Szukam mmorpg z pełnokrwistym supportem

Dzięki za tak duży odzew, nawet się nie spodziewałem. A więc tak, TESO mi jakoś nie podchodzi, a robiłem już kilkanaście podejść (nawet wczoraj z dysku ponownie usunąłem). DCUO - nie przepadam za grami o superbohaterach, w KO grałem dawno temu, ale teraz jakoś mi się nie widzi wracać. Co do Warframe to nie mam na tyle czasu żeby farmić framy które by mnie interesowały (a kasy wykładać nie chcę). Spróbuję chyba przysiąść znów do GW2, bo Albion choć kusi to nie mam ekipy do gry, no i musiał bym wykładać na abonament.

Chyba zapomieliście co oznacza mmo, ( Massively Multiplayer Online ) czyli nie ważne czy, będzie tam 4 6 czy 10 graczy jeżeli każdy mecz, misja, dung zagracie z inną osobą to już jest mmo

1lajk

Czyli Dragon Age Inkwizycja też jest grą mmo bo tam do coopa też dobiera za każdym razem inne osoby.

Nie do konca - polecam sprawdzic dokladnie definicje np na wiki. Dlatego np nawet producent PoE podaje że jest to: “Path of Exile is an online Action RPG set in the dark …”
Podobnie wiki podaje że PoE to nie mmo tylko fabularna gra akcji o trybie jedno/wieloosobowym…

Np juz wspomiany poe to z massive ma tyle wspolnego ile jestes w miescie… W samej grze nie masz swobody spotykania wielu ludzi tylko ludzie z druzyny. Dla porownania typowe mmo zauwaz ze spotykasz w swiece przypadkowe osoby niezaleznie od party.

1lajk

Majki83 ma racje. PoE/Diablo/Torchlight to są gry Action rpg a nie massive multiplayer online.
Tak samo World of Tanks, War thunder nie są massive multiplayer online tylko to są gry arenowe. Dota oraz Liga legend to też arenówki które mają własną podkategorię.

Ogólnie “Massive multiplayer online” jest tylko wtedy jeśli masz 100+ postaci na mapie świata i możesz się z innymi spotkać bez żadnych przeszkód po prostu idąc z punktu a do punktu b i tyle w temacie.

1lajk

Proszę o oczyszczenie wątku ze zbędnej dyskusji na temat tego czym jest a czym nie jest mmo.

  1. Kolega napisał, że NWO go nie interesuje, bo nie ma tego czegoś;
  2. W NWO healer, czy tank, to raczej bardziej są już z nazwy, bo przeważnie ludzie robią sobie z tych klas dps’y

Takiego supporta masz np w TOSie gdzei jest ich wielu i dosłosnie cenia sie za buffy
W DDO jest kilka takich klas a ciekawa jest ROGAL ;p bo tam robi za supporta od pułapek ukrytych drzwi itp itd (fajnie sie nim bawiłem) ale to chyba odpada z tego co piszesz… hm… EverQuesty ?

To może ArchAge.
W tej grze miesza się trzy różne klasy dzięki czemu można zrobić pure supporta, może on trochę leczyć lub nie leczyć. Może też skupić się na samych buffach i własnej przeżywalności.
Da się zrobić tam taką postać, że nie tylko będziesz typowym supportem ale nawet obrażeń zbyt wielkich robić nie będziesz.
Gorzej z samą grą, Trion odsprzedało prawa do wydawania gier komuś innemu.
Ze trzy lata nie grałem więc nie wiem ile tam jeszcze osób siedzi na serwerach.

TESO…healer robi dps leczy i ma buffyy typowy suport.

Poleciłbym Perfect World Online ale ostrzegam że p2w jest takie na zasadzie że najlepsze EQ mozesz kupic tylko za tokeny dostepne z IS. Masz tam clera duzo buffow, debuffow, heali, ciągle castujacy sie heal lub buff na zasadzie rzucasz i co jakis czas w obszarze wokol ciebie leczysz/podtrzymujesz buffy. Jest jeszcze taki troche summoner ale nie nadaje sie do end game jako main support. Gierka w cholere stara ale przegrałem kilka lat i fajnie było. No i dmg masz na tyle zeby zadania porobić ale bez TOP1 eq nie zawojujesz

2lajki

Pewnie… na solo bieganiu po mapce chyba, to sie zgodzę - każdy to dps, i nie ma tam healerów tylko “dps który posiada parę heali”, ale cóż, ciężko oczekiwać by komuś chciało się klepać samemu moby bez skili ofensywnych.

Na raidach druid klepie tylko tyle co kot napłakał - jak nikt nie potrzebuje leczenia, buffy wszystkie rzucone przed sekundą… to co masz robić? Overheala? Bez sensu. Chrono zazwyczaj to samo - tankuje, daje buffy, alacrity… ale dpsa nie ma. Fakt, da się go zrobić pod dpsa, ale wtedy traci buffy, 100% alacrity i tankowatość, to tak jakby wmawiać że priest w wowie nie może być healerem bo idzie go zrobić pod dpsa.

W skrócie - typowy hejt, byle hejtować.

NIE pozdrawiam

1lajk

A może coś z innej beczki. Secret world ma podklasy czysto bufowe/healowe. Nie wiem jak z populacją i jak spłaszczyli koło skili (zględem orginału), ale jest za darmo więc sobie możesz sprawdzić.

1lajk

Ragnarok online. Stare privy.
Bard/Dancer.

Budowany pod full support sam nie pociagnie.
To samo sage/proffesor.

To typowe klasy support bez heala.

Polecam: originsro.org bez customow, low rate, bez donate

A no i crusader pod supporta. Tym nie polvlujesz sam totalnie. Bo to full vit build

1lajk

Lineage 2 Nie wiem czemu nikt tego tytułu nie wspomniał, (a moze nie widziałem) tam masz bishopa który był bufferem. kiedyś był słaby i lvlowało go sie tylko w party, dzis pewnie sie pozmieniało ale to jest to czego szukasz, mnóstwo buffów i debufów. Najlepszy support jaki widziałem w grach mmo. do dzis jest królem supportu według mnie

Zobacz Maplestory2 masz tam 2 klasy wspomagające i tank. Oby dwie mają heale, buffy i debuffy. Nie ma tam P2W. Gra w to sporo ludzi. Tak z ok 15 tyś. Ciągle dodawany jest nowy kontent. Gra nowa, więc możesz pokusić się o zostanie “Tym najlepszym” :wink:
Ogólnie to polecam sprawdzić.

@Raviel1 nie wiesz dla czego nikt nie wspomniał o L2? Może dla tego, że przeczytali mój pierwszy post.
Jak na razie pobrałem (znów) GW2 i zobaczę co z tego wyniknie, pomyślę też o ragnaroku. Maplestory2 grałem jak ruszyło na steam, ale jakoś nie podeszło, a co do TOS to ktoś się orientuje jak tam teraz wygląda sytuacja? Jest z kim grać czy raczej pustki, bo gdzieś kiedyś słyszałem, że tracili graczy.

Gdybyś miał jakieś pytania czy potrzebował pomocy w GW2 pisz Majki.7241

Są serwery prywatne, żeby mieć alternatywę gry w PW. I jeden z nich stoi nawet te 7 lat.

Naprawdę? Jaki jest stan tego serwera i jak z populacją i ratio?