Szukam mmo na którym można dobrze zarobić

Zeby zarabiac (a nie zarobic jednorazowo bo cos padlo) to tez zalezy od samej gry i na czym tam sie zarabia. Czasem trzeba miec kilka kont czasem postawic bota a czasem (zeby to mialo sens) farmic po kilkanascie h. Raczej tak ze sobie wejdziesz i cos pograsz i jeszcze zarobisz to nie ma bo tam gdzie latwo sie zarabia tam gold czy itemy sa bezwartosciowe bo kazdy moze to zdobyc. Ktos napisal tibia a ty ze odpada… Moze napisz co odpada albo ci interesuje bo jak maja tu byc opisane mechaniki do np 20 gier to to jest bez sensu.

1lajk

Na privach metina z 5 lat temu osobiście z 2k dorobiłem w miesiąc jak startowały privy po 4-5k osób online i byłem w top10 a za tym szły nowe mapy itd i większe profity więc się sellało na allegro yangi bo nie robiłeś eq pvp tylko zrobiłeś do expa/dropa i sprzedawałeś a to na allegro a to wymiany na PSC a to paypale itd ale to było za dobrych czasów prywatnych serwerwów metina :slight_smile: teraz nwm jak to jest ale wątpie aby masowo ludzie kupowali xd ale wyżyć z tego nie wyżyjesz i dotego nie licz że siądziesz do gry na 5h dziennie i Ci złoto z nieba spadnie :smiley: bo ja najpierw żeby tą topke wbić musiałem po 15-20h dziennie grać xd a potem nie dropiłem itemów/yangów w 2-3h tylko też siedziałem znacznie więcej co prawda ale miałem wtedy bodajże 17 lat to miałem wakacje jeszcze i 2k pln w około miesiąc grając dotego mi się przydało :smiley:

Widzisz właśnie tych się charakteryzują te przygłupy o których wspominałem, jasne że szybciej/więcej zarobi normalnie pracując ale słowo zarabianie nei zawsze sie sprowadza do tego że chce z tego żyć a np chociaz odzyskac kasę włożoną w prąd/abonament bo czasu tu nei liczymy bo i tak by grał w tym czasie i tak .

Więc jak zaczniesz dawać kolejne złote rady życiowe to udzialj się na forach gdzie o takie rady proszą tam może komuś pomożesz bo tutaj tylko zaśmiecasz

EVE online, L2 Priv, Entropia Universe

Dobre mmo a którym można świetnie zarobić (albo i nie) to gpw ( gielda papierów wartościowych). Wspolzawodniczysz codziennie z setkami tysięcy graczy. Ciągłe aktualizacje, dodatki i content. Gra jest ciągle rozwijana. Brak płatnych dlc. Można grać zarówno z pc jak i smartfona a więc masz cross platform.

6lajków

Obczaj sobie ten temat, tutaj wszystko zostało już powiedziane - Szukam mmo do zarabiania

Generalnie na gierka f2p nic sensownego nie zarobisz, poza tym zarabianie w MMORPG jest mega monotonne więc mało kto potrafi to wytrzymywać psychicznie. Jak myślisz, że sobie 2 tygodnie na czymś pobiegasz i zarobisz 1000 zł to niestety muszę cie rozczarować.

Na wowie możesz zarobić, ja dziennie mam 250-300k raw golda, 100k to coś 40-50zł, dodatkowo jak mi jakiś itemek dropnie do transmogu to wychodzi i 500k daily.

Na ebayu sellasz? xD

PoE, na początku ligi to “kopalnia złota”
Każdy wydropiony chaos to zarobek 2-5 zł, każdy wydropiony exalt to nawet ~40 zł. Na zagranicznych currency shopach ceny na początku latają w okolicy ~0,50c do nawet 2€ chaos, 10€ do nawet 20!€ exalt. I ludzie to kupują.
Tyle że jest spora konkurencja, dlatego trzeba cały czas kontrolować kto gdzie i za ile sprzedaje. Cena w ciągu dnia może zmienić się diametralnie.

Samo zdobywanie currency wymaga dobrej znajomości gry, sporo czasu i szczęścia. Bo możesz jednego dnia wydropić 5 exów, a możesz przez 3 miesiące trwania ligi nie zdobyć żadnego :stuck_out_tongue:
Dlatego trzeba mieć rozeznanie w itemach, craftingu i handlu, wiedzieć co się szybko sprzedaje, co warto zbierać i tak dalej. Nauka tego też wymaga czasu, a same macro niestety nie wystarcza.

I tak jak napisałem, najlepiej na początku ligi, żeby sprzedać jak najwięcej, bo później już jest cienko. Exy po 3-5 zł, chaosów nikt nie kupuje, więc teoretycznie wszystkie zbiory idą na straty, bo na standardowej lidze nikt tego nie kupi.
Pierwszy miesiąc po wyjściu ligi to najlepszy okres.

