Szukam pełnoprawnego MMORTSa

Witam, szukam pełnoprawnego MMORTSa lub ciekawą strategię online. Generalnie przeszukałem cały internet i nie znalazłem niczego ciekawego co nie zostało już zamknięte. Niestety era mmortsów przeminęła i ciężko na rynku cokolwiek znaleźć.

Dobrze jakby gra miała jakąś globalną mapę, na której frakcje mogą walczyć o wpływy. Dobrze jakby miała jakiś system walki i zarządzania jednostkami na polu bitwy. Dobrze jakby można było modyfikować/ulepszać/ubierać w gear te jednostki. Bardziej interesuje mnie operowanie jednostkami niż budowanie.

Nie szukam budowlanych tasiemców typu Travian, Ogame czy Forge of Empires, gier robionych na jedno kopyto. Nie interesują mnie też gry w klimatach orientu i z seksualizowanym kontentem dla nastolatków.

Gry które przypadły mi do gustu:

  • World of Battle: Morningstar (zamknięta)
  • Shattered Galaxy (martwa, czekam na premierę Crater44, ale pewnie zdążę umrzeć ze starości)
  • Lands of Lords

Gry które nie przypadły mi do gustu:

  • Conqueror’s Blade (chińszczyzna i zwykła młocka a nie strategia)
  • Total War: Arena (zwykła gra z lobby, nuda i żadnego aspektu MMO)
  • Stronghold Kingdoms (bliżej temu do p2w city-buildera niż Twierdzy)

Pozdrawiam.

Age of Empires Online - oficjalnie zamknięte, ale od lat rozwijany jest tzw projekt Celeste, czyli serwer prywatny z błogosławieństwem (lub raczej pozwoleniem) Microsoftu. Regularnie dodają także nowy content jak kampanie, sezony PvP, 2 lata temu cywilizację Rzymian i w przyszłym roku wyjdą jeszcze Indie.
Gra jak standardowy RTS, na początku wybierasz 1 z 7 obecnych teraz cywlizacji i ją sobie levelujesz misjami, questy można robić w kooperacji w 2 osoby, PvP do 4 osób (niedługo 8), parę dodatkowych trybów, globalny handel, crafting, loot, w który wyposażasz swoje jednostki i budynki i radę doradców. Tylko w rankingowej kolejce PvP nie liczy się jakość gearu (ale wygląd zostaje) i ma się odblokowane wszystkie techy, któe normalnie trzeba rozwijać drzewkiem.
Link: https://www.projectceleste.com/

Nie jest oczywiście rasowe MMO (brak elementu “massive”), ale na ten moment nic innego niestety mi do gry nie przychodzi.

1lajk

Dołączam do pytania.
Dawno nie znalazłem nic ciekawego.
Jak kolega w pierwszym poście napisał gry typu Stronghold Kingdoms to wyduszacze kasy na przyspieszenia/surowce.

Co do AoEO ograne ostro, ale mam wrażenie że dziś to nie to samo co kiedyś.

Dodam że w moim przypadku nie przeszkadza mi jeżeli gra będzie w formie P2P lub B2P ale kompletnie odpadają tytuły P2W.

1lajk

Może zainteresuje Cię temat Skylords Reborn, dawniej zwane Battleforge. Deckbuilder RTS stworzone i porzucone przez Electronic Arts, dziś budowane przez fanów.

https://www.skylords.eu/

2lajki

Total War Arena żyje? Myślałem, że po tym jak Blyatgaming porzuciło przemeblowanie Areny poszła ona na Azję gdzie chyba zdechła?

Jeśli masz jakiś namiar jak w to na powrót zagrać to byłbym niezmiernie wdzięczny.

Nie był to może top RTSów aczkolwiek bardzo przyjemnie się w to grało jeszcze za czasów beta testów pod skrzydłem Creativeassembly.

War Selection na Steam
Nie grałem, pojawiła mi sie jak przeglądałem dzisiaj steama i przypomniałem sobie, że ktoś tu szukał mmortsa. Oceny ma bardzo pozytywne, może akurat przypadnie ci do gustu.

1lajk

https://play0ad.com/ to może komuś spodoba sie ten tytuł robiony od kilku lat przez fanów Age of Empires i mało popularny, ale ładnie wyglądające i fantastyczny… polecam

1lajk