Szukam MMO z dużą ilością skilli (raczej w starym stylu)

Witam, chciałbym Was prosić o pomoc w znalezieniu gry MMORPG.
Próbowałem już wielu tytułów i niestety jakoś dłużej przy żadnym nie potrafię zostać.
Tak więc najważniejsze cechy, które chciałbym w grze widzieć:

  • Duża ilość klas lub dobry system bezklasowy
  • Duża ilość skilli, różne możliwości rozwoju
  • Ciekawe i ładne animacje skilli
  • Dobry system craftu i mile widziany houseing (ale niekonieczny)
  • Wolałbym raczej targetowy system walki… Non-target to całkiem fajna sprawa, ale jakoś nie czuję, że to MMO :confused:
  • Ładna grafika (wiem, bardzo ogólne i subiektywne pojęcie, ale dodam, że nie przepadam za zbyt cukierkową grafiką i pixelami :wink: )
  • System F2P lub B2P, bez P2W i abonamentu
  • Balans między grindem i questami

Próbowałem grać w:

  • Aion - Chyba najlepsze wspomnienia mam właśnie z tej gry… Niestety szczerze mówiąc troszkę mi się znudziła, a jak chciałem wrócić to stwierdziłem, że nowe klasy (szczególnie te mechy) zniszczyły mi klimat (oczywiście to moja subiektywna opinia ale jednak…).
  • Runes of Magic - Kiedyś bardzo fajnie się grało, ale odnosiłem wrażenie, że gra jest trochę jakby “sztywna”… No i z tego co czytam teraz raczej nie warto już zaczynać.
  • Elder Scrolls Online - Świetna gierka, ale jak już pisałem teraz szukam czegoś bardziej w starym stylu, choć nie ukrywam, że do ESO na pewno wrócę
  • GW2 - Bardzo mi się podobało, ale średnio mi się podoba system skilli… No i mówiąc szczerze nie uznałem, że podoba mi się aż tak, żeby kupować dodatki a te nie są tanie) skoro raz już zapłaciłem za grę…
  • Last Chaos - Grałem dawno, podobało mi się, ale denerwowało mnie farmienie punktów umiejętności (czy coś w tym stylu, mogę teraz mylić)… No i w pewnym momencie wydaje mi się, że się straszne P2W zrobiło :frowning:
  • The Secret World - Gra bardzo mi się podobała, może nawet do niej wrócę, choć mam pewien uraz do Fancomu niestety… No i niestety uczucie “sztywności” jeszcze silniejsze niż w RoM… A Secret Worlds Legends jakoś do mnie nie przemawia…
  • Path of Exiles - Niby wszystko w porządku ale to jednak nie do końca MMORPG a bardziej Hack and Slash.
  • Rift - Niby wszystko OK, ale jakoś mi nie podpasował… Też miałem wrażenie, że jest lekko “sztywny” i tam chyba były jakieś ograniczenia z craftem czy coś (już szczerze mówiąc nie do końca pamiętam co mi nie pasowało)

Nie są to na pewno wszystkie tytuły, których próbowałem, ale na chwilę obecną nic więcej mi nie przychodzi do głowy.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc .
i tak przy okazji… Nie wiem skąd, ale mam na Steamie coś takiego jak “Shroud of the Avatar Forsaken Virtues”, musiałem pewnie kupić na jakiejś promocji…
Czy ktoś ma jakieś informacje, czy gra jest warta uwagi?

Ziomeczku przemyśl jeszcze raz powrót do Aion’a, nie wiem kiedy skończyłeś, ale powiem Ci, że od 6.0 jest według mnie coraz lepiej. Wspólna mapa dla obydwu frakcji = wiecej Open PvP. Questy dzienne i tygodniowe na ubijanie przeciwej frakcji itd. Tydzien temu wyszedł Update 7.0 który jeszcze to wszystko rozwija i ulepsza. Nowa mapa jest mega klimatyczna, Instancje ciężkie i wymagające, jest też nowa klasa. A wisienką na torcie będzie powrót Katalamów w 7.2 ^^

Ziomeczku nie słuchaj go i nie wracaj do Aiona. Ta gra jest “martwa” (a przynajmniej taka jest do pewnego lvlu), do tego potrzebujesz tego packa czy jak to sie nazywa, a najgorsze jest to, ze ta gra zajmuje sie gejforge.

NIE, nie wracaj do Aiona. Jak znajdziesz coś fajnego to daj znać bo ja od roku szukam MMO i nie mogę znaleźć XD

1lajk

Z gw2 jest tak ze gra pokazuje pazur z dodatkami bo… W vanilli postacie sa dosc sztampowe a z dodatkami dochodza elitarne specki. Co wiecej przeskok graficzny/mechaniczny itd jest ogromny. Wlacz np filmiki z mapy verdant brink i porownaj to z mapami vanili to zobaczysz. Poza tym skille z dodatkow (z elitek) to rowniez dzien do nocy. Jak masz zainstalowane gw2 moge Ci pokazac jak sie prezentuje kazda klasa i kazda elitka. O takich rzeczach jak np raidy nie wspominam czy genialne mounty czy gliding czy mega klimatyczne mapy z dodatkiw i igromne meta eventy skupiajace np 150 ppl jednoczesnie. Nie wiem kim grasz ale np jak rangerem to wpisz na yt cos w stylu gw2 ranger soulbeast presentation. Co do cen dodatkow mozna smialo kupic dwa za 100zl a to nie jest drogo jak za produkt b2p.
Pozdrawiam

Sorrki, że trochę nie w temacie ale gdzie można kupić oba dlc dla GW2 za około 100? Trzeba wyczekać promocje?

lol widać, że masz pojęcie karuzele pchać jak ona sama się kręci. Po pierwsze co to w ogóle znaczy, że gra jest martwa od pewnego lvl, jak gra może być martwa od pewnego lvl? Jaki to ma w ogóle ze sobą związek? Po drugie w Aion’ie max lvl wbijasz 5 godzin więc nie wiem o co Ci chodzi z tym lvl, ale spoko przynajmniej od razu widać z kim ma się doczynienia i żeby następnym razem omijać takich ludzi szerokim łukiem. Bez takich ludzi jak Ty świat gier mmorpg byłby lepszy. Nie pozdrawiam.

Ok, na GW2 popatrzę, Aiona może tez zobaczę, w sumie jak za darmo to najwyżej znowu odinstaluję :wink:
Co do GW 2 popatrze sobie na te dodatki skoro rzeczywiście tyle wprowadzają…
Jeśli chodzi o to kim grałem, to grę przeszedłem łotrzykiem, ale przyznam, że później parę miesięcy wchodziłem tylko po nagrody za logowanie i tymi księgami sobie porobiłem do maks. levela też kilka innych klas :wink: Musze pobrac i zobaczyć…

A jakieś inne propozycje? Albo info w kwestii tego Shroud of the Avatar?

P.S. Za 100zł 2 dodatki to normalna cena czy jakaś promocja musi być? Bo kiedyś jak patrzyłem to koło 100 jeden kosztował :confused:

Kiedyś bym Ci polecił Neverwinter ale obecnie to Zombiak. Jeszcze po ostatnich zmianach nawet starzy wyjadacze powoli się wykruszają. Szkoda bo w pewnym momencie była to fajna gra i nawet klepanie tych samych dungow nie było nudne. Co prawda będzie nowa rasa i kilka zmian w sierpniu ale wątpię aby ta gra odżyła.

Jeśli stawiasz na mnogość klas to polecam DDO, nigdzie nie znajdziesz tylu kombinacji klas. Jeśli chodzi zaś o gameplay to cóż, tutaj masz raczej dwie opcje albo go pokochasz albo szybko będzie cię nużyć ale to już zależy od osobistych preferencji, więc najlepiej będzie po prostu spróbować.

