Szukam mmo z hodowaniem

Riders of Icarus już ograne i niezbyt mnie przekonało dlatego chciałbym się spytać czy znacie jakieś gry gdzie jest jakiś nacisk na “Taming” zwierząt czy stworów może to być również gra na przeglądarkę. Dzięki za pomoc :smiley:

W Bless możesz złapać praktycznie każdego Moba i mieć go jako Peta / Mounta. Tylko wiadomo jaka niestety jest kondycja Bless, a szkoda, bo to fajna gra. Może po przejściu na f2p trochę odżyję ^^

Gw2 - hunter może złapać łącznie ponad 300 petów
WoW - jak wyżej
Albion online - tutaj polujesz na rzadkie bestie i liczysz że bestia miała młode które zabierasz na swoją wyspę, do klatki i tresujesz jakiś czas, potem siodłasz i masz mounta
Neverwinter online - tu co prawda tamingu nie ma ale jest system towarzyszy których jest kilka razy więcej niż petów w innych grach i jeśli chodzi o kolekcjonowanie pupili to też dobra gra
Perfect World International - venomancer potrafi łapać wszystkie zwierzęta w grze, zamieniać w pety, a nawet sprzedawać innym graczom.

Jednak jeśli chcesz “gry ostatecznej” z łapaniem petów to tylko i wyłącznie Rappelz - każda klasa może łapać pety, kiedyś tamerzy mieli bonusy do tego, ale od dłuższego czasu inne klasy się zrównały z nimi. Możesz w tej grze oswoić KAŻDEGO jednego mobka. Do oswojenia potrzebujesz konkretnej karty (np na szkielety kartę szkieleta, a na białego smoka kartę białego smoka), karty dropią w ilościach hurtowych z mobów. Pety (jak i puste karty) da się sprzedawać innym graczom, można je łączyć by wbić na stw, każdy pet ma 3 stopnie ewolucji, można petom dawać eq, mają własne drzewka skilli (łącznie z pasywkami), a nawet da sie wytworzyć specjalne artefakty dla petów. Pod tym względem zakochasz się w tej gierce

W ArcheAge jest możliwość łapania BM-ów jako pety.

Z nie napisanych jeszcze gierek jest rappelz :slight_smile:

Nie wiem jak wygląda kondycja serwerów ale Polska wersja ciągle działa i może warto sprawdzić :wink:
Na dole masz odnośnik do krótkiego opisu systemu :slight_smile:

http://pl.rappelz.webzen.com/Game/CHOWANCE

Jak z P2W w rappelz?

Da radę zostać top graczem na serwerze bez wydania ani złotówki więc powiedziałbym że nie tak źle. Za czasów większej popularności miałem swojego druida który był w top 15 najlepszych postaci na serafinie według serwerowego rankingu :stuck_out_tongue:.

Po za tym gra od tamtego czasu została znacznie… ułatwiona dla nowych graczy. Co chwila dostajesz jakieś boosty, prezenty, paczki kart do łapania bestii i nie tylko. Kiedyś się grało bez tego i też było dobrze

Z przydatniejszych rzeczy z IS są niby pety do zbierania lootu… ale nie są potrzebne, bo w przeciwieństwie do takiego BDO da się “zbugować” animację podnoszenia lootu jeśli przypiszesz to pod klawisz. Wtedy zabijasz mobka, spamisz np 0,0,0,0,0,0 i w ułamku sekundy cały loot pozbierany :stuck_out_tongue:

Najlepszy i najbardziej rozwinięty taming masz w ultimie online, dziesiątki mobów do stamowania, możliwość ich rozwijania i ogółem obecnie najbardziej rozbudowany taming jaki w grze widziałem :slight_smile:

Wurm online ma osobne drzewko skilla taming (w Wurmie levelujesz poprzez używanie skilla[grind]), możesz tamować chyba wszystkie zwierzęta, a będąc priestem jednego z bóstw (ścieżka pełna wyrzeczeń) możesz tamować wszystkie stwory. Nie mówiąc już o samej hodowli zwierząt itp. itd.

Proponuję eudemons - gra w której 99% zależny od petów… zagrywałem się kiedyś.