Szukam MMORPG

Witam,
Jak w temacie, szukam mmorpg z kozackim systemem pvp, i rangami pvp, za które można odblokować dodatkowe umiejętności bądź rozdać bonusowe statystyki. Z częścią end game dropu na mapach pvp i w zasadzie przymusem korzystania po części z tych map, dodatkowo preferuje ele w zbrojach i broniach które w zależności od trafienia w odpowiednia badz nie, zwiększają lub obniżają obrażenia… Nie interesuje mnie nic pokroju pvp w GW2 - grałem kilkadziesiąt godzin na wszystkich trybach pvp - bo jest po prostu słabe (subiektywna ocena więc proszę sie nie spinać :slight_smile: ) gierki jak, Aion , Lineage 2 również odpadają. Sam kontent fabularny również specjalnie mnie nie interesuje ale oczywiście go nie wykluczam, gry rankingowe itp również są mi zbędne. W zasadzie to napiszę w prost, szukam gry tj Shaiya ale nie jej… Nowe tytuły typu Lost Ark również nie spełniają kryteriów.

Jeśli macie jakiegoś kandydata to na pewno sprawdzę :slight_smile:

PS: Zapomniałem dodać, zależy mi na tym aby wartość postaci na pvp była uzależniona od skilla i wydropionego oraz wyenchantowanego eq, i aby drop z PvE również miał wpływ na rozgrywke PvP

Elyon

Poczytaj sobie o PvP
https://www.elyon-polska.pl/pvp

Elyon o ile lubisz ogromny p2w, a tak to Lost Ark, New World i SOLO z nowych gierek, z tym że Lost Ark też bedzie dosyć p2w tylko że tam masz w pvp equalized gear i każdy ma równe szanse, p2w jest tylko pve, SOLO ma zero p2w ale to azjatycki style, nie każdy lubi, arenki pvp 3v3 ma i open world pvp też, dosyć słaba optymalizacja ale jest ok. New World nie wiem za dużo o pvp ale słyszałem że jest całkiem ok.

Hej, Adartaer dzięki za podesłanie tytułu.
Przyznam się bez bicia, ze początkowo przeszedłem obok tego tytułu obojętnie z dwóch powodów.

  • jak na razie w fazie testów na Europę i USA
  • ograniczenie ilości serwerów w Korei z 6 do 2 ze względu na deficyt graczy.
    Mimo wszystko tytuł faktycznie jest dość apetyczny i na pewno będę czekał na oficjal :stuck_out_tongue:

ja też jestem heavy pvp graczem i 9 lipca startuje SOLO, Sword of legends online, tak jak pisałem 0 p2w w tej grze, masz gear do pvp oddzielny i do pve, pvp gear zdobywasz za gry pvp i wbijanie rankingu. Optymalizacja jest kiepska to jest problem, ja dałem grze szanse, grałem na betach i było ok, będę grał na 100% za ten tydzien :slight_smile:

N0time4u,
Na wstępie napisałem, że Lost Ark i jego pokroju rozwiązania odpadają, po prostu nudzi mnie brak motywacji. Dla mnie jedyną motywacją w robieniu EQ to PvP dodatkowe staty i możliwości zdobycia czegoś, czego ktoś jeszcze nie ma i długo moze nie mieć. Jeśli ktoś na starcie może mieć to samo co ja lub odwrotnie, jeśli ja mogę mieć to samo na starcie co inni gracze po kilkuset godzinach w danym tytule - nie liczac skilla - to takie mmo jest dla mnie nieatrakcyjne i brak mi w nim motywacji do czegokolwiek. Oczywiście dalej rozbijamy sie o wpływ wydropionego EQ na rozgrywkę PvP :wink:

no to Elyon będzie pasował idealnie, ogromne p2w, spodziewaj się po 3 tyg od release bycie 1 shotowanym przez whalesów, ale skoro to lubisz no to idelanie pasuje. Sam pewnie pogram też

Gdzie te ogromne p2w w Elyon? P2W na starcie jedynie w pve. Gear pvp jest NIE sprzedawalny w markecie - jedyna opcja to farma specjalnej waluty, za którą kupujesz ten gear (questy, areny itp.). Do tego jest ograniczony zakup do 5szt tygodniowo na dany rodzaj pancerza + RNG w statystykach. Tego nie da się przeskoczyć za realne pieniądze.
BTW: Od CBT1 producenci zapowiedzieli, że IS będzie dostosowany do rynku “zachodniego” - prawdopodobnie ukrócą wymianę realnej gotówki na walutę z gry więc p2w pve może zostać ograniczone.
Na obecną chwilę jedynie pozostaje czekać do dnia wydania gry a nie wróżyć z fusów.

3lajki

“prawdopodobnie” -> “a nie wróżyć z fusów.”

@Mictlan1
Niestety obecnie nie ma nic pod twoje wymagania.

Z tego co piszą / mówią sami gracze chociażby na Forum Inven jak i Deweloperzy gry to “Merge” był potrzebny ze względu na “dysbalans” serwerów pod względem ilości graczy w danej frakcji a nie ilości graczy ogólnie. Niestety dotyka to wielu gier w których występuję podział na tzw. Frakcje, jak chociażby np. WoW, Aion etc.

To temat stary jak świat i ciężki do ogarnięcia. W WoW’ie też są serwery na których gra dajmy na to 90% Hordy i 10% Ally, stąd te wszystkie mechaniki typu “fazowanie serwerów” itd.

Zresztą mniejsza o tym, słuchaj Guru albo @n0time4u to będziesz w zimie w japonkach chodził XD zobacz jak typ jest odklejony od rzeczywistości nie zna podstawowych mechanik gry jakie np. przytoczył @Animasyon i twierdzi, że Elyon będzie P2W chociaż gra jeszcze nie wyszła, tak samo jak twierdzi, że Sword of Legends Online nie będzie P2W chociaż też gra jeszcze nie wyszła XDDDD i wierzy “firmie” która zniszczyła wszystkie, dosłownie wszystkie swoje gry przez P2W jakie miała “pod sobą” i nie patrzy na fakt, że gra w Azji działa w innym modelu płatności (PayPerMinute) niż będzie działała u nas (B2P).

Ja nie twierdzę, że Elyon będzie pozbawione jakichkolwiek elementów P2W, bo gra B2P musi jakoś na siebie zarabiać, z samej sprzedaży gry twórcy czy firma która publikuję grę w danym regionie nie zarobi, ale nie idę w zaparte jak zaślepiony “FanBoy”, że będzie cud, miód i malina skoro jedna i druga gra nawet jeszcze nie wyszła.

Adarator chodzą pogłoski że ty na tamtym streamie jeszcze siedzisz i próbujesz odpalić elyona KR … ja tam nie mam zamiaru się w 100 dyskusję wdawać o p2w elyona, gdyby ktoś śledził to by wiedział … Adaotor btw ty nie piszcz lepiej do innych bo sam jesteś takim nieudacznikiem w życiu że aż żal czasem patrzeć. Podlinkować twój temat w którym się tak popisałeś żeby sobie ludzie poczytali?

Zobaczymy jak będzie. Fakt jest taki, że jest mi bardzo ciężko znaleźć coś co by mnie zadowoliło i prawdopodobnie tak jak to napisał m4z1 na obecną chwilę może być problem z takim produktem. Poczekam sobię na tego Elyon ale nie podoba mi się to, że (o ile faktycznie tak jest) są oddzielone sety do pve i pvp, tzn zdobywane w różny sposób. Jak by nie było dam temu szansę :grinning:
Co do łączenia serwerów. Trafiłem na info na jakimś forum polskim, że mają problemy z tym ze trochę ludzi odeszło a nowi nie napływają. Oczywiście autor mógł cos przeinaczyć albo wyolbrzymic dla lepszej klikalności xd

No ogólnie jest ciężko z PvP w tych czasach, chociaż powoli widać, że gry PvP powoli wracają do łask.

Na tą chwilę z tymi “wymaganiami” które opisałeś to nie masz nic praktycznie. A jedyne gry z PvP które żyją to BDO, GW2, Albion, ESO(?) i chyba tyle. Z nadchodzących to Elyon, SOLO, i AoC.

Ogólnie polecam Ci się jeszcze zainteresować Titan Reach z tym, że to odległa przyszłość, ale zapowiada się spoko jeżeli chodzi o PvP.

Możesz również spróbować Aion’a na jakimś prywatnym serwerze imo tam PvP, System Rang etc. był zrobiony najlepiej.

Tak jak pisałem wyżej, sprawdzę Elyon na pewno. Po prawdzie zastanawiałem się od dłuższego czasu na ESO bo bardzo lubię wracać do Skyrim a obliviona z młodu od deski do deski opracowałem :smiley:

I pewnie z wymaganiami będzie trzeba zejść na ziemie >.<

A Elyon w ogóle w tym roku wyjdzie na rynek EU ?

wyjdzie

polska Gloria Victis - polecam frakcję Midland i gildię CON, www.callofnightfall.tk