Szukam mmo jak i graczy

Witam

Z racji tego, że komputer kurzył się od ponad dwóch lat w kartonie z braku czasu na granie jestem mocno do tyłu w świecie gier MMO. Poleccie ograć coś w co warto jeszcze wchodzić.

Wymagań wygórowanych zbytnio nie mam. Ważne żeby nie świeciło pustkami , pozdro :smiley:

Może World of Warcraft?
W sierpniu planujemy ze znajomymi rozruszać w tej grze gildię i zacząć wspólnie robić tam content. Jeśli chcesz do nas dołączyć to zapraszamy na stronę: https://aiwe.eu

Black Desert Online

sęk w tym ,że w połowie sierpnia wracam do roboty ,obecnie jestem na urlopie i ze względu na warunki pracy(jestem kierowcą) raczej szukam czegoś casualowo ,ale WoW nie byłby głupią opcją :smiley:

WOW to jedyna slyszna opcja a w pracy ogrywam go na Steam Decku, polecam

I prosze bardzo, odp na pytanie " w co warto grac" w nic :slight_smile: to strata czasu czyli nic nie warto :slight_smile: ale jak bym miał cos polecić to Orna gps rpg , można sie przenosić nie trzeba miec ompa, tylko net telefon i jest bardziej rozwinięta niż większość gierek, która teraz wycodzi i ciągle polak nad tym pracuje :slight_smile: gram ponad rok i dalej niema end game a wręcz dodają kontent . Dungi, pvp, walki gildi, przejmowanie terenu innym gracza i nie trzeba ruszac dupy z fotela, mozna… ale nie trzeba :slight_smile: bosy,. crafty ble ble ble pety etc jest tu wszystko :slight_smile: Necropolica gildia po frakcji fire ( wybiera sie na 10 lvl jak sie wybierze jedna potem nie zmienisz chyba ze za 3.87 :stuck_out_tongue: ) , jak miałbyś ochotę :slight_smile: Ma więcej profesji niż wow .

Casualowo to polecam Guild Wars 2, nawet jeśli wrócisz do gry po pół roku to twój gear dalej jest tak samo potężny jak wcześniej, nic się nie starzeje w tej grze, liniowa progresja, czyli raz zdobędziesz fajny miecz, na zawsze pozostanie fajny. Jest też z kim grać, mapy nigdy nie są puste

prawda, GW2 bylo spoko jak pamietam. ESO tez jest berry casual, chociaz dla mnie bez sensu bo lubie w grze czuc progres a nie dostawac na koncu 50 godzinnej kampanii zielony item.

Tylko Diablo Immortal , to prawdziwy król w tej chwili.

w sumie w tym gatunku się wiele nie zmienia na przestrzeni lat:
Gry z Abonamentem:

  • FF XIV
  • WoW (może skoro MS kupił blizzarda to wpadnie w game passa, byłoby to całkiem ciekawe)
    Gry B2P:
  • GW2
  • TESO
  • BDO (jeśli uwielbiasz niekończący się do przesady grind)
    i to w sumie tyle, nie ma nic nowego co warte by było uwagi i pieniędzy, w ostatnich latach wychodziło sporo F2P które albo okazywały się gównem albo były całkiem przyzwoite z ogromem P2W do tego chińskie grindowniki.

BDO - rosnie liczba ludzi caly czas od ostatniego updatu (duzo polakow)
FF14 - Tylko dla tych ktorzy lubia i umieja czytac / sluchac. A no i podstawka jak i 1 dodatek za free (lekkim ptakiem 100-150 godzin czystej rozrywki)
GW2 - Podstawka za darmo, warto

Zara blue protocol wychodzi (ale to zalezy jakie masz upodobania)

Widzę ,że chyba liznę tego guild warsa albo spróbuję jeszcze raz odpalić króla mmo WoWa :smiley:

Podsumowując odpowiedzi, kurzu na kompie się zebrało przez te dwa lata ale w świecie MMO wciąż ta sama bieda.

1lajk

cóż… szczerze większość z nas ,która ma już te dwadzieścia kilka czy trzydzieści kilka lat i trochę lat spędziła przy różnorodnych tytułach szuka w tych grach nie wiadomo czego… choć prawda jest taka ,że na rynku gier i może jest multum ,ale wszystkie na jedno kopyto :smiley:

Nie wstyd ci się w ogóle odzywać, przez takich dzbanów jak ty z hostem przygłupa kwitną te mobilne HAAATfu pod-gry.
Idź na chun

O ile nie przeszkadza Ci abonament, możesz rozważyć również FFXIV. Gram od kilku lat i nie udało mi się znaleźć innego tytułu, który tak bardzo by mnie wciągnął. Mimo że lubię też inne produkcje i od czasu do czasu również się w nich bawię, to jednak zawsze wracam do Finala.

Przede wszystkim:

  • jest to jedno z najbardziej casualowych MMO na rynku. Możesz w nim np. czyścić instancje za pomocą NPC (co jest świetną opcją, jeśli chcesz się na spokojnie nauczyć mechanik lub możesz grać jedynie późną nocą i ciężko znaleźć party na Sastashę czy Tam-Tara Deepcroft) czy liczyć na automatyczne obniżenie poziomu trudności instancji i misji, jeżeli zaliczysz kilka wipe’ów. Oczywiście jeśli w pewnym momencie stwierdzisz, że chciałbyś doświadczyć większych wyzwań, to również będziesz miał z czego wybierać na wyższych poziomach trudności (niektóre walki z bossami są naprawdę wymagające),
  • jest darmowy do 60 poziomu i trial nie ma ograniczeń czasowych, więc możesz na spokojnie sprawdzić na urlopie, czy Ci podejdzie. Przy tym nie ma parcia na ciągłe granie. Możesz zrobić sobie w dowolnym momencie parę tygodni czy nawet miesięcy przerwy i po ponownym zalogowaniu nie będziesz miał wrażenia, że jesteś daleko w tyle,
  • ma stosunkowo niskie wymagania sprzętowe, więc pójdzie praktycznie na wszystkim,
  • posiada bardzo dużą bazę graczy (jest to jedno z najpopularniejszych obecnie MMO na rynku) i jest ciągle rozwijany. Niebawem zostanie zapowiedziany kolejny dodatek, więc nie musisz martwić się, że zaczniesz grać i za rok czy dwa lata nastąpi zamknięcie serwerów,
  • możesz levelować wszystkie klasy na jednej postaci, więc odpada konieczność tworzenia altów,
  • posiada mnóstwo aktywności pobocznych. Jeżeli nie masz danego dnia ochoty na robienie questów, zawsze możesz rozwijać crafting, pobawić się w kasynie, polować na rzadkie zwierzęta, trenować własny oddział rekrutów, wykonywać misje dla wojska i dla różnej maści fantastycznych stworów (z przedstawicielami niektórych mobów można być w przyjaznych stosunkach), zajmować się housingiem czy uprawianiem własnej ziemi - generalnie zawsze jest w co ręce włożyć, w dodatku wiele tych aktywności oferuje unikalne nagrody,
  • fabuła na poziomie gier AAA. Jeżeli chcesz poznać pełen tajemnic świat, którego bohaterowie dają się lubić (niektórzy nawet wyraźnie odczuwają miętę do naszej postaci), to FFXIV na pewno Ci się spodoba. Mnie questy czyta się jak dobrą książkę (a jestem molem książkowym i to takim, który nie zadowala się byle czym),
  • unikalne rasy. Może kreator postaci nie jest jakoś wybitnie rozbudowany, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo każda płeć każdej rasy ma swoje własne animacje,
  • totalny brak p2w. W IS są jedynie przedmioty kosmetyczne i jest ich niewiele w porównaniu z ilością, którą można zdobyć w grze (i bez obaw: bez płacenia postać może wyglądać równie okazale, co postać z kostiumem z IS),
  • twórcy oddani swojemu produktowi (polecam obejrzeć film dokumentalny o FFXIV na YT),
  • bardzo przyjazne community. Łatwo natknąć się na kogoś, kto bezinteresownie pomoże czy doradzi.

Wyszła laurka, więc żeby nie było tak kolorowo, napiszę też o tym, w czym gra nie domaga:

  • PvP. Niby są mapy z elementami rywalizacji, ale całość jest jedynie dodatkiem do gry skupionej na PvE i raczej się to nie zmieni,
  • housing. Odwieczny problem FFXIV to większa ilość chętnych na domki niż wolnych domków,
  • brak otwartego świata, gra składa się z mniejszych i większych instancji,
  • w podstawce zdecydowana większość cutscenek nie posiada voice actingu. Dla mnie to nie problem, ale wiem, że część ludzi się przez to odbiła od tego tytułu.

Generalnie polecam, ale wiadomo, że każdy ma inne potrzeby i oczekiwania, więc najlepiej, jeśli pobierzesz trial i samodzielnie się przekonasz, czy FFXIV jest dla Ciebie.

OSRS, ew. Maple Story na NA reboocie.

dzięki za wyczerpującą odpowiedź! sprawdzę zaraz po GW :smiley:

grałem w runescape od 2007 roku jakoś czyli lata świetności walki na CW , Dragon Hunters,Armia Polska i biało czerwona flaga pod serwerem 19. To były piękne czasy ,teraz jakoś ta gra nie ma dla mnie sensu ,kiedyś próbowałem podejść i wydaje mi się ,że serwery są zawalone samymi botami… Chociaż :smiley:

Polecam tylko i wylacznie Albion online. Gra jest za darmo. Po tygodniu gry solo/nauki dolaczasz do gildii i zarabiasz na premium w dwa dni. NIE SLUCHAJ TYCH DEBILI, KTORZY MOWIA, ZE PING 120 WYKLUCZA CIE Z PVP. To zwykle powtarzane brednie przez osoby, ktore nie potrafia uciec od stuna i maja dwe lewe rece, albo tez wcale nie graly i tylko tak gadaja. Napisz jak chcesz to zagramy razem i wprowadze Cie do gry. ra jest w calosci po polsku. Polecam tez dodac Elder Scrolls Online na epicu bo jest za friko do jutra i tez mozesz sprawdzic :slight_smile: