Szukam MMO z grindem

Cześć, postanowiłem napisać ten temat bo może przeoczyłem jakiś tytuł. Sprawa wygląda tak, że szukam MMO nastawionego głównie na grind solo. Lubię siedzieć godzinami na spotach, a później pocraftować czy sprzedać to co dropne. Niestety takie gry już chyba nie istnieją? Można polecać globale i prywatne serwery, ale żeby było na nich jakieś życie. Interesuje mnie wszystko :f2p, b2p, p2p. No może oprócz p2w :stuck_out_tongue:

Gry w które grałem i szanuję:
-Metin2 (Wiele wiele lat na wielu serwerach. Nie chcę wracać)
-Diablo 2 (Ogrywam to jakieś 10lat i nadal pykam na pd2 w chwili obecnej, ale ileż można)
-Diablo 3 (Przegrane tysiące godzin. Niestety Blizzard skutecznie uśmiercił ten tytuł. Wracam tylko na początek nowego sezonu i to nie zawsze)
-Lineage 2 (Co prawda długo w to nie grałem, ale mi się podobało. Ostatnio próbowałem zacząć na L2 Reborn i mimo, że rozgrywka mi się podoba to jest tam kompletnie pusto? Czy nie ma jakichś większych serwerów?)
-Last Chaos ( Dawno, dawno temu, ale ta gra to już chyba zamknięty temat?)
-Cabal ( Fajnie się grało, ale gra chyba tak samo martwa?)

Gry, w które grałem i mi się nie podobały:
-WOW - Za dużo questów, za mało grindu i zbytnio nastawiony na party
-Path Of Exile - przegrałem 300h i zmuszam się za każdym razem żeby to włączyć.
-Neverwinter - Również 300h i chyba to samo co w przypadku wowa.
-Final Fantasy - Nie przetrwałem nawet triala. Jest jakieś takie drętwe.
-BDO - Na ekranie dzieje się tyle, że dostaje palpitacji serca. Poza tym średnio pociąga mnie non target.
-Tibia - Przy przechodzeniu lokacji startowej czuję wstręt i obrzydzenie do samego siebie.

Czy jest na rynku cokolwiek w co mógłby pograć stary grindownik w oczekiwaniu na Diablo 2R?:grin:

Black Desert ?

Vindictus tzn takie naparzanie się w instancjach solo, sporo grindu.

Warframe tzn jak przejdziesz samouczek to zostajesz rzucony w “świat do odblokowania” tzn odblokowuje lokacje, planety, skille, avatary i przede wszystkim ekwipunek, na którego trzeba właśnie bardzo dużo grindowac, najczęściej na misjach wydobycia. Każdą bronią walczy się inaczej dlatego kusi do odblokowania wszystkich, aby je sprawdzić.

Albion, tzn wbijamy się na spot, może to być spot mobow, albo surowców i farmimy je masowo wypełniając woła do fulla aby to potem wykorzystać do budowy własnej chaty, zamku gildii, skillowania craftingu lub po prostu sprzedaży na markecie. Z początku GTA tak nie wygląda, ale jak kupisz pierwszego woła, to tak wyglądać zaczyna.

Runescape tzn bardzo dużo grindu czegokolwiek dla np craftingu.

EVE online tzn gra w kosmosie, stworzona przez ekonomistów, grind tutaj jest dość spory, możesz grindowac boty dla kasy, polować na złom pobitewny że specjalnymi skanerami lub np.
po prostu wydobywać.

Zobacz pierw te,
Parę tytułów mi wyszło z głowy, więc daj znać jak te wymienione są nietrafione, to może się pogłowie aby sobie przypomnieć

Tibia, to grindownik.

lineage 2…

Jedynym nowoczesnym i żyjącym grindownikiem jest Black Desert. Piszesz że ci przeszkadzają efekty na ekranie… wiesz że można je dostosować w opcjach tak że skille wyglądają jak z gier z 2004 roku? Jak masz takie upodobanie, to nawet całą grę można zbić graficznie do poziomu gier z 2004 jeśli to twoje klimaty. Na streamach/youtubie wszyscy grają oczywiście z wodotryskami, więc tam tego nie zobaczysz, ale od czegoś jest trial :stuck_out_tongue:

Zatrudnij się na produkcji lub zbioru kwiatków :joy:
Grindownik taki że nawet profit jest w zł.

Dzięki za odpowiedzi, spróbuję w takim razie z bdo, tym bardziej, że mam na steamie. Lineage jest niestety zbyt martwy jak dla mnie. I na szczęście w pracy grindowac nie muszę. Mam ambitniejsze zajęcia :blush:

Zobacz sobie nostale, nie dawno otworzyli global serwer nowy który jest ciągle prawie pełny , siedzisz spoto na slocie wbijając po 3% na godzinke, jest loot który można sprzedawać, tyle problem ze trochę p2w niestety ale wymagania które podałeś pasują do tej gry

Czyli narzekasz że ludzie w MMO się integrują i sobie pomagają.

Jak dla ciebie integracją jest karmabombowanie czyli:
Wbijaj się na spota jeśli zajęty to siedź duel wyłącz w ustawieniach, jak cię zabije koleś to wróć na spota rozebranym. Po czym jak koleś będzie czerwony to my przyjdziemy we 4 i będą śmieszki. A jak ty wracasz ze swoimi ziomkami to ich już nie ma spierdzielili.

@TrueMaloSilny Psycha siada ?

Może zainteresowałaby cię gra Wakfu. Moim zdaniem to jest prawdziwy grindownik. Możesz nauczyć się wszystkich profesji i levelować je. Wyexpienie postaci do 215 poziomu oraz ubranie jej zajmuje bardzo sporo czasu.
Edit:
Zapominałem napisać, że po wykupienia boostera za realne pieniądze, bądź uzbieraną walutę w grze jest możliwość granie 3 postaciami na raz w drużynie (więc możesz równomiernie expić kilka postaci na raz)

Grindownik w stylu cabal? tylko dekaron :smiley: