Szukam MMO z dużą ilością skilli (raczej w starym stylu)

Tak powtórz to na 35 accountach to tylko po 3 latach takiej gry zdobędziesz sensowną broń ^^^^
Topic:
Najbliżej tego co chce op to pewnie jakieś BDO.
Albo olewamy fakt, że nie ma non target combatu i fakt, że jest abonament to ff14.

Ale OP nie chce abonamentu a w bdo masz gender lock i gówniany craft co opisałem juz
W AA ? ostatnio grałem moze z 6 tyg moze 7 cos takiego i wbiłem prawie 6k GSu z czego ostatnie dni grałem jak duch xd dalej mam itemów na sell na 20k a a za to juz mozesz sobie cos kupic
Hiramowy gear jest za darmo wystarczy robic daily

Przecież RUNESCAPE jest mega rozwiniętą grą, tam masz wiele skili :smiley: jako - możliwości rozwijania czegoś

Tak to prawda ale bez efektownych skilli klas itp plus bez premki no nie pograsz…

Podsumowując jesli lubisz duzo skili i klas zostaja Ci tylko 2 tytuly wow i final fantasty niestety ja tak samo jak ty przetestowalem wszystko prawie i eso bylo by idealne ale 5 skili na pasku dla mnie to zdecydowanie za malo tak samo odpada gw2 neverwinter. Teraz wrocilem do wowa ok nie jest to to co bylo w czasach wotlk ale dalej sa klasy jak naprzyklad feral druid gdzie skili masz pierdylion, ale sa i tez takie jak dk gdzie uzywasz 3 skili max.

Ja Ci polecę Archeage ale na prywatnym serwerze ArcheRage - Nie ma tego pieprzenia się z laborem całego co dla mnie było na globalu chore - nawet z patronem musiałem wybierać czy chcę za labor otwierać pouche czy może sobie pozbierać surowce albo pocrafcić, chore :smiley:

ArcheRage jest obecnie nazywany tym, jak powinien był wyglądać global i nie bez powodu, gra sama w sobie jest faktycznie bardzo ciekawa, możliwość szybowania, mounty, pety bojowe, wieeeeeleee klas i możliwości mieszania ich skilli aktywnych z pasywnymi itp. itd. crafting również mocno rozbudowany włącznie z możliwością posiadania swojego domku nie instancjonowanego ale normalnie na mapie gry który można ozdabiać różnymi bajerami, jest nawet specjalny właśnie crafting do tego.

No i czuć jeszcze “stary” klimat gier.

Z innych gier poleciłbym Ci dwa izometryki ( uwielbiam izometryki czyli kamera jak w diablo np. ) chociaż tutaj wymóg graficzny może nie przypaść do gustu :

Albion online - totalny brak klas, skille masz na sprzęcie który nosisz. Dodaj do tego, że cały rynek i prawie każdy przedmiot w grze jest wycrafcony przez graczy. Chociaż moim zdaniem sama rozgrywka jak i crafting na chwilę obecną jest bardzo prosty czy wręcz prymitywny, wynika to jednak prawdopobnie ze specyfiki gry ( full loot pvp od pewnego etapu - w albionie nosi się nie najlepszy sprzęt, a taki na którego stratę możesz sobie pozwolić )

No i druga gra mój faworyt przez wieeeele lat lecz już dość stara więc graficznie może Ci nie siąść - Ultima Online lub jej duchowy następca Legends of Aria ( chociaż w tego za długo nie grałem ) Gra w której można naprawdę ostro pobawić się buildami postaci - W skrócie skille których używasz rosną, możesz ich mieć określoną ilość i mieszać dowolnie ze sobą. Bardzo rozbudowany system craftingu i lootu - Losowe właściwości na przedmiotach jak i podczas craftingu jak w diablo czy poe.

Do tego bardzo dynamiczna i skillowa walka - przez różne opcje leczenia pasek hp przez większość czasu waha się między 100% a 10%. Jednak gra jest i zawsze była mocno specyficzna, obecnie może Ci być ciężko się odnaleźć - przez tą grę również nie jestem w stanie się odnaleźć w obecnych mmorpgach które mimo tylu lat są po prostu nudne chociażby nawet przez sam system lootu.
Alternatywą dla Ultimy Online może być właśnie Legends of Aria - Czyli taka Ultima Online z odświeżoną grafiką jednak zachowując jej klimat mniej więcej.

