.
Mówi Ci gość, który ma ponad 1800CP więc wiem co mówię.