DDO kiedyś mnie interesowało, ale to chyba bardziej dungeonówka nie? No i tam czasem nie jest trochę p2w?

To znaczy, że poniżej pewnego poziomu postaci, nie spotkasz żywej duszy na terenach, na których expisz. I mnie to też odrzuciło - ostatnio jak grałem, to w głównym mieście minąłem z 6 osób, poza nim - nikogo nie spotkałem.

A co do drugiego - koleś zaczyna grę, więc nie jest super pro elo graczem, który ogarnie jak w pięć godzin wbić maks level. I co to w ogóle za przyjemność skipnąć wszystko i potem nie wiedzieć w co ręce włożyć? No chyba, że Aion jest tak nudny, że podczas expienia i tak się niczego np. względem skilli nie nauczysz, więc można wbijać maksa w 5 godzin i nic się nie traci. Wybacz, ale w według twojego opisu, to właśnie tak źle brzmi. Ja się nie czuję zachęcony do gry w to.

DDO to spoko giera, jeśli masz ekipę - to sieciówka, której najbliżej do klimatu papierowych RPG, samemu gra się nieco gorzej.

GW2 jest spoko jako MMO z doskoku, oczywiście z dodatkami, problem w tym, że gra nie angażuje cię za bardzo, więc polecam w miarę szybko ogarnąć sobie jakąś przyjazną gildię. Do grania solo jest to świetna gra.

Masz jeszcze Archage Targetowy z ogromna liczba … klas/kombinacji zaawansowanym craftingiem… gra niby tez ma w sobie p2win(podobnie jak aion) ale bez placenia też się da grać ale rozwój będzie powolniejszy .

1lajk

szybki przyklad:
https://www.cdkeys.com/pc/games/guild-wars-2-path-of-fire-pc-cd-key?utm_currency=PLN&gclid=CjwKCAjw1f_pBRAEEiwApp0JKOkvq4l0qsnhhkkLpSqP40k_1KOItooGou4lzJoMOCF3_TCVZO80vBoC6TgQAvD_BwE

Nie wiem czy Cie taka grafika zainteresuje, ale ragnarok online. Jakiś prywatny serwer, topowe privy stoją już ładnych parę lat i są stabilne.

Archeage ma masę klas a craft to endgame a p2w jest taki że masz wszystko wolniej bez płacenia i to wszystko.
Perfect world byłoby ok ale ma swoje lata ale animacje skilli są fajne.
BDO ale craft tam jest słaby w opór I też trzeba wydać trochę kasy z czasem.
DDO jest uber ale masa grindu na DLCki.
Hmmm z takich gier f2p ciężko coś wymyślę teraz

Archeage, buildów postaci masz ponad 100. Tak ponad STO. Nie ma p2w, ktos sobie to wymyslil. Tyle w temacie.

1lajk

Moze nie tyle co martwa ale to juz nie jest Aion ktory byl za czasow katalamow, zniszczyli ta gre totalnie dodajac jakies gowna ktore tylko maja wyciagac coraz wiecej kasy od ludzi… Z minimalnego p2w( w sumie to nawet go nie bylo przed 5.0) to pozniej coraz wiekszy nacisk byl na kase zeby ulepszyc itemy i dalej jest to samo z dobrej gry stal sie p2w crapem…

Pytanie czy nadal istnieje ta stamina w archeage ktora deprymuje ile czynnosci mozesz zrobic w grze? Pytam z ciekawosci bo kiedys sie intetesowalem ta gra

Ta nadal, żeby cokolwiek osiągnąć musisz mieć 10 kont, noi to zombiak. Mała populacja a i tak servery lagują jak by miliony tam grały…

Tak system laboru dalej istnieje
Gamigo w weekly rewardach daje na to potki ale tak naprawde jak juz kupisz patrona po wbiciu 55 (bo nafarmisz na niego na pewno) to masz nabijanie labora offline

PS najlepszy najłatwiejszy sposob na wbijanie hajsu ? kupic rude przerobić sprzedac