Szukam mmorpg z pełnokrwistym supportem

Cześć,
Ostatnio naszło mnie na grę supportem, ale w większości mmorpg klasa ta zamykana jest w kręgu heala. Szukam gry w której klasa supporta będzie miała w swoim arsenale masę buffów i debuffów, przy czym ma słaby atak więc gra solo taką klasą będzie bardzo nieopłacalna.
Gry w które grałem:
WoW - grałem na oficjalu i na kilku privach, ale jakoś nie mogę się wciągnąć, a granie na siłę jest bez sensu.
Aion - grałem sporo czasu, ale zwyczajnie się przejadł
Rift - grałem ale… no nie wiem
Neverwinter - w sumie to nie ma dla mnie tego “czegoś” (tak jak WoW)
SW:TOR - fajna, ale grałem raczej ze względu na fabułę klas
Black Desert Online - fajna, pykam sobie co jakiś czas, ale tam każda klasa to dd :frowning:
Lineage 2 - stare dobre czasy, teraz to już nie to samo (wg. mnie)
D&D Online - dobra gra, ale trzeba mieć z kim grać
FF XIV - grałem długo, nawet co jakiś czas wracam
ogólnie to wiele tego było, ale te mi chyba najbardziej zapadły w pamięć.

@Rasun
Kumam to co napisałeś ale :“szukam gry w której klasa supporta będzie miała w swoim arsenale masę buffów i debuffów, przy czym ma słaby atak więc gra solo taką klasą będzie bardzo nieopłacalna.”
Znaczy że chcesz supporta ale takiego zeby byl niegrywalny solo czy moze wkradl sie tam błąd?
I jezeli piszesz ze chcesz klase supportowa to na jakis konkretny tryb czy ogolnie?
Jezeli szukasz nietuzinkowych supportow to masz tego troche w Guild Wars 2.
Czesto ta sama specjalizacja moze byc supportowa lub dpsowa lub mieszana
Ale same buildy roznia sie tez w zaleznosci od trybu gry.

Jeżeli jednak to co napisałeś tak ma być to też takie są które zadają marginalny DPS - np chrono messmer boonsdealer

Dokładnie, dobrze zrozumiałeś. Ma być “praktycznie” niegrywalny solo, bez konkretnego trybu, nie ważne czy PvP, czy też PvE, klasa ma być zwyczajnie zależna od party.

Też polecam Guild Wars 2.
W tej grze dużo zależy od tego jakie mamy umiejętności. Ogólnie to ciężko być niegrywalnym solo w GW2 ale jak chcesz być full support to jak najbardziej masz tego mase w GW2.

Nom to w gw2 pure supp bez healingu to wspomniany chrono (chociaz i tu nie do konca bo na VG cofaja czas zaby odnowic hp)
Natomiast healer ale nie tylko leczacy to Ranger Druid, Guardian Firebrand, renegate boon supp healer, czy jakis scrapper…
W gw2 rzadko kiedy build jest jednozadaniowy, a szerokopojety support jest zalezny od trybu czy kontestu rozgrywki. Np na raidach wiele zalezy od bossa np na desminie taki ranger druid oprocz leczenia jest jeszcze pusherem w polaczeniu np z nec scourge, na mathiasie np taki chrono ma jeszcze szereg zadan jak reflekty czy moa itd.
Na pvp taki guard FB oprocz zwyklego leczenia zdejmuje kondycje, czy naklady buffy jak jakis protection i inne
Thief core roamer oprocz zwyklego biegania i decapu moze stac sie fight supportem pomagajac w walkach 1vs1 szybko je zakanczajac poprzez atak z ukrycia ktory go buffuje dodatkowo.
Weaver bunker bardzo dobrze broni jednego punktu nawet w walkach outnumber (czyli np on sam vs 2+ przeciwników) .
No i w gw2 czesto zmiana jednego skilla lub jednego setupu broni (w gw2 skille 1-5 zalezne sa od rodzaju trzymanej broni) powoduje ze ten sam build wymaga innych mechanik do nauki (core guard na hammerze albo na GS czy tez holo na rifle albo na sword+shield).
Takze polecam GW2 ale od razu zaznaczam ze masterowanie buildu/klasy czasem moze zajac troche czasu i jeden build raczej sie nie sprawdzi wszedzie bo rozne tryby wymagaja innych mechanik i innych zachowan wiec np bedac na jednym bossie musisz dawac skille ochronne przed direct dmg a na innym te skille sa bezuzyteczne bo boss naklada mase kondycji i zadaje condi dps.

W TESO masz prawdziwego healera, nosisz sety bufujace dps grupy i ulatwiajace sustain, jako templar rzucasz synergie do odnawiania ressorsow, pare hot’ow czasami jakis heal, debuffy obnizajace resy i w szczegolnosci non target wiec im bardziej ogarniasz role tym ludzie beda cie czesciej brali na najtrudniejszy content, nie ma tez addonow jak w wowie ktore robia wszystko za ciebie jakiego heala uzyc (podobno nawet sa takie ktore aktywuja same dany skill) wiec duzo zalezy w eso od skilla. Polecam

W gw2 nie masz prawdziwego healera/supporta tylko klasy dps przerobione na nie.

czy naprawdę jest tak słabo na rynku mmo i tylko 4 tytuły istnieją? gdzie nie wejdę to tylko widzę (WoW/FF/GW/TESO)…
a co do autora tematu… za dużo log horizon, nie ma takiej klasy są podobne ale nie identyczne jak w LH

1lajk

Niestety lub stety, za duzy wybor gier tez jest zly. A z tych 4 gier tylko FF14 ostatnimi czasami nie leci w chuja z graczami, wow odpierdala kaszane, gw2 tez i nawet w eso tworcy robia dziwne zagrania.

Chce ci przedstawic dwa tytuly, pierwszym jest DCUO ktory posiada oprocz standardowej ‘trojcy’ role kontrolera ktory zajmuje sie odnawianiem energii dla grupy a takze buffy, debuffy i cc, druga gra jest warframe ktory posiada duzo framow ktore maja jakies umiejetnosci wspomagajace od typowo leczacych po buffy, debuffy czy cc, niestety obie gry nie spelniaja jednego z kryteriow jakim jest niegrywalnosc solo, ale to jest ‘wina’ tego jak te gry sa skonstruowane a nie samych supportow dlatego tez postanowilem mimo tego dac ci o nich znac zebys mial pelny obraz dostepnych opcji

Skoro Patch of exile jest nazywany MMO (Massively multiplayer online) mimo ze w party mogą być max 4 osoby (Fuck logic) to ja nazwę League of legends MMO gdzie masz 10 osob na mapie i dużo supportów do wyboru. Pozdrowienia

Sam lubię klasy tego typu, oprócz wspomnianych już wyżej klas gw2 mogę polecić ci klasę arcane w Albion online.

polecacie typkowi slabe GW2 gdzie nie ma klasy supportującej, niezłe z was zartownisie
GW2 sobie odpuść bo ta gra nie ma świętej trójcy, chyba ze interesuje Cb gra pseudohealem(klasa DPS która posiada parę heali)

1lajk

Polecam Neverwinter :slight_smile: Chcesz byc supportem wybierając tanka lub dps ? Nie ma problemu.

@Rasum nie znajdziesz takiej gry bo już od bardzo dawna przestano tworzyć takie postacie gdzie support jest tylko supportem…bo gracze nie chcieli grac takimi klasa.

Klasy czysto supportujące albo healujące to były w starych grach mmo typu Ragnarok czy Lineage 2 gdzie były 4/6 bazowych klas które rozdzielały się na dzięsiątki innych.

GW2 nie ma supportów tylko mixy świętej trójcy.
TESO przestałem grać po wprowadzeniu level scalingu to nie mogę powiedzieć szczególnie dużo.
Ogólnie w nowych grach mmo nie ma takich supportów już. Musiałbyś iść w stare gry mmo sprzed 2010 roku.

Po pierwsze uno: PoE ma limit party 6 osob, nie 4.
Po drugie uno: “free-to-play online action role-playing game”. Tak sie przedstawia PoE, a to ze ktos nazwal poe MMO i ty w to wierzysz to juz zupelnie co innego.

Jakiś czas temu pogrywałem kilka miesięcy w TERA i wtedy tez mnie wzięło na support to fajnie się grało healerem, zbadaj.
Jak tak bardzo Ci zależy na tym żeby się faktycznie nie dało grać solo no to pojadę już po całości - Metin 2. Graj buffem, on się nie nadaje do niczego solo :smiley:

1lajk

A czy ty potrafisz czytac ze zrozumieniem co napisal?
"Ostatnio naszło mnie na grę supportem, ale w większości mmorpg klasa ta zamykana jest w kręgu heala. Szukam gry w której klasa supporta będzie miała w swoim arsenale masę buffów i debuffów, "
Czyli nie chce pure healera tylko cos wiecej a takie klasy sa w gw2… Wiem ze tego nie rozumiesz bo grasz tylko w tryb wvwvw a tam czy masz build czy nie to i tak w blobie moze ktos Ci dupe wysuportowac nawet jak tego nie widzisz.

Zdecydowanie pod tym względem GW2, tam taki “typowy support heal” to jest właściwie tylko jeden - Druid, cała reszta opiera się na innych mechanikach w tym właśnie na buffowaniu.

Knight Online - masz tam typowego INT Priesta, z talentami pod Buffy, Heal lub Debuffy - sprawdź :slight_smile: