Szukam serialu do nauki angielskiego

Tak jak w temacie. Moją propozycją jest the walking dead albo breaking bad, bo te akurat mnie zaciekawiły swoją tematyką ale nie wiem czy nadają się do nauki angielskiego. Chodzi mi o oglądanie seriali z angielskimi napisami, wyczytałem w kilku źródłach ze jest to bardzo skuteczne. I tu pojawia sie pytanie do was. Czy te seriale wymienione przeze mnie nadają się do tego czy może macie jakieś własne lepsze propozycje, Odpowiedzi prosze uzasadnić :)

Bezsensem było by oglądanie serialów, które Cię w ogóle nie interesują tylko z tego powodu, żeby się czegoś nauczyć. Jeżeli naprawdę chcesz się uczyć, to oglądaj obojętnie jaki serial, w którym mówią po angielsku. TWD i BB są moimi ulubionymi serialami i mogę Ci je polecić. ;)

PS. Piszę to jako osoba, która nauczyła się angielskiego w stopniu komunikatywnym głównie grając w Tibię i Lola.

Pozdrawiam. ;]

Z napisami? Pewnie. Z napisami to w sumie chyba każdy serial będzie dobry.
Jeżeli natomiast chciałbyś osłuchać się z językiem, to polecę South Park oraz IT Crowd. W obu serialach powinieneś się usmiać, ale chodzi tutaj o to, ze postacie bardzo wyraźnie mówią i nie powinno sprawić problemu wyłapanie wszystkich slow.

Pobieram już pierwszy sezon breaking bad no i w między czasie obejrzę south park online. Przetestuję oba : ) Dziękuję za pomoc.

Co jak co, ale nauka angielskiego z South Park-u to chyba nie jest najlepszy pomysł. Chociaż czasami wyzywanie kogoś przekleństwami przez całe 5 minut też się może przydać. Tak jak było mówiane wyżej, poprostu oglądaj co cię interesuje, ale jeśli naprawdę celem jest nauka to pewnie pojedynki kogutów* w Magic the Gathering (Odcinek SP) raczej niezbyt się przydadzą

@charny3 Czy ja wiem czy to takie złe. Nowe sezony SP to już raczej nie wiązanki wulgaryzmów (chociaż nadal są), a (co prawda nadal) wulgarne wyśmiewanie obecnej rzeczywistości. I nie chodzi mi tu stricte o naukę, ale zwyczajnie o osłuchanie się i wyczulenie słuchu na ten konkretny język, co zdecydowanie pomoże w dalszej nauce. A język SP jest prosty, więc jest to jakiś start.

A nauczyć się z serialu tak czy siak nie idzie. Owszem, takie rzeczy jak gry, seriale, filmy budują pokaźną podstawę do dalszej nauki (bo w sumie sam sporo wiedzy językowej zawdzięczam grom), ale czasów, konstrukcji trzeba już uczyć się normalnie :).

Na początek: Supernatural. Nie ma trudnych zwrotów itd. Podstawy

Potem: The Originals. Pojawiają się trudniejsze zwrotu + mnóstwo akcentów

Na koniec: House of Cards. Serial polityczny, więc masa ciężkich zwrotów.

Oczywiście podałem przykłady różnych stopni zaawansowania. Jak będziesz chciał, to podam więcej.

A jeżeli zachce Ci się poznać różne zwroty typowe tylko dla Amerykanów, to How i met you mother

Ja polecam South Park :P Prosty język, ale sam serial dosyć specyficzny :P Na oficjalnej stronie masz wszystkie epizody za darmo, z angielskimi napisami, tylko musisz je włączyć.

Szczerze to bardzo dobry pomysł ja z właśnie seriali i gier naucyzłem się angielskiego,i ostatnio na maturze ustnej 94% zyskałem,ja osobiście grałem dużo w mmo gdzie szlifowałem słówka,a seriale wymowę słownictwo i zasób słów też.Ja polecam bo lubię takie klimaty,Supernatural, Grimm,TWD,Arrow,Flash.Tylko musisz brać pod uwagę że często w serialach używają slangów ;) Powodzenia !

Do nauki angielskiego jedyne seriale jakie mogą się przydać to jakieś realistyczne a nie supernaturale, breaking bady i inne fantazje. Na pewno przydadzą ci się zwroty "Ten wampir wygląda zupełnie jak tulpa lepiej go podpalmy" albo "Słuchaj daj mi tę strzykawkę walnę sobie prosto w serce bo już nie klepie" xDD no pozdro 600 z takimi serialami.

Do nauki nie. Do sprawdzenia swojego angielskiego - tak.

Ja że znam na pamięć serial "Dwóch i pół" oglądam teraz tylko po angielsku i jakoś tam zawsze coś wpadnie i mniej więcej łapie się parę słów jeśli tylko chcesz się nauczyć. A ze akcja dzieje się w domu ,barze ,bądź innym kwadracie dialogi są typowo komunikacyjne nastawione na ludzi a nie na duchy mete czarownice i inne bzdety.

W życiu nie nauczyłbym się angielskiego na Supernatural bo bez napisów angielskich sprawia mi problem zrozumienie niektórych słów więc na pewno komuś kto się uczy nie poleciłbym go. Breaking bad nie oglądałem więc nie wiem jakie tam dialogi się przeprowadza ale również nie był bym zwolennikiem tego serialu.

Ahahahahahah te wszystkie wymienione seriale sprawiły że spadłem z konia. Powinniśmy spytać do czego konkretnie ta nauka bo wtedy dobierasz tematykę a jeśli ogólnie podszkolić to chyba każdy serial z angielskimi napisami ale takie typowo gatunkowe radziłbym na początek odpuścić.

Wydaje mi się, że tu bardzo chodzi o ogólne obeznanie z językiem, to, jaki to jest serial, nie ma aż tak dużego znaczenia.

Najlepiej taki który ci się bardziej spodoba, ja osobiście czytam mange po angielsku + komunikacja w mmorpg.

Polecam obejrzeć matrixa, całkiem bez napisów. Aktorzy mówią powoli i wyraźniej niż płyta na maturze ;)

Ja się uczę na Big Bang Theory i Everwood

dr house

Tak jak w temacie. Moją propozycją jest the walking dead albo breaking bad, bo te akurat mnie zaciekawiły swoją tematyką ale nie wiem czy nadają się do nauki angielskiego. Chodzi mi o oglądanie seriali z angielskimi napisami, wyczytałem w kilku źródłach ze jest to bardzo skuteczne. I tu pojawia sie pytanie do was. Czy te seriale wymienione przeze mnie nadają się do tego czy może macie jakieś własne lepsze propozycje, Odpowiedzi prosze uzasadnić :)