Szukam porady odnośnie sprzętu!

Witam, tak jak w temacie.
Ogólnie to przygotowuje się troszeczkę już do nagrywania/streamowania oraz jakiś tam mały upgrade jeśli chodzi o akcesoria/komponenty komputerowe.
Na chwilę obecną, szukam:

  1. Monitora - Full HD, niekoniecznie 2k/4k, gram przeważnie w RPG, FPS bardzo rzadko więc nie musi obsługiwać 144 fps. Ma to być drugi monitor, mój aktualny to Benq GL2460. Wolałbym się zmieścić z kasą do 1200 zł więc prosiłbym o nie wrzucanie jakiś monstrów.

  2. Mikrofonu - aktualnie mam Starza i szczerze? Największy bullshit jaki miałem, polecili mi go w grupce na fb i żałuję tych 50zł. Tu cena raczej do 400zł, wiadomo, tu zależy mi na czystości i jakości dźwięku. Uprzedzam, że nie mam karty dźwiękowej, tylko to co moja PG oferuje.

  3. Słuchawek (opcjonalnie) mam niby SONY MDR-ZX100B, ale szukam chyba czegoś wygodniejszego na dłuższe posiedzenia :slight_smile: Tu cena raczej do 300zł.

  4. !!! Karta dźwiękowa - tylko i wyłącznie jeśli stwierdzicie, że po prostu bez niej nie da rady jeśli chodzi o streamy/nagrywanie

  5. Kamerka - mam jedną na oku tj. Logitech C922 Pro Stream Webcam, może znacie inne które są lepsze, chociaż uważam że ta spełnia swoją funkcję z tego co widziałem.
    ------------------------------- Moja płyta główna to MSI Z170A GAMING M5 ----------------------------

PS. Szukam dobrego i wygodnego fotela, z niewygórowaną ceną. Myślę nad jednym z tych “gamingowych” ale odstraszają mnie komentarze typu “ekoskóra to ścierwo, będziesz się lepić do fotela” itd. może, ktoś ogarnia temat.

1lajk

słuchawki - Cloud HyperX albo dopłacić do cloud hyperX alpha, sam posiadam te za ~~300 zł i są spoko

Kamerka - właśnie mam tego logitecha co napisałeś i spoko jest streamowałem na niej bez problemu

Karta dzwiękowa - chyba nie potrzebna ja tam streamuje na zintegrowanej bez problemu a mam płytę Asus Z170 PRO GAMING

Monitor - ja bym jednak w tej cenie celował o 144Hz TN one wcale nie są takie złe, a kolory jak się skalibruje to też dają radę ew jak już ips to jakiś eizo ev2450

fotel to akurat mam z ekoskóry i jest spoko moge sie siedzieć latem cały spocony i się nie lepie - ja mam SPC gear sr500

Mikrofon masz w miarę ok reszta to wina braku odpowiedniego źródła. Tutaj bez karty dźwiękowej się nie obędzie. Idealny i na lata by był AIM ale nie można to od jakiegoś czasu kupić. Tanio i dobrze będzie Asus Xonar AE ma możliwość wymiany opamow więc byś musiał sie zainteresować szerzej albo zostać na seryjnych. Ewentualnie na USB Asus Xonar U5(wtedy masz mobilne rozwiązanie). Albo Prodigy Cube Black ale może być problem pod win10. A jak nie poczujesz różnicy w mikrofonie to
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-mikrofony-do-pc-i-malego-studia/

Co do słuchawek olej Claudy bo w cenie do 300 zł możesz miec SHURE SRH 440 albo ISK HD9999 obie pary niszczą te Claudy w każdym aspekcie. Ewentualnie konstrukcja otwarta AKG K240 Studio.

Co do monitora się nie wypowiem bo nie napisałeś jaką kartę graficzną masz. Ale jak ma być na lata warto się zainteresować 1440p skoro gry RPG.

Co do fotela… Za słowo “gaming” przeplacasz wystarczy zwykły biurowy który po prostu będzie dobrze podtrzymywal kręgosłup.

No to kwestia słuchawek rozwiązana bo wiele osób poleciło właśnie ISK HD9999.
Odnośnie monitora to mam tą kartą https://bit.ly/2bDmzd6 (link do morele.net)
A z fotelem, no z fotelem to właśnie tak wygląda. Trudno coś wybrać konkretnego co spełni funkcję ergonomiczne i ładnie wyglądał.
Co do mikrofonu, to polecono mi jeszcze takowy - NOVOX NC-1

nie ma to jak konstruktywna opinia :stuck_out_tongue: chciałbym to zobaczyć

Kup i się przekonaj :slight_smile: poczytaj. Zrób ten no… “risercz” :slight_smile:

To już będzie idealny mikrofon ale i tak karta dźwiękowa się przyda. Miej to na uwadze. Szczególnie do ISK :). Co do monitora zobacz jakieś polecane 1440p np na morele. To jest zazwyczaj kwestia różnic w cyfwrkach które mają nijakie przełożenie dla użytkownika. Chyba że mówimy o matrycy. Ja zmieniłem 60HZ na IPS na 144HZ na matrycy NT. I jeżeli chodzi o gry FPS jest różnica, obraz jest bardziej płynny i łatwiej wypatrzec wroga bo czerń ssie, ale właśnie same kolory to tragedia a czerni to praktycznie nie ma. No ale człowiek coś poświęca w imię czegoś :).

Co do fotela najlepiej wejść do meblowego i sobie popatrzeć :slight_smile: ja tak zrobiłem jak szukałem odpowiedniego fotela dla siebie :slight_smile: