Szukam MMO z dużą ilością przyjemnego grindu, klasą summonera i grafiką 2D

Tak jak wyżej.
Poszukuję czegoś, co pozwoli mi opierać moją postać na przyzywanych przeze mnie stworach, a jednocześnie zapewni sporą ilość przyjemnego grindu.
Podobały mi się:
Tree Of Savior - w sumie nie wiem czemu przestałem grać. Chociaż może to przez małą bazę graczy. Ciężko znaleźć ekipę na raidy.
Path Of Exile - ale nie wciągnęło mnie na dłużej. Jestem raczej casualem.
Nie przypadły mi do gustu:
PSO2 - klasa summonera to jakiś żart

Diablo 3 - praktycznie każdą klasę idzie zrobić pod summonera. Jako krzyżowiec przyzywasz członków zakonu do pomocy, jako barbarzyńca przywołujesz duchy przodków, jako łowca demonów cieniste bestie, jako mnich duchy żywiołów, jako szaman wskrzeszasz monstra przy pomocy voodoo, a jako nekromanta klasycznie szkielety. Coś z tego raczej przypadnie ci do gustu.

Jesli z kolei chciałbyś coś… unikalnego w kwestii summonerów to polecam BDO. Aż trzy klasy mają dostęp do petów (każda klasa ma unikalne pety). Czym się to różni od innych gier? W innych grach stoisz z tyłu i kontrolujesz peta olewając swoją postać. Tutaj pet jest naturalnym przedłużeniem twojej postaci. Dla przykładu jako Tamer walczysz w zwarciu kosturem, masz różne ciosy/kombosy. I teraz najlepsze - praktycznie każdy skill, kazdy kombos jaki wyrzucisz wywołuje określoną reakcję u twojego peta. Jeśli uderzysz kijem z nad głowy ogłuszając wrogów to pet (przerośnięty, demoniczny wilk) skoczy przed ciebie i ugryzie wrogów. Jesli z kolei zaczniesz kombo z obrotowymi atakami to pet będzie ultra szybko skakał wokół ciebie gryząc, drapiąc i miażdżąc wszystkich wrogów wokół. Pięknie się ogląda walkę w której summoner i pet walczą razem nawzajem się osłaniając i uzupełniając, a nie osobno :stuck_out_tongue:

Może obczaj sobie path of diablo

FFXIV, tam na summonach opiera się mag dps - tradycyjny summoner i healer - scholar.

Tak jak pisał poprzednik FF14. Pamiętam jeszcze, że fajnie był zrobiony w Aion.

Gw2 Necromancer build https://metabattle.com/wiki/Build:Necromancer_-_Basic_Necromancer

Gry Dofus i Wakfu mają fajną klasę summonera (Osamodas), a gry same w sobie są raczej dla casuali i bardzo przyjemne to ogarnięcia. Warto spróbować, pograć i się przekonać ; )

Guild Wars 2 można grać Necromantą i Elementalistą na summony, ale jest jeszcze Ranger który ma cały czas ze sobą peta który każdy ma swoje umiejętności i jedną dodatkową którą ty sam uaktywniasz (do wybrania z kilkudziesięciu i dowolnie można je zmieniać), więc można w sumie nim grać jak “summonerem” >.<