Doskonale Cię rozumiem i pewnie wielu graczy ma ten sam problem co Ty - Ja osobiście przez ponad 12 lat grałem w ultimę z racji na jej ogrom i wolność w samej grze jednak w końcu się przejadło i obecnie pogrywam w ArcheRage oraz Albiona - Jednakże też mega mnie żaden mmorpg z obecnych nie “zassał”

Podsumowując ode mnie polecam :

  1. ArcheRage - Priv Archeaga bez śmiesznych udziwnień jak na globalu ( dość powiedzieć że na globie masz dopuszczony multiacc i jest niezbędny do gry często - na priv jest kategorycznie zakazany multiacc, słyszałeś kiedyś o takiej sytuacji?:stuck_out_tongue: )
  2. Albion Online - Full Loot PvP bezklasowy izometryczny mmorpg gdzie całą ekonomie napędza crafting graczy, chociaż jest prosty i nie ma unikalnych właściwości na przedmiotach
  3. Ultima Online lub jej młodszy “odpowiednik” Legends of Aria - Izometryczny mmorpg z wolnością niespotykaną w innych mmorpgach chociaż specyficznym klimatem.

W razie pytań służę pomocą :slight_smile:

Tree of Savior masa klasa, masa skili

Cabal lub cabal 2 (choć ten drugi mi zbyt nie podszedł) targetowy Stary MMORPG dużo czasu przy nim spędziłem i dalej się rozwija. Brak housingu ale craft exp drop na przestrzeni lat rozwinęli.

Może Everquest 2 ? W piguły klas i skillów. Totalny oldschool :slight_smile:

Dzięki za kolejne odpowiedzi. Myślę, że zajmie mi to trochę czasu, ale chętnie posprawdzam propozycje :wink:
W Everquest 2 kiedyś miałem próbować, ale on nie jest (był) czasami płatny? To samo w sumie Ultima Online.
W Albiona próbowałem… Ale trochę mnie zraził brak questów (chyba, że coś przeoczyłem, ale w pewnym momencie się urwały) i ciągłe gromadzenie surowców… Troszkę nużące jak dla mnie, szczególnie, że system craftu nie jest specjalnie rozbudowany w praktyce, więc tylko zbierasz, przerabiasz, tworzysz i tak w kółko.

Jeśli chodzi o WoW to kiedyś próbowałem jak był jakiś darmowy tydzień czy coś (teraz weszło freemium chyba czy coś w tym guście, ale o ile się orientuję to chyba nie warto?), ale szczerze mówiąc jakoś mnie nie zachwycił…
O FFXIV czytam ciągle wiele dobrego tylko ten abonament mnie zraża…
Cabala kiedyś próbowałem… Ale wtedy w ogóle nie kojarzę, żeby tam craft był (może mi się myli) więc spróbuję :wink:

Nie grałem w WoWa zbyt długo, ale to co bardzo mi się w nim podoba to to, że healer jest healerem, a nie healo-dpsem. Wkurza mnie taka kombinacja, gdzie od healera, który niańczy drużynę wymaga się jeszcze dodatkowo kręcenia cyferek…

Jest craft i to bardzo rozwinięty teraz.

Wcześniej już wspomniany priv AA. Sam jeszcze nie testowałem dłużej, ale powinien to być porządny projekt.
Albo…, też prywatne, serwery L2. Najbardziej popularne są na wersjach CT0, H5 albo Classic. Zabawy tylko na około 3 miesiące, ale to już będzie konkretna rozgrywka. Jakieś bardziej stabilne serwery przeważnie nie są po anglikańskiemu i trzeba na nie dużo samozaparcia. Wszystkie punkty w zasadzie spełnia.

Jaki craft słaby w bdo ? ustawiałeś sobie kiedyś kilka fabryk na produkcje epheria boat, epheria gear, wagon, horse gear, craftowałeś pod to matsy pierwszego, drugiego i trzeciego poziomu ?

alchemy, cooking, processing to przecież jeden wielki craft

Dokładnie w ArcheAge jest 165 klas postaci - 11 drzewek w każdej po 12 skilli aktywnych i 6 pasywnych, i nadto po 4 grupy skilli ancestral.
Gracz ma kombinację trzech drzewek, i wybór podczas walki trzech zapisanych ustawień klas postaci + plus własna kombinacja.

Najsilniejsze są comba i sprawna nauka w używaniu ich.

Poza bojowymi są i inne skille. Nadto pety i mounty bojowe posiadają własne skille.

i gear z craftu jak i wiekszosc rzeczy jest totalnie useless sory gram i wiem co mowie

Może nie wiesz, że gear z craftu ma teraz upgrade przy stoliku craftowym w zamku w stolicy i jest silniejszy od HIRAM. Tyle, że musi być wbity chyba co najmniej na legendę.

W ff14 masz trial do 30 lvl-u, popróbuj crafty wszystkie jak działają popróbuj jak działają klasy, większość klas masz od początku bez żadnej podstawki itd.

Trial pozwala na wbicie klas do poziomu 35 bez limitu czasowego.

I jeśli ktoś planuje robić wszystkie crafty / 2-3 klasy to sugeruję wbić wszystko na 35 zanim kupisz grę, zaoszczędzisz z tydzień premki lekko xD