Szukam nauczyciela z bagażem wiedzy o BDO

Jak w temacie szukam kogoś kto odpowie mi na kilka pytań a w razie potrzeby stopniowo będzie tłumaczył co się z czym je zapraszam na PW.

P.S + kogoś kto się zna na sprzecie PC

Chętnie się dołączę, również zaczynam przygodę w BDO i przydałby się ktoś kto wytłumaczyłby podstawy, od czego zacząć itp, jakieś porady na start

Cześć,

Jak chcecie porad, doradztwa to chętnie pomogę. Gram w BDO od beta testów ( 3 postacie 61 1 na 62, GS obecnie 570). Należę do gildii PvP / Siege, również na life skillach się znam.

kontakt do mnie: (Discord) Blatow#3893

Poszło zapro na discordzie, nick ChimeriuS#5350

@Ref

Ja się przymierzam do tej gry i mam kilka pytań, jak ktoś ma czas i chęci to mógłby odpowiedzieć.

  • Ile tak naprawdę trzeba wydać? Potrzebne mi są tylko te pety + value pack? Czy coś jeszcze? Jeden mi nie wystarczy bo za wolno będzie zbierał czy jak?
    Nie chcę grać przez Steama tylko na cliencie gry to gdzie ją kupić? Na oficjalnej stronie widzę cene 10E/30E/50E. Ile ten value pack kosztuje i na ile to można zdobyć, tylko 30 dniowe wersje?
  • Ekspi się tutaj we dwie osoby? Czy to całkowicie solo gierka? Co można robić z drugą osobą?
  • Unikać obecnie jakiejś klasy postaci?
  • Widzę, że gra ma dużo bazę graczy i to mnie cieszy. Można się spodziewać dodania jakichś instancji dla party czy nie planują?
  1. Ja jestem zdania, że wydawać kasy nie trzeba. Pet`y jak i strój można kupić spokojnie z Marketu za silvera. VP do normalnego expa i zbierania jest przydatny ale nie niezbędny. Głównie chodzi o to, że likwiduje podatek 30% przy sprzedaży na markecie ale dostajesz na start 4x 7d VP i za punkty z logowania można kupować 1d VP które wystarczą aby sprzedać i odebrać sprzęt z marketu.
  2. Nie wiem czy się coś zmieniło ale są solo spoty jak i party spoty gdzie solo nie dasz rady. Będąc w party jest bonus do expa ale ilość scroli którą dawali (nie wiem czy nadal dają) z bonusem do expa jest dość duża. Ogółem wbicie 56 lev z Q na awaking jak znasz grę i nie interesuje Cię nic innego to 1 dzień
  3. Grasz to czym gra Ci się dobrze, nie ma sensu robić postaci która jest obecnie mocniejsza ale sam combat w niej Cię wqr. Mi najlepiej się grało i expiło Mystic (kunf-fu laska)
  4. Nie spodziewałbym się tego typu rozwiązań, masz world bossy jak i summon rifty obecnie. Gra jest nastawiona na grind więc dungi nie miałby za bardzo sensu chyba, że open dungi jako nowy spot i po prostu lokacja (jaskinie / ruiny itp ale to już jest :P)

Jak masz hajs i nie liczysz każdej złotówki to polecam Ci kupić na start chociaż pety 200 udźwigu value pack z misji itd. uzbierasz na 2x dni na darmo na starcie więc nie jest on tak konieczny.
Ja mogę wydać na gre xxx kwitu więc ja np. kupiłem od razu sobie pety 5x t1,wagon,namiot,outfit,bielizne,akcesoria + wszystkie udźwigi 4x bo można po jednym na postać wydawać kasy nie musisz to jest fakt tylko jeśli masz kase i nie odczujesz wydatku aż tak to będzie Ci się przyjemniej grało mi się na pewno z tymi itemami gra przyjemnie :stuck_out_tongue:

Ze 3 pety dostajesz od BDO i jeden masz za itemy z łowienia rybek. Ja kasę w realu wydałem na kostiumy koników, wagona i postaci i bajery do rezydencji. Sklep w BDO to jest bajka. W zasadzie główne atuty BDO to grafika, sklep, zdobywanie wiedzy i różnorodność questów. Grind się szybko nudzi bo jest go aż do wyrzygania, a moby głupie.

Jak wygląda obecnie sprawa z optymalizacją? Przed wprowadzeniem tych super realistycznych tekstur gra chodziła mi elegancko na wysokich/ultra detalach. Podobno teraz chodzi gorzej??

  • To co faktycznie będzie potrzebne do przyjemnej gry to posiadanie 5x petów (t1 minimum; później fajnie byłoby, aby każdy z nich był na co najmniej t3) oraz raz w miesiącu VP. I nie chodzi tylko o to, że zmniejsza podatek, ale również dodaje nam 16 miejsc w ekwipunku oraz 200LT (udźwigu) - to wystarcza, aby nie kupować udźwigu ani miejsc w inv. Nie będzie to najbardziej przyjemne, ale w zupełności wystarcza do grania i cieszenia się nią :slight_smile:

  • Obecnie jest 1 miejsce, gdzie expi się drużynowo (2-5 osób) - Mirumok grinding. Jest to obecnie najlepsze miejsce do wbijania doświadczenia. Poza tym, dodany został również tryb “Altar of Blood”, który jest dla 3 osobowej drużyny - niby nic, ale zawsze jakaś odskocznia. Do tego możesz robić Sea Monster Hunting ze znajomymi ( trochę bardziej RP, ale zawsze coś)

  • Nie zwracaj uwagi na stan klasy. Graj tą klasą, która Ci najbardziej odpowiada. Ta gra to nie sprint, ale maraton. Nie wytrzymasz za długo, jeśli nie będzie Ci odpowiadać ;0

  • Tak. Planują dodać kolejne miejsce, które podobno ma być dla drużyn… - Ash Forest… Ale na to nie patrz, bo to jest dla 1% graczy z eq :stuck_out_tongue:

Odnośnie optymalizacji… Raczej ten sam poziom, ale jak chcesz grać to co najwyżej remaster. Ultra to ustawienia tylko do robienia zdjęć ( sam PA tak mówi nawet). Sporo osób z lepszym sprzętem gra akurat na remaster, więc raczej nie jest tak źle :wink:

Pm Gizbern w grze family name głównie wieczorami. Wyjasnie Ci bardzo szybko i dokladnie co i jak. Nie czytaj guidow bo większość to kupa i nic się mają z aktualnym stanem gry.

Piszcie śmiało na
discord: Puszek#1387