Szukam MMO jak dawniej, ale mam mniej czasu

Hejka :slight_smile:
Jestem trochę już starym dziadem - pracuję, studiuję (w teorii, te zajęcia zdalne to jakaś kpina), płacę rachunki.
Poszukuję gry MMORPG, która pozwoli mi się poczuć jakbym znowu miał 12 lat i właśnie wrócił w piątek ze szkoły.
W tamtym okresie zagrywałem się głównie w:

  • Metin 2
  • 4Story
  • Rappelz

Ale robiłem to dość nietypowo. Bardzo ekscytowała mnie sama eksploracja świata i odkrywanie fabuły. Tak, dwunastoletni ja nawet w Metinie śledził fabułę i robił sobie z niej notatki :stuck_out_tongue:
Nie jestem jednak typowym boomerem i mój gust graficzny w pewnym stopniu ewoluował, a i sprzęt mam nienajgorszy, więc dobrze byłoby zrobić z niego użytek. Dlatego chciałbym tytuł z mniej więcej takimi cechami:

  • Ładna oprawa graficzna
  • Fabuła, byle była i dało się w nią wczuć (tak jak w Aionie zanim go zepsuli - fabuła była taka sobie, a jednak dało się poczuć ten cały vibe świata przedstawionego, co poskutkowało tym, że to właśnie w Aionie mam najwięcej godzin na STEAM)
  • Niewymaganie od gracza aby poświęcił się grze. Szukam tytułu do którego będę mógł zalogować się codziennie na ±2 godziny lub nawet raz na dwa dni i nie odstawać masakrycznie bardzo od reszty.
  • Aktywne gildie i społeczność - niekoniecznie polskie, ale lubię grać w grupie i czuć rywalizację między owymi grupami (pamiętacie wojny gildii w Metinie?)
  • Model F2P, obecnie przez pandemię miałem mały kryzys finansowy, wychodzę już na prostą, ale do marcowej wypłaty nie będę mógł sobie pozwolić na opłacanie abonamentu.

Obecnie pykam sobie w Black Desert Online, ale… Jakoś tego chyba nie czuję. Te wszystkie combosy to za dużo bodźców na ekranie dla dziada jak ja. Próbowałem też Albion Online i gra była totalnie kozacka, ale wymagała zbyt dużego zaangażowania.

world of warcraft … na obecna chwile nie ma innego mmorpg godnego polecenia. nie ma f2p mmo godnego polecenia bylo jiz miliony tematow a wy dalej…eh. Wow , ff14. , ff14 jest takie sobie mi nie podeszlo monotonna walka ogolnie inny klimat.

FF 14. no i do 60 lvl freee. Długie godziny zabawy. No i jeżeli nie chcesz robić raidów w opcji hardcore to wersje story zrobisz z randomami .

1lajk

pozwolę się nie zgodzić. Nie wydawaj opinii absolutnych :slight_smile:

to podaj inne mmo …bo ja takiego nie znam wow ff14…tyle ze w ff14 moze gra z 1000 polakow jak by do kupy zebrac lub mniej + jest to specyficzny klimat dosc dretwy system walki

Polecam Guild Wars 2 do spróbowania jeden z najlepszych rpg od dawna na rynku co prawda gra jest b2play( wystarczy kupic path o fire a drugi dodatek dostajesz zadarmo) ale podstawka (Cały Early Game) do 60 lvl jest darmowy.

w przypadku kont darmowych Core tyria jest dostępna w całości bez ograniczenia do 60 lvl. Ograniczeniom podpadają funkcje takie jak chat, wvw, trading post, dostęp do map innych niż startowe (ograniczenie jedynie do 10 poziomu lub LA jest niedostępne do 35 poziomu). Lista ograniczeń tutaj: https://help.guildwars2.com/hc/en-us/articles/115015898508-Guild-Wars-2-Free-Account-Features-.
a tak swoją drogą to w pełni polecam wypróbować grę bo nic nie szkodzi a zawsze można miło spędzić te x godzin ^^

Też polecę GW2, darmowa podstawka wystarczy to sprawdzenia co i jak, a jeżeli przypadnie Ci do gustu, to nie trzeba wydać dużo kasy, żeby zakupić dodatki. Co do fabuły, to jak najbardziej da się w nią wciągnąć (momentami, nawet uronić łezkę). Gra dużo ludzi nawet na mapach startowych znajdą się chętni do pomocy/eventów. Do tego gra jest trochę zrobiona pod “casuali”, więc nie musisz dużo grać, żeby mieć najlepszy ekwipunek. No i na maksymalnych detalach wygląda bardzo ładnie :slight_smile:.

BDO
poczujesz się jak 12 latek
Nawet więcej, poczujesz się jak płód

1lajk

gosc gral w typowe mmorpg a gw2 to nie typowy mmorpg :wink: wiec nie zagosci tam na dluzej . gw 2 to cos jak teso czyli mmorpg bez mmo . single z dodatkiem multi.

Prawda jest taka, że w World of Warcraft masz wszystko i jeszcze więcej. Sam grałem w Aion’a przeszło 11 lat (zanim go na dobre już “popsuli”) i powiem Ci szczerze, że w WoW’ie znalazłem wszystko to czego szukałem i czego mi brakowało. Wiem, że finansowo teraz kiepsko stoisz, ale jak się odkujesz w marcu to polecam naprawdę sprawdzić ten legendarny tytuł a uwierz mi, że się nie zawiedziesz. Ewentualnie mogę coś tam pomóc jeżeli chodzi o Token :wink:

Co do samej gry to jest tak skonstruowana, że nawet Casualowy gracz przy odrobinie wysiłku nie będzie jakoś znacząco odstawał od innych. W aktualnym dodatku możesz “ubierać” swoją postać na wiele sposobów począwszy od PvE czyli Dungi, Raidy przez PvP, chodzenie na World Bossy, robienie Eventów na Time Walking Dungeon a na kampanii Conventowej i zbieraniu Animy z World Questów i ulepszaniu za nią swojego Conventowego Setu kończąc.

No i fabuła, lore, muzyka to wszystko jest magiczne, zaskakujące i pełne zwrotów akcji i tajemnic :v::grin:

1lajk

dokladnie sam gralem w aiona kilka lat … potem nie moglem trafic na nic …probowalem wiekszosc mmo ff14. teso gw2 itp… w wowie masz wszystko doslownie wszystko…na abonament zarobisz w grze jak w aionie :wink: jedyny wydatek to shadowlands. + subka . obecnie okolo 200 zl za shadowlands + 30 dni abonamentu . od siebie nie polecam Burninv Legion. potkcznie polskiego servera … wiekszosc gildi progresowych . polecam za to silvermoon alliance. najwiekszy server ally i polskie gildie ktore wiedza co to gildia bez spin .

W zasadzie jeśli nie wchodzi ci GW2, wow i FF14(tak jak mi i też jestem starym dziadem pracujący i prowadzącym działalność) to aktualnie niema nic sensownego do grania. Jeszcze ESO ale to bardziej singiel player. Ja czekam na New Worlda, sprawdziłem pewnie ze 100 tytułów i nic ciekawego nie znalazłem.

Sprawa jest prosta znajdz sobie dziewczyne 12 lat i znowu bedziesz sie czul jak malolat.

Pewnie chłop ma już żonę. Ja ze swoją 12lat jestem, a kochanki mi się niechęć szukać wolę w coś pograć w wolnej chwili;)

Ogladalem kilka odcinkow lowcow pedofilow i nie takie zonate i dzieciate tam byli.

1lajk

Nie wiem moze niech w Tibi poszuka malolaty.

Także polecam Black Desert Online. Jak masz ochotę to grasz, jak nie masz ochoty to pauzujesz nawet rok. Nadto to mmorpg z najładniejszą grafiką.

Przecież on napisał że nie czuje BDO

1lajk

Może nie wie, że w BDO można grać sporadycznie bo to gra mmorpg dla singla. A polecam natutalnie AAU bo tam jest ogrom aktywności np można skupiać się tylko na instancjach, czy housingu, czy osiągnięciach, czy oswajaniu zwierząt, czy zajmować się tematami artystycznymi czy ogromem innych aktywności nie progresujących gear. Jest w AA, AAU wielu graczy, których w ogóle nie interesuje rywalizacja w PvP i PvE.