Szukam MMO - Nie idzie mi to za dobrze

Gdybym miał się rozwinąć bardziej to powiem tylko tak. Jestem dość długim wyjadaczem mmo. Jednak zawsze miałem problem ze znalezieniem dla siebie tej jedynej gierki, która przyciągnęła by mnie na długie tygodnie (a co dopiero miesiące). Skakałem po różnych tytułach od najmłodszych lat ale bez skutku.

Dopiero teraz na starsze lata zrozumiałem jaki gatunek mmo jest mi potrzebny.
Przyznam się, nie przepadam za robieniem misji fabularnych. Dlatego z ESO pożegnałem się dość szybko.

BDO z kolei aż za bardzo prowadziło mnie za rękę a grindu w tej grze było za dużo.

Ja lubię expić swoją postać. Bić się, a przede wszystkim grindować ale z umiarem. Lubię też mieć jakieś proste questy do zrobienia w grze żeby się nie zanudzić.

Dlatego też z niecierpliwością czekam na wyjście Lost Ark bo czuję, że będzie to gra dla mnie. Jednak na ten moment sprzęt nie pozwala bawić mi się w ten rodzaj tytułu.

Dlatego pytam was drodzy gracze. Czy macie do polecenia jakieś mmo, w którym mógłbym spokojnie expić swoją postać a przy okazji wykonywać jakąś prostą fabułę? Mam na oku kilka klasycznych tytułów (tera, aion, wow) ale nie wiem czy one w dzisiejszych czasach są też godne uwagi. Wiem, że WoW miał jakieś dramy ze sobą związane ale nie zagłębiałem się w to.

Problemem też będą wymagania… Przyznam się, że mój sprzęt nie jest pierwsza klasa, bardziej poczciwy staruszek. (i5 2500, 750ti, 8gb ramu) Ale daje radę :smiley:

Albiona też ogrywałem, a przynajmniej starałem się trochę go ogrywać (kupiłem nawet founder’s pack’a), ale samemu nie czuję za dużej przyjemności grania w te grę i szybko zrezygnowałem z wieloma próbami powrotu do tej gry.

Kończąc swoje żale chciałem ponownie zapytać. Czy macie jakiś tytuł, o którym być może nie słyszałem a byłby w stanie mnie wciągnąć? Z góry dziękuje wam za wszelakie propozycje i miłego dnia :slight_smile:

może spróbuj FINAL FANTASY XIV, SAM WŁaśnie tam zaczynam
free trial serwer :spriggan
Free trial nie ma ograniczeń czasowych, do 60 levela sobie grasz wraz z pierwszym dodatkiem :wink:
a i Elyon sobie zobacz, całkiem przyjemnie się gra.

ff14
btw.też mam i5 2500 k podręcony na 4.3 ale kupiłem lapka z rtx-em i sobie teraz pogrywam na nim

@destix kolega wyżej pisze, że nie lubi misji fabularnych i polecasz FFXIV, w którym dojście do aktualnej zawartości gry zajmuje około 200-300h misji fabularnych - bez których traci się kontekst całej gry. Fakt, można się przemóc i to przejść, albo zeskipować (ale jaki to ma sens?). Final błyszczy głównie przez fabułę oraz rajdowanie bez mechanicznego RNG (wszystkie mechaniki są poukładane jak w zegarku).
@BlackF0x z tytułów które wymieniłeś to tak słabo którykolwiek polecić - w WoWie musisz mieć te 4 osoby do farmienia m+ bo solo to kurwicy dostaniesz z randomami (a prędzej to na Ciebie nakrzyczą że jesteś noob i nie umiesz grać). Tera z tego co kojarzę na EU trochę martwa. Aion nie wiem jak aktulanie, ale zawsze gdzieś jest płacz o p2w ( w końcu gameforge). Mimo wszystko z tych trzech co podałeś WoW nadal jest najmocniejszym tytułem.
A może z jeszcze bardziej klasycznych np. Lineage II - jest tam grind i PvP. Warto też spojrzeć na odnowionego ArcheAge Unchained, który zaliczył rerelease bodajże wczoraj - zapowiada się ciekawie przez zmiany od Kakao Games (i są one na plus). Gra również abonamentowa jak WoW.

GRIND i sporadyczne questy? Przy takim sprzęcie tylko Metin2.

1lajk

“Szukam MMO - Nie idzie mi to za dobrze” jeśli masz problemy na takim poziomie, twoje życie musi być… włącz głowę i zacznij myśleć samodzielnie, a nie prosisz aby ktoś dokonywał wyboru za ciebie, wtf… stary na tej stronie jest xxxx tytułów, z czego tylko kilka wartych uwagi, i to te same tytuły są w każdym temacie proponowane, pewnie jak idziesz do sklepu, to pytasz się kolegi którego browara kupuje bo weżniesz tego samego?

1lajk

Jakiego browara ha? Chyba oranżadę…

1lajk

Lekka ilość questów, trochę grindu… może GW2? Nie jest to co prawda taki grind, jak w BDO, bardziej polega on na kompletowaniu map, na endgamie grind fractali/dungeonów/golda itp. Questy są sporadyczne, linia fabularna istnieje, ale nie wygląda to tak, że jesteś prowadzony od początku do końca przez nią. Zwłaszcza w mapach z dodatku wygląda to tak, że fabularne questy prowadzą Cię do nowych miejsc, robisz tam 2-3 zadania fabularne, a całą resztę po prostu tradycyjnie kompletujesz mapę. Imo jest to jedyna gra godna polecenia teraz, która balansuje grind i aspekty RPG.

FF14 odradzam, jest to gra gdzie nie grinduje się za dużo, przynajmniej przed endgame, a jest ogromny nacisk na główne story.

Ciężko Ci dogodzić tak naprawdę. Gry są zazwyczaj podzielone na Questowniki i Grindowniki. Niezbyt często jest coś pomiędzy. Elyon to typowo grindownik, ale autotracker psuje rozgrywkę. FF to typowy questownik, BDO to grindownik. Wow jeszcze jako tako by się wpisywał w kryteria, ale przez ostatnie akcje z nim związane nie jestem w stanie go polecić (głównie przez wzgląd na wahającą sie przyszłość tytułu oraz brak sensownych aktualizacji). Jak coś znajdziesz daj znac, sam chętnie pogram

Zagraj sobie w wowa na dobrym privie, nie ma co tracić kasy na chujowego retaila.
Ja polecam tauri wow na mopie, czilerka

W sumie przychodzi mi do głowy jeszcze jeden tytuł odpowiadający idealnie kryteriom, jest to Kalonline trochę questów i masa grindu, tytuł leciwy ale daje radę:slight_smile:

Nie ma czegos takiego jak za duzo grindu, albo masz grind albo questy, dla ciebie to raczej jakis H&S albo Warframe.

Brzmi jak Lineage 2. Tylko grind, open pvp. Problem w tym, że gra się raczej na prywatnych serwerach (ale oficjalną wersję też możesz sprawdzić), ale to nie jest jakoś skomplikowane i można ich poszukać na l2.hopzone.net na przykład. Jednym z najpopularniejszym serwerów jest raczej RPG-CLUB, działają od dawna i trzymają się dobrze. Z kronik polecam grać na H5.

Runescape

Ja napisze tak czekaj do lost arka jeśli pójdą pierwszym terminem do gra będzie za misiąc bo w styczniu 2022 a dokładnie 22 to jest pierwszy termin a naj dalej to marzec 2022.

Piszesz @BlackF0x ze BDO nie bo za duży grind, FFXIV nie bo za duzo questów fabularnych to powiem tobie z doświadczenia albo jedno albo drugie. Ja mogę zaproponować GW2 bo to bardzo dobre mmorpg, Star Wars the old Republic chodz jest nastawione na fabułę ale jest bardzo przyjemną grą ewentualnie FF XIV gdyz rozwija się w bardzo dobrym kierunku.

To nie jest typowy mmo ale polecam Path of Exile jakoś jedyna gra w, którą chce się grać a jestem mega mega wybredny