Szukam MMORPG

Hejka,
poszukuję gry MMORPG do rozgrywki głównie solo, lecz jak się nadarzy okazja dołączyć do jakiejś gilidii/drużyny również skorzystam. Fajnie jakby gra posiadała:

  • system raidów i/lub dungeonów, gdzie nie koniecznie będę potrzebował swojej drużyny do ich robienia (coś w stylu raid finder w wowie)
  • rozwinięty system handlu
  • średnia, bądź większa ilość aktywnych graczy
  • przyjemny dla casuala system buildów postaci , gdzie nie będę grzebał godzinami nad tym jak skleić postać, abym nie ginął i zadawał jakieś obrażenia
  • nie koniecznie po polsku, angielski też zrozumiem :wink:
  • brak nachalnego wrzucania “daily questów”, gdzie bez zalogowania się dziennego i zrobieniu 5h zadań będę w tyle
  • aby gra nie wymagała robienia ode mnie 10 różnych altów, lubię grać jedną postacią (max 3 postacie przejdą, ale nie więcej)
  • jakiś system collectibles, przykład mounty, pety czy skórki do broni/postaci (lubie zbierać :slight_smile: )
  • F2P, B2P, system abonamentów - wszystko wchodzi w grę

Na pewno odpada WOW, Warframe, POE, Lost Ark. Już się tego nagrałem i nie chcę wracać :stuck_out_tongue:

Liczę na pomoc i z góry dziękuje!

Co tydzień ktoś na tym forum otwiera wątek, że szuka MMO, które nie istnieje. Nic nowego nie wyszło, więc zostaje Ci: WoW, Final Fantasy, New World, ESO, Los Ark, Star Wars, LoTRO i kilka innych starszych tytułów, nie ma za co.

2lajki

@Majstik Jak tak bardzo ci przeszkadzają te wątki, to nie musisz się udzielać.
Tak czy siak, dziękuje za propozcje.

Niczego nowego się tu nie dowiesz, ogółem gatunek zdycha od dawna, z grywanych masz WoW, FF14, ESO i GW2, reszty bym nie tykał. NW czy Lost Ark to już chodzące trupy. WoW mimo zaniedbań dalej jest najlepszy.

Polecam ESO, gra ma wszystko co opisałeś.
Jeśli chodzi o DPS to tam musisz pokombinować żeby wyciągać jakieś wielkie cyfry, ale jeśli chcesz grać casualowo, to możesz kombinować samemu posiłkując się buildami z poradników.

Nie, że mi przeskzadza, tylko po prostu nie ma nic w tym co opisujesz, albo już po prostu grałeś, czego nie rozumiesz? :smiley:

RuneScape albo Osrs spełnia wszystkie twoje wymagania

FFXIV dungeony możesz robić solo. Jak średnio z angielskim to graj z tataru helper (warto rozumieć fabułę). Jedna postać a mnóstwo klas, TAB target, fajny crafting.

Opisałeś Guild Wars 2 :stuck_out_tongue:
Tak jak pisali inni, wyboru dużego nie ma, ale najbardziej casualowy z topki jest własnie Guild Wars 2. Nie potrzebujesz altów, EQ topowe można zdobyć bardzo łatwo na kilka sposobów i masz mnóstwo rzeczy do kolekcjonowania.
Nie ma tam też try hardów jak w wowie, co się spuszczają nad każdym jednym Twoim punktem DPSa i lustrują Twoje eq i build od góry do dołu, żeby Ci wytknąć wszystkie Twoje błędy w eq i wytłumaczyć dlaczego jesteś głupi, kiedy sami poza top dps’em na raidzie i zasiłkiem z MOPSu nic więcej w życiu nie osiągneli :smiley: Pozdrawiam

1lajk

mamy takie same upodobania Guild Wars 2 to odpowiedz jakiej szukasz

1lajk

Właśnie zacząłem grać. Zobaczymy jak będzie. Póki co na free trialu lece :smiley:

FF14 grasz solo głównie. Robisz jedna postac a klasy zmieniasz kiedy chcesz. Dobra gra dla emerytów, rencistów i casuali.

1lajk

Wakfu albo Dofus, na serwerach mono (jedno konto/jedna postac na gracza)

WoW lub FFXIV, z czego WoW ma dużo lepszy combat.

GW2 przymiera i ma tragiczny combat, nawet jak jesteś rangedem to musisz stać w melee bo buffy mają bardzo mały radius, i jak nie stoisz to cie jebią.

Innych MMO nie ma, to gatunek ktory pochłania setki milionów dolarów, jest najdroższym gatunkiem gier w tworzeniu i utrzymywaniu, dlatego nikt z poważnych firm już nie robi tego gatunku. To się po prostu nie opłaca, ciągle wychodzą tylko jakieś gnioty na szybki cashgrab żeby wyciągnąć hajs od ludzi którzy oczekują nowego MMO zanim się zorientują że gra jest chujowa, preordery, vip packi, szybkie mikrotransakcje.

1lajk

Nie lepiej w singla pograć albo hns jak last, diablo, poe tam solo zwartość.