Szukam MMO na PS4/5

Witam poszukuję jakieś MMO na konsoli Playstation i właściwie się zastanawiam nad ESO i Black Desert Online i nie mogę się zdecydować która lepsza gierka do ogrania. Szczególnie że Black Desert jest na fajnej promocji :stuck_out_tongue: . Jeszcze myślałem nad Bless Unleased i jak TERA

1lajk

Final Fantasy 14

2lajki

Final Fantasy 14

1lajk

Nie ma dobrego mmo na konsole a co do Final Fantasy 14 nie polecam

TERA fajna, graficznie też nie gryzie w oczy ale ciężko spotkać kogoś do party więc też głownie gra solo.
BDO (raczej się tam gra solo i grinduje w nieskończoność nie ma lev Cap) jest specyficzne, mi kompletnie nie podchodzi system combosów, musisz sam się przekonać czy Ci podpasuje.
Bless to takie uboższe BDO , jak wyżej
ESO gra na stawiona na w dużej mierzę na fabule. Fajna grafika i ciekawe questy, wszystkie obszary dostępne od razu (moby się skalują do twojego lev), niewiele gry w drużynie
PoE ale ja bym nie nazwał tego mmo tylko h&s z możliwością copo. Jak lubisz diablo powinno ci się spodobać.
Star Wars/Star Trek/Awanges Online z tego co pamiętam są dostępne na PS4 - dla mnie to 3 takie same gry w 3 różnych uniwersach, trochę archaiczne ale w drużynie się spoko grało (kiedyś:)
GI czyli ostatni hit multiplatformowy w klimatach Anime/Zelda nazywany mmorpg ale też dla mnie z nim nie ma wiele wspólnego zwykły singiel z możliwością copo. Mi przypomina Zelde WindWaker klimatem i grafiką, trochę pograłęm ale na dłużej mnie nie wciągnął, możesz obczaić.
FF14 - jak lubisz klimaty FF (specyficzny klimat) to spoko gra, dużo fabuły z początku nudnawej:) spoko w party
Neverwinter - po prostu klasyka gatunku:)
Fallout 76 - czyli fallout online co tu dużo pisać, swojego czasu nie grywalne prze bugi podobno poprawili coś
Odnośnie BDO obyczaj sobie na PC czy ci spasuje ciągle rozdają za darmo

1lajk

Szczerze mówiąc jakoś FF14 to nie moje klimaty choć jak był rozdawany za darmo to nie najgorzej się bawiłem tam. Postanowiłem na razie spróbować BDO a potem zobaczymy co dalej. Choć nie ukrywam chciałbym gierkę gdzie można się pobawić typowo łucznikiem,łowcą itp gdyż po prostu lubię walczyć na dystans :stuck_out_tongue:

1lajk

ff14 to normlany mmorpg :smiley: klimat bardziej europejski niz azjatycki nie wiem co ludzie chca

mi ni podchodzi klimat, lubię albo bardzo europejskie albo bardzo azjatyckie mix mi nie wchodzi, wszystko kwestia gustu:)

To jak lubisz na dystans grać i chcesz się pobawić to powiem ci tak , Path of Exile to co prawda HnS a nie MMO jednak jest tam klasa dystansowa i można bawić się buildami których jest tysiące a przy tym na luzie jest zabawa bo nie trzeba gonić się żeby być najlepszym . No i też przednia zabawa teraz jest w gta v zwłaszcza jak masz firme i robisz firmowe zadania bunkry itp .

nie sluchaj tych trolli tylko zagraj w bBlessa https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/bless-unleashed-zostal-udoskonalony-tworcy-gry-posluchali-swoich-fanow

nie słuchaj fanboya:) a tak serio jak masz dobry net to obyczaj sobie tego całego Blessa (i tak jest za darmo, jedyne co stracisz to czas ) i wyrób własne zdanie o nim.
Ja ciągałem go 4h a wywaliłem po niecałej godzinie:) ale to wszystko kwestia gustu tobie się może spodobać jeśli lubisz BDO, dla mnie jest tragiczny system walki

Tibia

nie wyszła na PS4/PS5
ludzi w to grających nie stać na konsole :joy:

Na PS4 Neverwinter jest miodne, najlepszy combat dostosowany do pada z wymienionych w temacie. Jeśli masz PS5 to BDO możesz też sprawdzić, na PC bardzo fajny mmorpg natomiast na PS4 nie wyrabiały FPS. Co do reszty tytułów może jeszcze tera chodź sam nie grałem, reszta nie nadaje się do komfortowej gry na padzie.

W D3 też całkiem przyjemnie się ogrywa na padzie
BTW FF14 na PS4 wspiera klawe + mysz jako chyba jedno z nielicznych jak nie niedyne MMORPG na ps4