Szukam nowych wyzwań

Witam wszystkich!
Otóż ostatnio w moim życiu trochę się pozmieniało i mam trochę czasu aby w coś pograć. Niestety tego czasu nie jest za dużo i nie mam go codziennie, dlatego proszę o pomoc w wyborze pożeracza czasu.

Jeśli chodzi o moje preferencje odnośnie gier:

  • bardzo lubię Hack and Slash’e wszelkiego rodzaju,
  • lubię czasami także fpsy,
  • lubię gry przeglądarkowe,
  • chciałbym grę w którą można grać solo - do szczęścia nie potrzebuję żywego community, klanu, gangu itd. Zawsze dobrze bawię się samemu, ale czasami lubię wejść w jakieś interakcje na quescie, pvp itd.,
  • gra nie musi być po polsku,
  • może być btp, nie koniecznie musi być to ftp.,
  • nie napalam się na różnego rodzaju obecność w rankingach, mogę być ostatni w statystykach na serwerze, byle tylko gra sprawiała frajdę,
  • ostatnio wciągnąłem się trochę w grę w której toczy się mecze/bitwy,
  • mogą być karcianki.

Nie chcę w polecanych:

  • Tibii, WoW’a itd., - nie chcę płacić za grę abonamentu, ponieważ raz na grę będę mógł poświęcić godzinę, raz 30 minut, a raz tydzień nie będę włączał komputera i nie chcę mieć dodatkowych zobowiązań na głowie,
  • tak jak w powyższym - do gry zamierzam usiąść raz na jakiś czas, więc nie chciałbym aby gra zmuszała do logowania codziennie,
  • nie lubię gier moba,
  • nie lubię gier bardzo taktycznych, gdzie masz bardzo duży próg wejścia do ogarnięcia żeby w ogóle móc w miarę komfortowo pograć,
  • nie lubię gier survivalowych.

Grałem i nie chcę w polecanych: Diablo, Overwatch, Tibia, WoW, Gwint, Hearthstone, Shakes & Fidget, Pokemon TCG, Neverwinter, BDO…

W co chciałbym/planuję spróbować swoich sił: WoT itp., PoE, Lost Ark (gdy wyjdzie serwer EU) Projekt Diablo 2 i nie wiem co dalej. Możecie coś doradzić, albo odradzić mi te produkcje?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

PoE odpada odbijesz się za dużo mechanik które przytłoczyły by przyjemna rozgrywkę

Możesz spróbować tree od savoir.

Może Marvel’s Avengers?

  • gra jest takim hack and slashem w widoku trzecioosobowym gdzie walczysz z grupami mobów wywalając combosy, robiąc uniki, używając skilli itd
  • gra ma też elementy fps, np jako iron man strzelając z repulsorów/laserów/rakiet musisz ręcznie wycelować, najlepiej w słabe punkty przeciwnika (głowa, rdzenie egzoszkieletów itd).
  • gra ma pełnoprawną kampanię single player, prócz tego są klasyczne multiplayerowe misje, które zawsze wykonuje się w czwórkę bohaterów. Jednak możesz grać z botami jako sojusznikami, są całkiem przydatni, lepsi niż niektórzy gracze xD
  • brak PvP
  • gra jest w pełnej polskiej wersji językowej z znakomitą obsadą aktorów. Poważnie, każdy aktor sam się broni. I to zarówno w angielskiej, jak i polskiej wersji, aż ciężko mi zdecydować którą wersję lubię bardziej. Gram jednak na polskiej, bo czemu nie, tak dobrego dubbingu dawno nie słyszałem :smiley:
  • każda postać DIAMETRALNIE różni się od innych, każdą gra się inaczej. I co najważniejsze - gameplay każdej postaci pasuje do niej. Czarna wdowa robi akrobatyczne skoki, stosuje brutalną krav magę, czy też wystrzeliwuje elektryczne strzałki z nadgarstkowej bransoletki (jak zrobiła to np w avengers: civil war), podczas gdy Hulk rzuci wyrwanym kawałkiem betonu, zaszarżuje na przeciwników łapiąc jednego w biegu i uderzając nieszczęśnikiem w jego znajomych. A, no i Hulka lepiej nie wkurzać bo potrafi się szybko zregenerować :smiley:

Destiny 2, strzelanka MMO, z kampania AAA która można grać single lub coop. Pvp istnieje tylko na meczach, są raidy i dungeony a do tego reuse misji z kampanii. Świat jest taki pół open world, tzn switchujesz się pomiędzy otwartymi instancjami i tam masz wiele różnych daily weekly lub aktywnych eventów. Misie kampanii czy dungeony są bardziej liniowym światem
Co do pvp to gra ma lekkie skalowanie levela tzn możesz rywalizować z endgame graczami, ale wciąż będziesz nieco słabszy przez gorsze skille, efekty od pancerza, nieco mniejszy DMG z broni.

Na pewno warto pograć nawet dla samej kampanii

Dzięki za odzew.
Sprawdziłem do tej pory Tree od Savior, trochę na razie nie ogarniam mechanik itd., ale całkiem ciekawe i może wciągnie na dłużej.
Destiny 2 na pewno sprawdzę wersję FTP, najwyżej jak wciągnie to kupię dodatki. Dzięki :slight_smile:

To nie szukaj mmo- skoro nie masz czasu na gre bo raz tak, a raz inaczej, czytając temat napisałbym to sobie poszukaj wyzwań w życiu, ale serio nie gatunek RPG i mmo jest, znajdz sobie jakiegoś single player- gothic, Assasin creed, itd. Wiedzmin

Skoro lubisz H&S to może grim down, gra solo z opcjonalnym coopem (nie wiem jak stoi coop, może będziesz musiał znaleźć kumpli). Problem w tym, że wymaga sesyjności, każde wyjście resetuje mapę z potworów jak w TQ więc musisz przynajmniej odblokować ten kolejny teleport, bo w przeciwnym wypadku musisz lecieć z poprzedniego teleportu (gra liniowa, ale jest trochę miejsca by się pobłąkać).

Sprobuj pograc w Trickster Online. Gra polega na robieniu questow i nie jest nudna grą. Masz pvp, bossy itp

Przecież MMO nie musi oznaczać grinderskie bdo czy L2. Coraz więcej gier MMO pozwala na bycie efektywnym mając 30 min dziennie.