Szukam MMO na dłużej - kolejne podejście

Witam wszystkich.
To już mój drugi temat w tym dziale, niestety jak na razie nic mnie nie wciągnęło…
Postanowiłem jednak zmienić troszkę podejście.
Zatem szukam gry MMORPG z następującymi cechami:

  • dobra fabuła,
  • przyjazna społeczność - ogólnie jestem raczej samotnikiem, ale chciałbym poczuć się dobrze z innymi graczami i w przyszłości pograć razem,
  • w miarę dynamiczny system walki (chodzi mi głównie o to, żebym nie czuł się jakbym grał drewniana lalką :wink: )
  • znośna grafika (powiedzmy, że bez pikseli i kantów)
  • różnorodne skille i ubrania (nie lubię kiedy gra wygląda jak atak klonów… a skille… skoro są inne, to wyglądać też powinny inaczej)
  • poboczne aktywności - craft, housing, pety, mounty itp. - wszystko mile widziane
  • jestem raczej niezdecydowany więc mile widziana możliwość resetu postaci albo coś w tym stylu)
  • gram raczej casualowo więc bez jakiejś wielkiej presji.
    I to by chyba było na tyle. W odróżnieniu od moich dawnych poszukiwań gra nie musi być darmowa… I tutaj taki dopisek. Zastanawiałem się ostatnio głównie nad WOWem, FFXIV, GW2 i ESO.
    Jakby ktoś mógł mi co nieco o nich napisać (mile widziane jakieś porównanie) to byłbym wdzięczny.
    Gier, w które grałem nie będę wypisywał, bo musiałbym tu spędzić cały wieczór i szczerze wątpię by ktoś wymienił grę, któej nie próbowałem (jednak we wszystkie grałem krótko i właściwie nie zdążyłem ich dobrze poznać a na dodatek (wstyd przyznać) pomijałem fabułę, choć to ona zawsze trzyma mnie przy grach single player). Dodam tylko, że z gier, które wymieniłem:
  • WOWa próbowałem dosłownie chwilę
  • FFXIV w przypływie szaleństwa kupiłem jak była promocja… Zagrałem jednak chwilę, a potem niestety nie miałem czasu… po zakończeniu subskrypcji nie byłem pewien czy chcę kontynuować i tak wyszło, że teraz się zastanawiam.
  • W ESO grałem trochę niedługo po premierze,
  • GW2 to szczerze mówiąc jedyna gra MMO, nie licząc Destiny 2 ( ale to bardziej strzelanka więc się nie liczy), której fabułę ukończyłem (mówię o pierwszym sezonie Living World, bez dodatków itp.), jednak potem już nie czułem się w niej dobrze (traktowałem ją chyba bardziej jak single player) a teraz jakoś ciężko wrócić.

I to by było na tyle… Chętnie dowiem się czegoś o zaletach i wadach wymienionych przeze mnie gier a także poznam inne propozycję.
Zaznaczam, że na razie nie szukam ludzi do gry, a jedynie samej gry… Jak juz mówiłem jestem raczej samotnikiem i dopiero jak poznam grę i poczuję się w niej dobrze, chciałbym grac z innymi (wiem, że to może nietypowe podejście do gatunku, ale cóż… taki już jestem dziwny :wink: )

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Witam w gronie niespełnionych gejmerów marzycieli.
Tytuły co podałeś. Mam taki sam stosunek do każdej. Aktualnie rynek nie oferuje takiej gry która by spełniła nasze ogromne wymagania, oczekiwania, zachcianki itp itd etc etc
Miło mnie zaskoczyło i wciągnęło na pierwsze 100h New World. Może warto poczekać chwilę na ten tytuł.
Jeśli masz gdzieś ranking, pvp i walkę o szczyt topów szczytów wzgórzuf topki, nie przeszkadza Ci azjatycki klimat i masz w dupie item shop i co kto ma a czego nie ma to polecam BDO. Przyjemnie się gra jeśli wyrzucisz z głowy wszystkie uprzedzenia.
Z takim samym nastawieniem dobrze się gra np w Raiders of Icarus. Grafika może przestarzała, może jest p2w a może nie. Kogo to obchodzi jeśli bawisz się dobrze napizgując pvp na grzbiecie smoka, wywalonej w kosmos ogromnej szarańczy czy “latajancym wenszu” , cnie?
Mi osobiście nie przypadła do gustu bo widzę drewno w drewnie na drewnie na drzewie itp ale dużo głosów pozytywnych słyszy się na temat rozgrywki w Archage. Masz tam prawie wszystko co opisałeś w tej sekcji:

To co napisałeś wyżej o fabule drewnie itp to raczej średnio ale no wiesz. Coś za coś. Tak jak napisałem wyżej. Złotego środka tu nie znajdziesz.
Przyjemne z tego co pamiętam było Neverwinter. Dużo matariałów jest o tym tytule więc się nie będę rozpisywał. Poza tym mało wiem, bo

Także no z jednej strony jest w czym wybierać. Z drugiej zaś zawsze jest coś co Cię może odepchnąć.
Nie polecam polegać na opiniach zwłaszcza jakiś fanatyków albo trolli.
Poszukaj na spokojnie, dużo gier oferuje darmowe triale, pograj sam zobaczysz co Ci odpowiada a co nie.
Sam walam się od tytułu do tytułu jak kawałek sera ze skarpy w Irlandii ale dużo szperam i wynajduję early accesy czasem za darmo czasem za hajs. Gram, testuje daję feedback, bawię się lepiej gorzej, śmieszniej smutniej ale dopóki nie nadejdzie ZBAWCA GATUNKU MMORPG to taki mój i wielu innych smutny los.
Pozdrawiam :smiley:

W 2018 pisalem sporo o gw2. Tutaj masz najdluzsza odp gdzie poruszalem najwiecej aspektow gry w jednym topicu

Gdybys potrzebowal kogos kto Cie poprowadzi ingame to pisz. Obecnie mam mala przerwe bo sklada mi sie pc i czekam na skrzynke ale temat powinien byc ogarniety w tym tyg.

Pozdr