Szukam mmorpg

Witam!
Jestem długoletnim graczem WoWa ale ta gra nie ma juz dla mnie sensu i od dobrych 2 miesięcy klikając na ikone gry odechciewa mi się żyć więc poszukuje czegoś nowego.

Jest kilka rzeczy które muszą dla mnie być w takiej grze i zdaje sobie sprawę,że znalezienie ich równa się z zerem.
Co musi być w tej grze:
-grafika jak najbardziej przypominająca Black Desert
-Klimat świata i historia
-Wspierana gra przez twórców
-Co jakiś czas aktualizacje i dodawanie nowego kontentu
-nie p2w
-Różnorodność klas
-PvE(dungeony i raidy) bardzo hardcorowe. Trudne do przejścia
-Roleplay(uwielbiam się wczuwać w postać,żeby zrobić sobie klimat w grze)
-Otwartość świata(wiele rzeczy do robienia,bo jak czytam niektóre “zachęcające” komentarze typu “podróżowanie,łowienie,budowanie domu”… to nie jest zachęcające do końca)
-Chce mieć w tej grze co robić i czuć,że mój spędzony w niej czas nie idzie na marne

Jeśli macie propozycje jaka gra spełnia najbardziej te rzeczy,albo ma taka wyjść to podawajcie tytuły.

Z góry dziękuję za pomoc

nie ma takiej gry :wink:

Osobiście to czekam na lost ark w eu, pogrywając sobie na koreańskim serwerze. Zerknij może też się spodoba. Jeśli z aktualnie dostępnych mmo np ESO, FF14, WoW, BDO, GW2 nic nie podejdzie to sorki, ale reszta to już raczej kompletny gruz, zwłaszcza patrząc na wymagania :stuck_out_tongue:

2lajki

Ja bym się pokusił o spróbowanie Final Fantasy XIV.

Z tego, co wiem, spełnia wszystkie wymogi. Najbardziej odstaje grafika, bo mimo wszystko, BDO grafiką zachwyca :wink: Zależy jeszcze czy rozumiesz otwartość świata tak jak opisałeś, czyli różne rzeczy do robienia czy również jako jedną wielką mapę, bo FFXIV jest podzielone na obszary :slight_smile:

1lajk

Też uważam, że FFXIV tutaj się nadaje, spróbuję opisać co gra posiada odpowiadając na Twoje wymagania.

-grafika jak najbardziej przypominająca Black Desert - tutaj może być jedyny aspekt który nie będzie pasował, ale nie wiem czy jest jakaś gierka na rynku która ma podobny styl graficzny (wszystko niby ładnie ale najebane wszystkiego na ekranie jak się używa skilli, co mi się osobiście nie podoba).
-Klimat świata i historia - najlepsze, albo jedno z najlepszych storyline jakie możesz doświadczyć w grach mmo, przejście fabuły jednak jest wymagane, żeby progressować i bez ukończenia jego, nie możesz robić endgamu.
-Wspierana gra przez twórców - co przynajmniej 3 miesiące wchodzi patch który wprowadza 1-2 dungi, nowy tier raidowy 8 osobowy lub nowy raid 24 osobowy (taki casualowy), w każdym patchu masz też jakieś inne pierdoły, jakaś nowa forma rozgrywki czy opcje gry których brakowało. Co jakiś czas sa Producer Live Lettery, są to omówienia przyszłych zmian w grze przez samego dyrektora Naoki’ego Yoshide
-Co jakiś czas aktualizacje i dodawanie nowego kontentu - jak wyżej
-nie p2w - gra p2p
-Różnorodność klas
-PvE(dungeony i raidy) bardzo hardcorowe. Trudne do przejścia - dungeony nie są jakoś bardzo wymagające (chociaż czasami się trafi jakiś WoW player który ma problemy), ale raidy 8 osobowe na poziomie Savage są dość wymagające. Od ostatniego dodatku pojawia się raid na poziomie Ultimate który jest przeznaczony dla małego % graczy, mimo tego bardzo dużo osób ogląda takie zmagania się na twitchu, przez co twórcy postanowili, że w następnym dodatku będzie więcej takich walk.
-Roleplay(uwielbiam się wczuwać w postać,żeby zrobić sobie klimat w grze) - jest dużo community RP. Osobiście bardzo się nie zagłębiałem w temat więc więcej nie opowiem.
-Otwartość świata(wiele rzeczy do robienia,bo jak czytam niektóre “zachęcające” komentarze typu “podróżowanie,łowienie,budowanie domu”… to nie jest zachęcające do końca) - świat jest półotwarty. Cała mapa gry jest podzielona na lokację, które są oddzielone. Plusem tego jest fakt, że nie ma channeli.
-Chce mieć w tej grze co robić i czuć,że mój spędzony w niej czas nie idzie na marne - myślę, że FFXIV oferuje dużo contentu, kwestia jest taka, czy Tobie podpasuje to, co jest w tej grze.

No i na koniec dam 2 filmiki:

Dodatek który wyjdzie jakoś w czerwcu

Przykładowy filmik z raidu na pozimie Ultimate

Właśnie FF14 jakoś najbardziej mi przypasował podczas moich poszukiwań i pobieram go już od wczoraj,żeby sprawdzić co tam się dzieje :slight_smile: Dzięki za pomoc i pozdrawiam

1lajk

Grałem przez 12 lat w WoWa, przesiadłem się jakiś czas temu na FFXIV i odnalazłem taką samą radość z gry jak na początku gry w wowa :wink: Gra jest na prawdę dobra, jakością rozgrywki nie ustępuje niczemu grze Blizzarda. Dla kogoś kto chce gry podobnej jakościowo do WoWa, ale w innym klimacie i z innymi klasami itp. to aktualnie chyba jedyne wyjście.

1lajk

GW2? Świetna gra, do której sam często wracam w przerwach od WoW’a i bardzo fajnie się w niej bawię. Spełnia praktycznie wszystkie wymagania poza grafiką podobną do BDO, bo jest trochę w innym stylu, choć wciąż jest dużo bardziej podobna do BDO niż taki WoW :stuck_out_tongue:

Cierpliwie czekaj na Pantheon Rise of Fallen :slight_smile:

Cześć :slight_smile: Miałem ten sam problem, pierwszy raz od 7 lat zrobiłem przerwe z powodu jakości dodatku, nawet całego WoD’a grałem i dobrze się bawiłem, a BFA mnie zniszczyło. Ale nie o tym. Koniecznie spróbuj ESO, spełnia tak naprawdę wszyskie Twoje warunki nie licząc grafiki, która różni się stylem od BD mimo to mnie osobiście bardzo się podoba, nie raz przystawałem by nacieszyć się widokiem. Klasy w ESO to ogromna zaleta, tak naprawdę każda klasa może leczyć, tankować lub dpsować. Veteran dungeony są podobno całkiem wymagające, szczególnie z włączonym hardmodem, do tego dochodzą Triale (raidy dla 12 osob) i wiele innych aktywności. Crafting jest mega, tak naprawdę dużo fajnych setów możesz craftować samemu, lub kogoś poprosić by to zrobił. Skalowanie świata to jakiś geniusz zrobił, od 1 poziomu możesz expić w dowolnej lokacji w grze! Świat tętni życiem wszędzie widać biegających ludzi, młucących world bossy, dolmeny, public dungeony, farmiących matsy itd. Gra cały czas dostaje nowe dodatki (dungeony, krainy, rajdy). Dawno nie bawiłem się tak dobrze w MMO wczoraj robiłem pierwszego veteran dungeona i każdy itemek cieszył mnie jak małe dziecko cukierki.
Powodzenia w dalszych poszukiwaniach ale jakbyś się zdecydował to napisz do mnie w grze, mój userid to: @erifbare to może razem coś pogramy :slight_smile:
Tutaj masz raid.


Tutaj masz mass pvp w cyrodil - battleground w krainie z tes4 oblivion.

Ogólnie max graphic settings

Tylko i wyłącznie, może ci przypaść do gustu FFXIV moim zdaniem, ale jednak jak wspomnieli wyżej grafika nie wygląda jak w BDO.

Zacząłem grać w FF14. Na razie w wersji demo i bardzo mi się ona spodobała. Tylko jest to dla mnie obecnie czarna magia. Macie jakieś tipy dla początkującej osoby? Pytałem ludzi w grze co mam robić,a oni polecali:
-główne questy
-questy klasowe.

Z góry dziękuję za pomoc

Czesc,
to moze sie podepne tutaj w sprawie FFXIV.
chcialem wyprobowac “free trial” niestety wyskakuje mi :
You cannot use this function. Please contact the SQUARE ENIX Support Centre for additional details. Error Code: i2501
Ktos ma jakies propozycje? ^^

pobrałeś Free trial klienta? https://freetrial.finalfantasyxiv.com/gb/

dokladnie, nie poszlo. Pozniej zalozylem nowe konto i ten sam error ^^

Witam, ja również jestem wieloletnim graczem wow’a, niestety aktualnie nastąpiło zmęczenie materiału, lub może nowości nie są na tyle ekscytujące aby chciało mi się eksplorować Azeroth dalej. Może za jakiś czas :smiley:
Również szukam jakiejś odskoczni, próbowałem we wszystkie aktualnie wcześniej wymienione tytuły, niestety nie mogę odnaleźć już tego smaczku, może ze wzgląd na granie solo, może po prostu rynek MMO nie ma aktualnie nic ciekawego do zaoferowania.
Jednak czytając wpis osoby z podobną sytuacją do mojej stwierdzam że może warto spróbować w jakiejś ekipie, która wyjaśni mi momentami tę czarną magię, lub po prostu da bodziec do grania i czerpania frajdy z wbijania kolejnych poziomów :smiley:
Do sedna, może jest jakaś ekipa na tym forum, która gra aktualnie w FF XIV i będzie można się dołączyć, pozadawać kilka głupich pytań, lub po prostu popitolić coś na jakimś komunikatorze, expiąc postać czy to samemu, czy to własnie w grupie świeżaków?
Trochę boli brak rozwiniętego pvp w FFXIV, co za tym idzie brak lubianej przeze mnie rywalizacji czy to gildyjnych, czy drużynowych lub 1v1. Jakoś nie czerpię maksimum frajdy z zadania tych 100 dmg więcej w “moba”, ale jak napisałem wcześniej, może warto spróbować z innymi ludzmi w grupie.
Ktoś powie, pora przestać grać w gry MMORPG, ale co zrobić jak gdzieś ciągle z tyłu głowy coś szepce “ale bym sobie wyexpił postać” :smiley:

PS. GW2, Teso również mile widziane :smiley:
PS2. Wybaczcie ilość “mórz”:D" w tekście ale, to chyba kwestia pesymizmu “może mnie coś zainteresuje”, jak to smutno patrzeć na stojący w miejscu rynek MMORPG, aż by się coś samemu spłodziło, z własnych pomysłów.

Siema, ja chetnie zaczne tez w FF, tylko ze mam problem z pograniem, jakies error mam, o ktorym pisalem ;p
No chyba ze moze chcesz grac w L2 na chronosie ;p wczoraj zaczalem haha :wink:
Daj spoko, lvl sie sam nie wbije ;p po co sie wkurzac na zycie jak mozna grac xD hah

Możesz spróbować Secret world legends, ale grafika nie przypomina tego co w Black desert

Je*ać te wszystkie mmorpgi gdzie się biega żmudnie od questa do questa i wszyscy to klony.
Sprawdź DOFUS! Na dziesiątki tysięcy postaci online nie znajdziesz dwóch o identycznych itemach! Każdy jest inny i wyjątkowy. O plusach tej gry można esej napisać :smiley:

Zapraszam w takim razie do prezentacji Krucjaty Moogli w dziale w FF i do kontaktu z liderem wszystkich chętnych. :slight_smile:

Generalnie jak w tej grze się expi, mam na myśli FFXIV? Bo takie bieganie po mieście jak miałem na początku przez 30-40 min to ja dziękuję :smiley: wolę się trochę pobić w terenie, jakieś questy w terenie w takim razie lub grindowanie?
Czy Jednak przechodzenie tych questow biegając po mieście od npc do npc jest konieczne.