Szukam jakiejś odskoczni

Hej, szukam jakiejś książki w klimatach fantasy/science-fiction.

Mam teraz lekturę Krzyżacy a jakbym czytał cały czas Krzyżaków to bym nie wyrobił.

Ma ktoś jakieś fajne tytuły?

Przeczytałem :

-Zwiadowcy

-Harry Potter (jeżeli mogę zaliczyć to do fantasy/science-fiction)

obadaj trylogie Czarnego Maga od Trudi Canavan. Mnie dość mocno ta seria wciągła... a tak to polecam S Kinga mistrz literek :D

Dzięki za szybką odpowiedź, sprawdzę te tytuły, jakieś inne ktoś ma? ;)

Jeżeli chcecie jakiejś dobrej książki fantasy , polecam ERAGON i kontynuację NAJSTARSZY , i BRISINGR , autorstwa Christophera Paoliniego bodajże .

Świetne książka o młodym chłopcu i smokach. 1 książka ma ok . 500 stron , zabawa na tydzień dla mnie :)

PS. Ostatnią część BRISINGR trudno dostać , musiałem wypatrzeć ją na allegro za 80 zł z przesyłką 100 . Ale popatrz po bibliotekach publicznych.

A te 2 pierwsze w księgarni za 20 zł kupiłem.

Miłego czytania :)

Polecam up, dobra książka, jest już nawet następny, ostatni niestety tom.

Ja ze swojej strony polecę Herezję Horusa. Akcja się dzieje w sławnym uniwersum Warhammera 40k. Początkowo nie byłem przekonany, ale po kilkudziesięciu stronach tak się wciągnąłem, że przez tydzień urlopu przeczytałem 3 tomy ;)

Nie napisałeś nic o tym czy te książki Ci się podobały oraz co Cię w nich irytowało.

"Czyny Paksenarrion" bardzo przyjemnie się czyta.

"Era pięciorga"

Polecam całą sagę Licii Troisi o Wojnach Świata Wynurzonego. Jest ich ogółem 9, lecz każda z nich wciąga i jest warta przeczytania :P

Eragona jako odskocznie - jak najbardziej. Jednak dla mnie ta książka to poprostu śmiech pod każdym względem. Mając 10-12 lat się zaczytywałem, a ostatnio chcąc się wziąć za 4 część wysiadłem po kilku rozdziałach, zrażony głupotą książki. Od siebie poleciłbym przeczytać Wiedźmina, bardzo przyjemna saga zresztą Wieśka pewnie znasz lub coś od Kinga, choćby Miasteczko Salem, które jest dość krótkie. A jakbyś chciał coś zabawnego (nie komicznego jak Eragon) to obadaj sobie cykl o Jakubie Wędrowyczu (pierwszy tom to Kroniki Jakuba Wędrowycza). A jakbyś chciał przeczytać coś ambitniejszego to sprawdź Pieśń Lodu I Ognia. Ale sądze, że wtedy Krzyżacy będą odskocznią od tej sagi :D

Metro 2033 bardzo dobrze rozluźnia lub jakiegoś wiedźmina sobie poczytaj :)

Chcesz coś zabawnego, tętniącego akcją i szalonymi pomysłami? Przeczytaj cykl Kroniki Żelaznego Druida, tu masz fragment reklamujący 2 tom

2100-letni Atticus O’Sullivan, ostatni z druidów, odkrywa, że po zabiciu pewnego celtyckiego boga (zajrzyj do pierwszego tomu serii, Na psa urok) stał się niespodziewanie popularny. Bogowie z najróżniejszych panteonów życzą sobie nagle, by sprzątnął ich rywali, przede wszystkim boga piorunów Thora. To dopiero początek kłopotów Atticusa. Oto do jego drzwi puka Kojot, indiański bóg-oszust, i żąda, by druid unicestwił demona polującego na ludzi w okolicy.

Horda bachantek z Las Vegas chce zająć senne miasteczko i uczynić z niego kolejne gniazdo rozpusty. A na dodatek na życie druida i jego przyjaciół dybią diaboliczne nazistowskie wiedźmy, polujące też na atrakcyjny polski sabat pod wodzą Maliny… I po czyjej stronie stanie rosyjski rabin, upadły anioł z piątego kręgu piekła Dantego? Atticusowi pomagają zwilkołaczony wiking i sprawniczony wampir – czy jednak tym razem to wystarczy, by ujść z życiem?

Ps

A Krzyżaków to raczej ciepło wspominam, zjadłem ją w tydzień.

Polecam cztero tomowca "Pan lodowego ogrodu" Jarosława Grzędowicza. Bardzo mnie wciągnęła.

Trylogia czarnego maga jest dobra, ale musisz przetrwać przez pierwszą część ( 3 część wręcz jest niesamowita) jeżeli będziesz chciał kontynuować to powstała kontynuacja TCM czyli trylogia zdrajcy, która może jest mniej ciekawsza, ale i tak warto przeczytać.

Mroczna wieża S.Kinga jest polecana, oczywiście Sapkowski i wiedźmin to też obowiązkowa lektura po za tym jest jeszcze pieśń lodu i ognia (gra o tron itp )

także polece trylogie czarnego maga niedawo wyszła kontynuacja trylogia zdrajcy, a także wiedźmina na dniach wydana została kolejna książka przygód Geralta

Dziękuję wszystkim za te tytuły :)

Napewno przeczytam któreś z tych, bo na wszystkie aż tyle czasu nie mam ^.^

Trudna, ale przyjemna książka - "Perfekcyjna Niedoskonałość" - dla nowych osób będzie to ciężka przeprawa, jednak przy zrozumieniu daje naprawdę dużo radochy. Opowiada o dalekiej dalekiej przyszłości w której osiągnęliśmy apogeum rozwoju

Dodam do tego jeszcze "Ja, Inkwizytor" - seria książek przedstawiająca losy Inkwizytora, można się więc spodziewać palenia zwłok, tortur i oczywiście uciech cielesnych. Oczywiście jest liźnięta przez fantasy

Sapkowski duży + przypomniało mi się jeszcze o Neil Gaimanie. w jego literkach można się zatopić na wiele długich godzin :)

Obczaj

"Brudnopis" autorstwa Łukjanienko Siergiej'a. Fantasy trzymający w napięciu. W 2 dni przeczytałem całą bo tak bardzo chciałem wiedzieć jak sie skonczy

rzadko takie ksiazki mi sie trafiają :P

Jako odskocznię zdecydowanie polecam "Zadanie goblina" J. C. Hinesa ;) Świetna książka, po przeczytaniu całej trylogii spojrzałam z innej strony na to, co zazwyczaj traktuję jako darmowy EXP. :D

Wojny świata wynurzonego.