Szukam MMORPG

Od kilku lat grałem w najróżniejsze MMORPG, ale żaden z nich mnie nie usatysfakcjonował. Zacząłem jak dobrze pamiętam od WOWa i tryhardowałem w niego. Był dla mnie niesamowity. Ta oprawa graficzna, ten gameplay, te mounty, itd. Wszystko mnie tam zachwycało. W pewnym momencie jednak ode chciało mi się. Miesiąc w miesiąc płacenie za subskrypcję która nie kosztuje mało (przynajmniej dla mnie) i jeśli nie kupisz najnowszego dlc to nie ma czegoś takiego jak grupowy kontent bo każdy już łupie najnowszy content a ty siedzisz na starym. Później zacząłem grać w GW2. Nawet mi się spodobało, ale porzuciłem z prostego powodu. Nie chciało mi się craftować itemów. Wolę je dropić. Balans klas possysa. Następnie zacząłem klać w BDO, ale wyłączyłem to w ciągu 2 godzin bo ta oprawa graficzna i walka były nie dla mnie. Spróbowałem FF XIV, ale to też wyłączyłem szybko bo interfejs jest po prostu dziwny. Później było ESO i miałem to samo co z WOWem. Gra zajebista, ale płacenie subskrypcji lub kupywanie wszystkich dodatków do gry to dla mnie za dużo. Spróbowałem New Worlda i grałem niby te 45 godz, ale porzuciłem bo brak szybkiej podróży i brak klas. W Albiona grałem z jakiś czas bo chciałem dać mu szanse, ale w tej grze jest co robić a jednocześnie nie ma co. Grałem też kiedyś w AIONA, ale nie pamiętam z jakiegoś powodu go porzuciłem a kiedy chciałem do niego ostatnio wrócić to słyszałem, że to takie p2w gówno że płakać się chce. Tak samo z NeverWinter. Grałem też dużo w LostArka, ale znudziło mi się trzaskanie non stop tego samego bo nie mam takiego i srakiego item levelu (też p2w). Doszedłem do takiego momentu, że nie wiem w co grać. Niby gram w poe, ale tylko miesiąc co sezon. A pomiędzy sezonami jest odstęp jakieś 2-3 miesiące. Jeśli są jakieś MMORPGi które są chociaż warte spróbowania to proszę napiszcie.

Po co pisać, skoro ewidentnie jesteś osobą, której w każdej grze coś nie pasuje i szuka tytułu idealnego, który nie istnieje. Ktoś poleci Ci coś fajnego i będzie znowu “Łeee, trzeba crafcić itemy, to nie dla mnie” albo “Łeee, brzydki interfejs, słaba gra”.

Moja wina. Nie rozwinąłem tego w poście. Po prostu crafting w GW2 mi się nie podoba i tyle. Gram w Poe i uwielbiam craftowanie tam. A jeśli o interfejs chodzi to nie znaczy że gra jest słaba bo ma taki a nie sraki interfejs po prostu nie potrafię się w nim odnaleść i nie piszę że gra przez to jest słaba, jest nie dla mnie. I może masz rację. Może naprawdę szukam gry idealnej, lecz kiedyś wydawało mi się, że były gry w których te wszystkie kryteria występowały.

Ale przecież w FFXIV możesz sobie dostosować interfejs w znacznej mierze pod siebie. Poza tym wybacz, ale ten argument jest absurdalny. “O nie, w tej grze mam guziczek do menu po prawej stronie, a nie po lewej! Gram od 5 minut i jeszcze się do tego nie przyzwyczaiłem, leci uninstall! Doradźcie, ludzie, w co grać, bo NIC na rynku nie ma”. Sam sobie robisz pod górę, człowieku.

Guild wars 2 ma fajne plany na przyszłość , ja gram i polecam. Nie trzeba craftować bo można wydropić wszystko co chcesz oprócz legendarnych itemków które mają te same staty co te niżej.

Co jest z wami ludzie nie tak. Ostatnio tu jest taki spam tymi tematami “szukam MMO”, że już przestaje to być nawet zabawne. Niestety aktualnie nie ma żadnych nowych fajnych MMO, chociaż dużo jest zapowiedzianych - ale czy będą one dobre to inna sprawa i ja bym się na to nawet za specjalnie nie nastawiał.

Jeszcze co nowy temat, to coraz bardziej absurdalne wymagania i powody, czemu aktualne MMO nie pasują. Naprawdę nie wiem czego ludzie oczekują, jak jesteście tacy mądrzy to sami zróbcie MMO to się szybko przekonacie, że to czego wy oczekujecie nie chce nawet 30% reszty ludzkości xD

W innym temacie ktoś to ładnie opisał - szukacie takiego mitycznego świętego graala, który nie istnieje. I nie będzie istnieć. Ludzie zbyt wygodni się zrobili, oczekując, że wszystko będzie dokładnie pod nich.

Ja od siebie mogę polecić jedynie “przeczekanie” tego trudnego okresu, grając chociażby w singleplayery. I pisząc o tym przeczekaniu mam na myśli kilka lat, bo na pewno w tym roku nie wyjdzie nic co wywali wszystkich z butów. I w następnym też nie. Ogólnie nic takiego już nie wyjdzie, nawet się nie łudźcie :wink:

1lajk

jak nie masz pomysłu na życie. sprzedaj komputer kup rower.

3lajki

Jeżeli nawet nawet lubisz PoE to polecam ci spróbować Undecember. To takie połączenie Diablo i PoE właśnie (nawet ma bardzo podobny system kryształków-umek). Jednocześnie wydaje mi się, że ma o wiele mniejszy próg wejścia niż Path of Exile.
Z innych mmo - mogę polecić polskiego Taerna.
Zawsze też możesz spróbować coś retro jak Tibia, Margonem czy Endless Online.

Oldschool runescape. Jak nie przekszadza Ci grind, brak p2w, łatwa możliwość opłacania gry po prostu w nią grając, starsza oprawa graficzna (chociaż z odpowiednim klientem to i nie taka starsza) i kontentu na wiele lat gry w który wchodzą rajdy, bossy, questy, skille, minigry i wiele więcej to zachęcam do spróbowania bo to kultowa gra która cieszy się od wielu wielu lat ogromną popularnością.

1lajk

Patrząc na to co grałeś to widzę ze interesują Cie tylko topowe najbardziej reklamowane tytuły. A to znaczy ze twoje “praktycznie wszystko” to pewnie jakiś mały % solidnych pozycji. Pomijajac oczywiscie caly ten azjatycki syf kopiuj-wklej, ktorym zalewany jest rynek.
No bez kitu wymieniłeś pierwsze gry, które wyskakują w googlach. Grałeś w ogóle w cokolwiek innego? W dosłownie setki innych pozycji, żeby mowic ze prawie wszystko?

Nie wpisuj top 10 mmorpg, bo to pozycje niezmienne od 10 lat. Wyslij sie trochę, gier do odkrycia jest mnostwo i moze trafisz cos pod siebie.

Idź do pracy i zarób na wszystkie DLC w ESO skoro ten tytuł był “zajebisty”…przy okazji zagrasz w najbardziej wciągające i wymagające mmorpg jakie, kiedykolwiek ci się trafi, zagrasz w życie!

Ale do ESO nie trzeba kupować wszystkich DLC. Wystarczy kupić jedno i i potem tylko abonament.

Jak powiedział Tyrion Lannister:
“Wszystko co mówimy przed “ale”, nie ma większego znaczenia.”

Poza tym, jeśli ktoś w temacie: “szukam gry MMO” deklaruje jakich konkretnie cech szuka w grze, to jeszcze można próbować pomóc takiej osobie.
Jednak pisanie w stylu:
“Grałem w grę X, później w gry Y i Z, ale mi się znudziło i teraz nie mam w co grać, pomóżcie”
To cóż…

Aion clasic 16 kwietnia możesz spróbować

Z tego co widzę to nie grałeś w sporo gier.
Lubisz niesprawiedliwe pvp - archlord
Fabuła i cukierkowość - nostale
Grind kilkoma postaciami - maple story
Ekscytację gdy po mozolnym dropie wypada Ci hrunka - diablo 2 (Resurrected)
Chcesz pograć w weekend - sezon diablo 3
Może wolisz postrzelać? - World of Tanks (może to nie mmorpg ale jak się uprzeć to są “klasy”)
Tak jak napisali niektórzy wyżej - nie opisałeś czego szukasz i na czym Ci zależy. I nie ma gry idealnej.
Też często “nie mam w co grać”. Odpocznę tydzień. Zajmę się pracą, czytaniem, nauka. Wracam do gry z większym zaangażowaniem. Ostatnio nawet Diablo 1 przeszedłem hahaha :smiley:
Powodzenia w szukaniu. Daj znać co wybrałeś :smiley:

Cześć i czołem
Ogólnie z tego co widze to masz spory problem z mmorpg , wiekszość czytelników tego forum taki ma , osobiście polecam grać z kimś w mmo wtedy poprostu tytuł jest o wiele ciekawszy… np kiedyś mocno ogrywałem aiona , wteedy był serwer barus i prowadziłem Gildie top 3 na serwerze , naprawde była dobra zabawa :slight_smile:

Druga sprawa to fakt że do gry przyciągają mechaniki… Wow , GW2 , FFIV , Archeage ( tutaj też sporo gralem ale spierdzielili gre przez alty i passa i p2w ) Ale aspekty typu zbuduj łódź , płyn , przewóz towarów na ladzie i morzu , latnie , szybowanie , pojazdy i mounty to piekna sprawa …
Ashes of Creation - w tym MMO jest nadzieja…
Sam osobiście czekam na Aion Classic ale wiem że w KR mają już executora czyli dodaną klase postaci i zastanawiam się jak to wygada bo filmiki z pvp przedstawiajągo jako OP :smiley:
Ogólnie polecam też takie gry jak sea of thieves , czasami warto zagrać w cośonline ale nie koniecznie mmo , np osobiście mam pare gier z różnych gatunków , strategie , fps , rts i jakies mmo i gram sobie na zmiane żeby za bardzo się wszystko nie znudzilo :slight_smile:

Ten temat to klasyczne szukanie świętego grala jak ktoś to opisał , ale żadne mmo nie przyciąga na dlużej , szczególnie te mmorpg skoro nie masz ciekawej ekipy do gry… w UNTURNED nawet łoiłem bo bylo nas 10 osob stale na TS i atakowalismy bazy innych graczy :smiley: Serio w MMO to ludzie robią 50% contentu jak nie wiecej ;p
I uważam że tego Ci brakuje :slight_smile:

Pozdrawiam

Wszystko =/= popularne tytuły.

Do tego brak konkretnych informacji o oczekiwaniach wobec gry - według tego co napisałeś to cierpisz na brak funduszy albo źle gospodarujesz finansami jeśli nie stać Cię na jedną subskrypcję. Oczywiście nie trzeba się zgadzać by za cokolwiek płacić, ale bez suba czy retaila będziesz skazany na gnioty f2p z p2w.