Szukam nowego MMO w starym stylu

Witam.
Zagrałbym w jakieś MMO w starym stylu, ale najlepiej by to była dość nowa gra, by na początku nie być przytłoczonym ogromem kontentu, klas i jakimkolwiek dogonieniu topki.
Gry które mi się podobały są niestety już martwe, lub na wymarciu.
Sporo grałem w RoM i Aiona. Lapka mam niezłego więc pójdzie chyba wszystko. Umiarkowane P2W też nie byłoby problemem dla mnie. Dużym plusem byłaby nasza wersja językowa. Z racji ograniczonego czasu nie szukam też czegoś, gdzie samo wbicie capa zajmuje pół roku normalnej gry. Jestem graczem bardziej PvE, a PvP jest opcjonalne.
Ostatnio co próbowałem to:
Fallout 76 na xbox- niby spoko, ale w ogóle nie czuje tam klimatu MMO, bardziej singiel z kooperacją
ESO- Grałem nie długo po premierze i po kilku dniach się odbiłem. Od wprowadzenia skalowania mobów całkiem zniechęciłem się do powrotu.
Monster Hunter online- po przejściu tutoriala mnie odrzuciło
GW- nie podeszło
Myślałem teraz o tym New World, ale szkoda, że nie ma żadnego triala. Szkoda mi wydawać kasy na coś, co może odinstaluje za max 3 dni, a opinie o tej grze są skrajnie różne.

1lajk

Gusta i guściki. Mi akurat skalowanie mobów bardzo się podoba.

Siema. Spróbuj może w wowa na prywatnym serwerze np. warmane, privy z dodatku wotlk dają radę i nie ma dużo bugów, ja grałem w wowa na globalu przez kilka lat i przeszedłem niedawno na priva i bawie się wyśmienicie :slight_smile:

New World polecam , mimo tego co ludzie piszą o grze to jest moim zdaniem super mmo . Polecam ci Serwer Bran jest to polski serwer i są na nim fajnie ludzie no i tam rządzi Syndykat a więc polecam wybrać te frakcję .
Co do profesji jako że gra nie ma profesji to polecam na start Miecz 1H oraz Tarcze a drugą broń Ognistą laskę , dużo gold daje łowienie ryb jak i handel na aukcji z tym że trzeba wiedzieć co za ile wystawić bo opłaty za aukcje potrafią zabić zysk .
A i gra się tak samo fajnie SOLO jak i z kimś bo to jest gra nie tylko pvp ale też pve .
Pozdro

Lost Ark start 11 lutego na steam

Mimo, że dalej uważam iż Amazon to dno i metr mułu to w sumie mogę polecić New World. Jeżeli lubisz questy i wszelkiej maści zbieractwo to gra powinna Ci przypaść do gustu. Ważne żeby grać własnym tempem i nie lecieć do przodu na szybko bo “end game” jest mizerny. Sam start trzeba jakoś przełknąć ale mid game jest naprawdę dobry i wciąga jak diabli.
Grę najlepiej kupić na Argentyńskim bądź Tureckim Steam - wyjdzie mniej niż 50 zł. Za tą cenę warto. Za większe pieniądze to już bym raczej odpuścił.
Co do polskich serwerów to raczej bym omijał szerokim łukiem chyba, że chcesz wiedzieć “kto ruchał twoją matkę” itd. Przynajmniej tak było po premierze.

Możesz też wypróbować Elyon. Gra jest darmowa. Graficznie nie powala ale gameplayowo nieźle nadrabia. Niestety największą wadą gry jest wszechobecne RNG - jeżeli to Ci nie odpowiada to nie warto instalować.
Możesz spróbować jeszcze raz podejść do GW2. Sam do tej gry podchodziłem jak pies do jeża kilka razy aż w końcu zatrybiło i wciągnęło na kilka miesięcy. Podstawka jest darmowa i powinna starczyć na dłużej. Jak wciągnie bardziej to można się zastanowić nad kupnem dodatków (niebawem wychodzi nowy!). Do gry można wracać po roku i dłużej - nic się nie starzeje i nie przepada. Combat i exploracja map przyjemne. Lore jedne z lepszych w tego typu grach. Praktycznie każda mapa żyje ze względu na eventy (to jest to co mnie najbardziej do gry zachęciło).

Nie jestem fanem gier Diablopodobnych.

Pora sie obudzic ze snu, gra to nie osiagniecie zyciowe, a rozrywka uprzymilajace spedzenie danej chwili lub okreslonego czasu ( bo nie mozna grac caly czas ).

To tak jak powiedzial Neo do Morefeusza kiedy sie przebudził…
" -Neo: Dlaczego bolą mnie oczy?
-Morf" Bo nigdy ich nie uzywałeś"

Rozumiesz? ocknij sie człowieku GRY TO NIE ŻYCIE użyj mózgu, ocknij się!

Nie wiem co bierzesz ale bierz tego połowę.
Chyba, że pomyliłeś tematy to wtedy zwracam honor.

2lajki

Jakąś gram na Polskim serwerze Bran i chat gry jest bez zastrzeżeń , normalnie wszyscy piszą i jest sporo fajnych ludzi do gry

Z wspomnianego Runes of Magic masz znacznie bardziej rozwiniętą i żywą wersję Chronicles of Arcadia, sporo zmian (wszystko na stronie po polsku), 64 bit, powolutku zmiany graficzne, ambitne plany na ten rok (opisane na forum), jest kilka polskich gildii, nie ma dużego przytłoczenia, a jednocześnie jest full rzeczy, które można robić.

Podobny w tych grach jest tylko rzut izometryczny.
Ta gra nie należy do gatunku PoE i Diablo.

chroniucles of arcadia polecam