Szukam MMO w starym stylu ;] Hero Online(plus)

Witam, No więc szukam mmo na zabicie czasu w starym stylu. Nie wiem czy ktoś pamięta pierwsze Hero Online od NETGAME i MGAME które pojawiło się w 2006r i w które grałem od bety.


Komuś może się wydawać że to była wyjątkowo słaba gra ale tyle ile się człowiek w niej nabawił było bezcenne wszystko było mega oklepane i proste. Gra w której się tygodniami nie raz wbijało poziomy i wcale się to nie nudziło. Tak jak teraz narzekają ludzie, że tyle się wbija poziomy itp. Jestem zdania, że jak jest dobra ekipa to i machać przysłowiowym kijem to świetna zabawa. Pomimo tego że gra była typowym P2W i tak sprawiała mega frajdę i zabawę. Podejrzewam że Ci co pamiętają tą grę i grali w nią dłużej i wkręcili się w jakąś fajną gildie to świetnie się bawili i na swoim przykładzie więcej czasu spędzało się na wygłupach i rozmowach niż na typowym grindzie co też było swego rodzaju świetną zabawą mimo że spędzało się tak wiele wiele godzin ;] Albo jak patrzyło się na super itemy z koreańskiej wersji i próbowało odszyfrować co to takie super jest :smiley: Później był tzw reset i wprowadzili Hero Plus co moim zdaniem było tylko wymówką żeby Ci co wcześniej wpłacili tysiące $ znów to zrobili. Początkowo miały być obie wersje z tym że stara bez aktualizacji ale jak się okazało zamknęli ot tak starą wersje ;] Od tamtego czasu przestałem grać ekipa też się posypała każdy poszedł w swoją stronę rodziny itp praca obowiązki. Czasu tez mało ale godzinka czy dwie dziennie to nie problem a ,że czasem brakuje takiej odskoczni żeby się zrelaksować czy pogadać z ludzmi o pierdołach. To szukam czegoś ciekawego w takim stylu. Próbowałem kilku gier black desert, b&s itp ale takie bez tego czegoś :stuck_out_tongue:
No i odnoszę wrażenie, że gry teraz są strasznie przekombinowane może jestem “starej daty” 30 na karku ale niektóre gry HUD mają tak przekombinowany, że od samego patrzenia się odechciewa :stuck_out_tongue:
Nie ma znaczenia czy płatne czy nie dobrze jak by przynajmniej był okres próbny albo test żeby sprawdzić.
Wiem, że stare dobre czasy nie wrócą nie wiem czy pamieta ktoś jak “potki” w grach nie miały CD i po prostu się spamowało przy PVP ale to był urok tych gier moim zdaniem :stuck_out_tongue: Jak się brało pół ekwipunku hp żeby bosa ubić solo a i tak jak laga się chwyciło to było się głęboko…

Ale to było piękne ;] Nie wiem czy ktoś podziela moje zdanie ale dawniej gry były ciekawsze w swojej prostocie :smiley:

1lajk

O chłopie - żeś mi przypomniał czasy jak w podstawówce w Shaiyę grałem i smsy wysyłałem na boosty do expa albo typowi z wyższym levelem płaciłem żeby mnie podexpił na miejscówce i chłop przez 2h latał i czyścił, a Ja stałem i się cieszyłem, że exp szybko wpada. Później też Allods w swoich złotych czasach i wspólne wyprawy tymi statkami wraz z gildią.

Czasami korci mnie, żeby zagrać w coś właśnie takiego jak mówisz, w starym stylu. Przypomnieć sobie czasy za dzieciaka.

Wydaje mi się, że chyba Runes of Magic - na tych privach Arcadia / Insomnia. Ludzie tutaj na forum sobie chwalą jak widzę po postach.

polecam silkroad online na private serverze Origin, masz exp rate 3x a w party 5x czyli największa bolączka silka jest mniejsza :stuck_out_tongue: jest polska gildia i masa ludzi

patrząc na samą gre przypomina mi ona perfect world ale te stare a nie to co teraz gówno jest, są 2 privy na perfect world i jeden jest naprawde fajny okolo 2k graczy nawet online, jest to priv z tej wlasnie starszej wersji i polecam, duzo polakow

Ferrentus/Herrcot/Xiones jest w trakcie powrotu do żywych https://fhxrestoration.com/
Runescape Classic, Dark Age of Camelot, FlyFF, Anarchy Online, wspomniany wcześniej Silkroad. Pełno jest starych gier, które nadal żyją.

W moim przypadku to było początek liceum :stuck_out_tongue: Ale zasada ta sama jak się siedziało godzinami i zapomniało się jak późno jest i trzeba było już do szkoły się zbierać :stuck_out_tongue: a kończyło się na piwie (całe liceum na popołudniu miałem :P) z Expieniem to też inna bajka wtedy była jak potrafiło się również kilka godzin expić kogoś i był z tego fun i genialne rozmowy. No i odnoszę wrażenie że kultura grania jako takiego była dawniej lepsza. 99% gier było po angielsku co z początku skutecznie filtrowało dzieci od grania w takie gry. Jak wszyscy co dawniej grali to przynajmniej z moich czasów to byli ludzie 17+ Ale tak jak pisze @ Mandrah jak potrafiło się urywać albo wcale nie iść do szkoły bo jakiś event niespodziankę odpalili, w przypadku Hero były to eventy na których można było się mocno wzbogacić. A po takich akcjach jak już się pojechało do szkoły to też ekipa była taka że słowo i się na labe szło.

Co do gier wymienionych wyżej to zapomniałem dodać że wolał bym klimaty w stylu azjatyckim. I raczej oficjalne wersje ale żeby też nie były zdominowane przez boty itp.
Sterowanie raczej wole myszką z widokiem izometrycznym tak to się nazywa?? Sterowanie WASD gdzieś mi nie pasuje :stuck_out_tongue:
Długie expienie jak dla mnie nie jest bolączką dawniej na tym polegało granie, ciągły grind + rozmowy nikt nie narzekał że miesiąc siedzi na danym poziomie. Teraz mi się wydaje, że gracze zrobili się zbyt wygodni. Wszystko trzeba im na tacy podać najlepiej jak by poziom się wbijało przez zrobienie 3 questów i zabiciu kilku mobów. Dawniej jak się expiło to pomimo że trwało to wieki sprawiało frajdę liczniki zabić szły w dziesiątki tysięcy po czym się szło na mape pvp gdzie traciło się %exp jak nas zabił inny gracz :stuck_out_tongue: expiło się tydzień biegło się przez mape 3x śmierć i tydzień w plecy :smiley: ale była zabawa przynajmniej. Nie chodziło żeby ślepo osiągnąć maksymalny poziom i tzw endgame bo wcześniej się równie dobrze bawiło :stuck_out_tongue:

A gry takie jak FF XIV itp?? są coś warte nie próbowałem jeszcze tego

Oj grałem grałem ładnych pare lat i z tego co wiem chłopaki z Odzr dalej grają… niestety zasmuce cie.bo po Hero online do tej pory nie znalazłem gry która by przykuła moją uwage na dłuzej niż pare dni… jakoś ta gra miała swoj klimat i mega p2w w życiu w sumie nie widziałem gry gdzie byłoby takie p2w takie gry jak Hero już wymarły miałem nadzieje do tej inferny co wyszła ale to jest tak zbugowany projekt że raczej nic z tego nie będzie :slight_smile:

Co do Ff nie spodoba ci się raczej, trzeba lubic ten gatunek gier i trzeba lubić bieganie od.npc.do npc przez większośc rozgrywki… to.typowy questownik który w moim odczuciu jest nudny jak flaki z olejem… z nikłym pvp… jak już chcesz spróbuj Gw2 tez questownik ale bardzo zmieszany z grindem i nie jestes przykuty do jednej mapy .
Questy wykonuje sie ciekawie nie są nudne nie ma biegania od npc do npc tylko wchodzisz na mape i od razu wyskakuje ci zadanie… do 80 lvla gra za darmo pozniej wypada kupic dodadki
Masz różne bronie i strategie ich łączenia i do kazdej broni inny rodzaj skilli na mapach czesto spotkasz elity czy bossy pokroju behomota na bagnach jedyny minus to lvl scaling czyli nawet mając max poziom na mapie dla low lvli czujesz sie jak dziecko z patykiem :sweat_smile: ale za to pvp ma bardzo ale ro bardzo fajne :slight_smile: i w pvp tez dziala lvl scaling ja czesto na 10 lvlu szedlem i dostawalem lvl na czas pvp i odblokowywalo mi wszystkie skille etc ma to plus bo sprawdzic mozesz postac jak sie sprawdzi później no i za wygranie dostajesz itemy skorki etc

@Xincio Byłem pare razy w hero ale pustki jak cholera na cm 2 sklepy nikt na nic nie odpisuje itp z chłopakami z ODZR znamy się od początku hero Czupira książki też czytałem :smiley: Ja bardziej byłem TeamPoland :stuck_out_tongue: I jego późniejsze wersje. A zaczynałem w Shao w Dominium :smiley: o ile dobrze pamiętam nazwę ah stare dobre czasy :smiley:
A Ty @Xincio jaki w Hero miałeś nick??? jak długo grałeś to na pewno się znamy przynajmniej z widzenia

@BartekN Hero grałem jak czupir jeszcze 90+ miał lvl i każdy próbował przymilić sie do graczki pixii :rofl: wtedy biłem żaby w vs i tydzień męczyłem questa na cryptic seta :sweat_smile::sweat_smile: pozniej grałem po stronie shao tak samo i w twojej gildii byłem a nicki miałem różne najczesciej drags/dragsor/xineek/Pakker/Kasjan/Domino a z nicku Domino korzystałem twz na naszym polskim forum ktore powstało onlineheromoje forum xzy jakos tak :sweat_smile::sweat_smile:

Mam 26 lat na karku, i to co mówisz jest prawdą, uważam że żyliśmy w najlepszym możliwym czasie by poznawać gatunek MMO, mentalność ludzi jak i ich starania do gry i przywiązania do gildii były nie do opisania, dziś jak gram w wowa czy w coś innego to w gildii się czuje tak jak bym grał solo, tyle że jakiś raid zrobimy 2-3x w tygodniu.
Prawda jest taka że te czasy nie wrócą nigdy, sami twórcy starają się casualizować swoje produkcje bo po prostu ludzie stali się leniwi.

Klimat był że nawet grac nie trzeba było stało się w miejscu i gadało :stuck_out_tongue: albo z nudów zaganiało się moby znajomym co expili :smiley:
Dlatego dla takich jak ja trudno teraz znaleźć miejsce w innych grach ;/