Szukam MMORPG z open world pvp

Witam
Tak jak w temacie szukam open world pvp z tym żeby nie był on martwy ani potraktowany po macoszemu.
Obecnie gram w:
Eve Online - Bardzo fajny sci-fi sandbox ale jeśli chodzi o pvp to moza small scale pvp to gra nie oferuje nic jeśli chodzi o kampanie (mass scale pvp) bo super allianse wygrały grę i niszczą każdy nowy sojusz który dopiero co raczkuje.
Black Desert - Super sandbox fantasy world, fajnie można się zrelaksować i porobić life skille typu łowienie ryb, polowanie na zwierzęta i różne craftingi porobić. Grind też byłby super gdyby nie to że gra jest dla solo graczy. Praktycznie nie ma kontentu dla teamplayu poza node war czyli battleground pvp :3
Final Fantasy 14 - Genialne story, super soundtrack, fajne dungeony i raidy oraz sympatyczne community (na moim serwerze przynajmniej). Fajna gra dla chilloutu i dla graczy pve, niestety brak pvp ale to nie problem dla mnie.

A teraz, jakiej gry szukam:
Musi być open world pvp system, fajnie jakby był ranking pvp, może być arenowe albo battleground pvp ale to nie może być jedyne pvp w grze.
Szukam gry w której gra kładzie nacisk na teamplay a nie solo play (chociaż można by było casualowo grać solo) i community gry nie może być takie że 90% gra z altami na multiboxach i nie chce grać z innymi ludźmi albo wymaga od nich multiboxowania.
Co do pve to może być grind, crafting, eksploracja, jakieś życiowe zawody jak farma, hodowla, housing, łowienie ryb aby było przy czym się relaksować.

Co do systemu płatności, może być każdy (sub, buy to play czy free to play), pay2win mi też nigdy nie przeszkadzał a i lubiłem jak gry miały pay2win bo odstraszały graczy którzy nie chcą się przykładać do gry :smiley:

Hmm to chyba tyle :thinking:
Jeśli coś wypadnie jeszcze to rozwinę w komentarzach a tymczasem…
Edit: Oh przypomniałem sobie! Nie gram na prywatnych serwerach i odmawiam grania na prywatnych serwerach. Tylko globale :3
Pozdrawiam :3

1lajk

Większość kryteriów spełnia Archeage osobiście gram w tego mmorpga i jestem zadowolony. Możliwe że za kilka dni może się też dużo zmienić ponieważ Gamigo szykuje jakąś niespodzianke która ma dużo zmienić. Z tego co ludzie mówią może to być przebudowa mechanik Archeage związane z laborem i rzeczami p2w .
https://comingsoon.trionworlds.com

1lajk

Jeśli rzut izometryczny ci nie przeszkadza to spróbuj albiona, pasuje do opisu iidealnie i jest za darmo, więc myślę, że warto abyś wypróbował

3lajki

@Hastis
Jeśli chodzi o Albion to próbowałem i dość fajnie sie gra to jednak odczuwam zmęczenie po Eve online :D. Jak odpocznę od Eve trochę to spróbuję Albiona (mam jeszcze preorderowe konto tam).

@Dekim
Grałem od headstartu aż do Aurory a potem jakoś wyszły inne mmo i się odstałem od Archeage, niemniej jednak Archeage to nadal jest moim top 2 mmo dekady i chętnie bym do niego wrócił tylko jak stoją serwery? Bo co jakiś czas słyszałem że robią jakieś fresh serwery i nie w temacie jestem jak do tego podchodzić.

Teraz jedynie się opłaca grać na legacy server (ja gram na JAKAR) raczej radziłbym poczekać te kilka dni aby zobaczyć co zrobią z Archeagem bo są takie spekulacje że utworzą nowy serwer b2p lub p2play bez p2w shitu lecz są to spekulacje powiedziane przez innych ludzi więc nie brałbym tych słów na poważnie. Ale wszystkiego dowiemy się we wtorek :slight_smile:

1lajk

A to ciekawa informacja :3
Zobaczymy, narazie sobie pobiegam na starej postaci z headstartu i poprzypominam sobie jak się gra a tak to poczekam do tego wtorku. Mam nadzieje że Guru napisze newsa o zmianach :smiley:

@Krido
Serwery legacy są wypchane po brzegi. Liczę, że Gamigo dorzuci nowe bo brakuje miejsc pod większe domy.

1lajk

Jestem zielony, czym się róznią serwery LEGACY od normalnych? i serio wypchane aż po brzegi? w sensie podobnie chociaż jak kiedyś gdzie wszędzie ludzie?

Znalezienie działki pod domek 24x24 graniczy z cudem, a o parceli 44x44 nie ma co marzyć. Pozostaje tylko kupno na rynku nieruchomości wewnątrz AA za golda i to sporą kasiorę. Poza legacy są jeszcze fresh, które kiedyś były wydzielone tylko dla nowych graczy.

Znajdź mi jakąkolwiek inną grę poza ArcheAge i Planetside2, gdzie naraz walczy kilkaset osób. Wbij do AA, a zobaczysz jakie tabuny osób się przewalają. Śmieszy mnie ta statystyka dla WoWa. Świat w AA jest gigantyczny i często widać graczy. Ja nie czuję, by w AA było mniej graczy niż w TOPowych MMOrpg z początku tabeli. Tu serwery są podzielone na regiony świata i to może sugerować błędną ocenę.

Teraz w AA na Tarisie jest oddział na zbiorowy grind i w oddziale jest ponad 80 osób.

Właśnie zainstalowałem Archeage spowrotem i nawet mam swoją preorderową postać na 50lv na Jakar :3
@PanLowca
Co do serwerów to z tego co kojarze serwery LEGACY to są normalne serwery które były od początku (albo były mergowane) gdzie ludzie grają od lat. Za to FRESH serwery to typowe serwery otwierane tylko dla nowych graczy. Jak masz konto na którym grałeś już na LEGACY to nie możesz zrobić postaci na FRESH abyś nie miał przewagi że korzystasz z mechanik konta.

Pograsz chwile to napiszesz czy faktycznie dużo osób?

W ESO masz cala mape poswiecona pvp - cyrodil, troche mniejsza tez mapka gdzie walczy sie o walute - imperial city, sa tez battleground 4v4v4 i zwyczajne mozna pvp 1v1 wszedzie

Panie, World of Warcraft Classic i koniec tematu :smiley:

Lineage 2 i wszystko jasne :slight_smile:

1lajk

ESO skasowałem z dysku po tym jak wprowadzili scaling levelu do świata gry co zniszczyło dla mnie progressing w tej grze.
World of warcraft grałem za starych czasów i to co się teraz dzieje z Wowem i community to omijam szerokim łukiem.
Lineage 2, próbowałem wrócić szczególnie na starcie classica to community gry mnie odepchnęło multiboxami a wydawca tylko pogorszył sprawe tym że zachęcał zamiast zabraniać

No to tyle jeśli chodzi o top 3 (ESO, WoW, L2) open world które kiedyś były dobre ale zostały zniszczone :smiley:

1lajk

Tibia na hardcore retro pvp i masz open pvp rzeźnie w każdym momencie, tracisz exp i przedmioty, a dzięki temu to w zasadzie gracze z różnych ekip rządzą serwerami jeśli nie ma przeciwwagi. POLECAM SERDECZNIE

2lajki

Tibia jest super tak samo jak Ragnarok. Grałem za starych czasów (2002-2006) i cudownie się grało. Niestety jeśli chodzi o tego typu gry to narazie sobie odpuszcze gdyż wiem że by mnie wciągnęły na baaardzo długi czas a jeszcze mam sporo singli to przejścia :smiley:

Dołożę tylko nie promując tych gier, bo po prostu też spełniają kryteria:
GW2 - nie ma nacisku na gear, model B2P, a pvp jest 1vs1, 2vs2, 5vs5 i open world to WvWvW (bitwy serwerów)
Aion - nacisk na gear, P2W, ale nie hardcorowe, model F2P, pvp to 1vs1, 3vs3, 6vs6, 12vs12 oraz pseudo mass pvp siege

Grałem w GW2 ale nie spodobało mi się to że na pvp każdy miał równy gear i level. Grałem dużo na starcie gry ale sobie przez to odpuściłem grę.
Co do Aiona to fajnie się grało kiedyś, kusi mnie od czasu do czasu aby wrócić do gry, może kiedyś się skusze.

Retro pvp w dobie blesów, aktualnej wersji pvp i tak jest słabe… to juz nie ta sama gra :C i pvp juz nie jest takie samo niestety.