Streamuj. Jeśli masz ciekawą osobowość i charyzmę, to dzięki temu będziesz mógł zarobić na dowolnej gierce, a może kiedyś nawet dojdzie do tego, że to Tobie będą płacić za granie.

A z bardziej standardowych rzeczy? Nie wiem, w Tibii pewnie coś by się znalazło. W WoW’ie zarabianie na tokeny, ew. jakieś gry ze Steama, w których możesz trafić rzadkie przedmioty i je sprzedać na Rynku.

Generalnie - czy jest sens to robić? Jeśli grasz długo i po pewnym czasie kończysz i sprzedajesz konto, to spoko. W innym wypadku jesteś zmuszony grindować, farmić i spędzać dużo czasu na grze, dopóki nie wypracujesz jakiegoś systemu zarabiania lub nie rozwiniesz swojej postaci (a często i stada altów), by rozkręcić własny “biznes” wewnątrz gry, na którym zarobisz poza nią. To wydaje się spoko, ale wymaga poświęcenia masy czasu, a same efekty mogą nie być zbyt duże. I zmęczenie może się szybko objawić, bo to będzie coś na kształt pracy. O ile da się to przeboleć, gdy podczas tego twoja postać się rozwija, o tyle jest to bez sensu, gdy masz już np. maksymalny level w gatheringu i jedyne co otrzymujesz to gold. To ci tworzy pętlę, gdzie farmisz, by dorobić na prąd/abonament/cokolwiek związanego z grą, by móc więcej farmić. IMO lepiej poszukać jakieś roboty zdalnej lub dorywczej i na nią przeznaczyć ten czas z farmienia, bo raz - nie znudzisz się grą tak szybko, dwa - zarobisz więcej.

1lajk

Nie wiem jak teraz jest, ale kiedyś można było zarobić na alchemii w teraz online, sprzedawałem gold na allegro po 30zł.

Ciekawe, bo np. ja w metinie łowiąc podczas eventu przez 12h zarobiłem ok 400zł.

mam 28 lat :smiley: mój temat jest na głównej stronie szok :smiley: a na RuneScape? da się zarobić? mam dużo czasu bo jestem informatykiem

co 2 jest tu informatykiem… a jeżeli jesteś w tym dobry napisz “boty” na niczym nie da się tak zarobić jak na lenistwie ludzi… albo sprzedawaj go albo używaj , większość ppl używała , bądź używa gdyż ludzie z reguły są destrukcyjni .

a z gier , metin 2, knight online, universum online ( najwiesza hazard game mozna nawet 500 tyś dolców zarobic zabijajać 1 mobka), l2 global, summoner war ( na smarfona ) sprzedająć accont. wow selajac accont albo golda , ale małe zarobki sa na tym teraz gdy większośc boty latają chińskie i firmy, EVE online, tak szczerze odpal youtube zerknij jakie filmiki maja największą popularność z gier mmo, i na tych można zarobic albo accont albo gold albo cokolwiek, żyjemy w czasach gdzie możesz nawet macać sie po dupie online i ludzie za to zapłacą :slight_smile:

Powodzenia

lepsze od GPW masz CCE (Cryptocurrency exchange), szybsza rozgrywka, admini nie kontroluja rynku, i ogolnie wieksze wahania cen.

Masz duzo czasu bo jestes informatykiem? Chyba takim od podlaczania drukarki albo jak 50 letniej pani Basi z biura sie cos naklika. Informatyk moze zarabiac kase na tyle roznych sposobow ze zawsze braknie czasu, co innego jak sie nic nie potrafi :wink:

2lajki

universum online ?

Wchodzisz np. na tą stronę i sprawdzasz “ulubione” gry. https://www.playerauctions.com/
Sprawdzasz na co jest popyt.
Możesz też sprawdzić użytkownika. np. Na czym i ile zarabia w jakim czasie.
np.
https://store.playerauctions.com/xoxid/feedback/
Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem w samym lutym pan xoxid sprzedał około 6mil złota w grze.
10tys. golda wychodzi 26$ razy 600. = prawie 16 tys dolców w miesiąc.
https://gyazo.com/47713a1db121aca8052634a9ee3b52d5
To tylko przykład powodzenia :wink:

Zależy też o jakim zarobku mówimy jak zł, euro, to jest taka gra nazywa entropia universe z tego co pamietam to 1 ped waluta gry jest warty 10 dolarów amerykańskich tylko że by tam zacząć zarabiać to trzeba tak 1k zainwestować gra jest mmofpsem sandboxem.

Chyba odwrotnie… 1 dolar jest wart 10 ped(waluta gry) i w cale nie trzeba nic inwestowac, wystarczy tylko duzo czasu i wiedziec jak zaczac. Ogolem na gfze mozna zarobic spora kase jak i spora stracic (jak zapewne zaraz zacznie sie placz januszow) grunt aby wiedziec jak grac :wink: