Szukam mmo z fajnym systemem craftingu

Biorąc pod uwagę, że crafting w BDO to taka mała gra w grze to tak, jest rozbudowany. Są ograniczenia i to duże ale skoro o nich nie wiesz, to mówi samo za siebie :wink: I NPC może robi za Ciebie z 30% rzeczy. Ale to jest po prostu element. Rzeczy musisz albo sam zebrać, albo wydropić, albo kupić albo zrobi ci pracownik. Większość się nie powiela, to co robi pracownik często nie możesz zrobić TY i na odwrót. Craft w BDO to takie prowadzenia własnej firmy. Za dwa lata zrobisz tak, że będzie działać sama ale najpierw musisz zakasać rękawy i robić na pracowników :slight_smile:

1lajk

Z tym jednym się zgodzę, pomyśleli że woje czy czarodzieje zwyczajnie sobie ekwipunku nie produkują tylko płacą specjalistom.
Z mojej skromnej perspektywy nie jest to jednak tak satysfakcjonujące jak robienie czegoś ‘samodzielnie’. Tutaj chyba wygrywa FF14 - do craftu są nawet rotacje :slight_smile:

aion miał satysfakcjonujący ale zepsuli całą jakiś czas temu ;( [*] wiem co mówię raz zniszczyłem ekonomie serwera dzięki zbieractwu i lenistwu innych ;3

w aionie kiedyś utknąłem w miejscu gdzie było 12 kwiatków ( tak nazywam wszystkie zbierackie badziewia) miałem 35-40 lvl i 220-235 zbieractwa te kwiatki było coś 80 lvl zbieractwa ale re-spiły się tka szybko że je przez 6-8 godzin w kółko zbieram XD chyba grind mi nie będzie przeszkadzać ( to śmiertelna pułapka no ale internet mi padł )

% crafting … przy zbieractwie to spoko że czasem nie wyjdzie przy niektórych receptach też czasem ok ale 60% … ciut przesada

Napiszę po raz kolejny, to był cały urok. Kiedyś gry były trudniejsze, nie było to coś w stylu podaj mi dłoń a zaprowadzę Cię do endgamu. Musiałeś się postarać, żeby coś z tego mieć. To jak z wowem Vanilla. Każdy miło wspomina i nie narzeka, że moby trzeba było bić w party. Tak samo L2 miało swój urok. Mi ten system pasował, gra dawała wiele emocji jak i rozczarowania, ale to był cały urok.

1lajk