Szukam strategii na androida i ios warte uwagi

Witam szukam z żoną gry strategii jak settlers, age of empire itd. Trochę poszperalem i wiem że większość tych gier to p2w ale może są jakieś warte uwagi lub i takie gdzie nie atakuje się wrogów tylko rozwija wioskę? Myślałem o elvenar lub forge of empires. Jednak ktoś może się wypowie w co warto pograć.

Spędziłem niezliczoną ilość godzin grając w “The Battle of Polytopia”. Gra posiada niski próg wejścia i proste mechaniki. Brak w niej ścian tekstu i natłoku informacji, a całość opięta jest w oryginalną szatę graficzną. Z pozoru może wydawać się mało rozbudowana, ale dopiero z czasem przyjdzie nowym graczom dostrzec mnogość sposobów, dzięki którym mogą poprowadzić swoje imperium.
Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to gra jest darmowa, a za niewygórowaną cenę można odblokować dodatkowe, grywalne plemiona.
Ważne - tryb wieloosobowy dzieli się na dwa rodzaje:

  • możliwość grania na jednym smartfonie, na zmianę wykonując tury,
  • grając na dwóch lub więcej smartfonach (jednak aby odblokować tę opcję, każdy z graczy musi wykupić chociaż jedno plemię).

Gierka bez wątpienia warta polecenia. Nie wiem, czy autorowi chodziło o pełnoprawne MMO, czy produkcję z elementem gry wieloosobowej, jednak była to pierwsza i jedyna gra strategiczna, która przyszła mi do głowy, gdy ktoś szuka czegoś solidnego.