Szukam zapomnianego tytułu gry

Witam

Grałem kiedyś… pewnie z 15 lat temu w grę RPG której tytułu nie pamiętam a pamiętam że świetnie się w niej bawiłem. Gra podobna do Divinity. Być może nawet jest to divinity. Macie jakieś inne pomysły niż Divinity?

  • RPG (miecze, łuki, magia)
  • w grze sterowało się drużyną 4-5 postaci chyba
  • wydaje mi się że można było grać w czasie rzeczywistym jak i pauzować grę aby wydać konkretne komendy oddzielnym postaciom. nie wydaje mi się żeby walka była stricte turowa.
  • pamiętam że za czasów tej gry zagrywałem się w Disciples II.
  • z tego co kojarze to świat był duży nie był instancjonowany.
  • pamiętam że jak zmieniało się itemy postaci to wygląd postaci na ekranie też się zmieniał.
  • odnośnie walki to było tak że jak klikneło się atakuj to cała drużyna atakowała wskazany cel ale można bylo też w czasie rzeczywistym każdej postaci dać inny cel ataku/uzywac skilli/magii ale można było też zapauzować i na spokojnie ogarnąć co każda postać ma zrobić i puścić grę dalej. przynajmniej wydaje mi się że można było pauzować… to było lata temu.

Są jakieś gry podobne do divinity ale bez turowej walki?

------=====-----
z drugiej mańki
grałem kiedyś w grę stategiczną… :slight_smile: jakieś 20-25 lat temu pewnie za czasów warcraft 1 i 2, Clash, settlers. gra bardzo podobna do warcraft ale z ładniejszą (na tamte czasy) grafiką. jedyne co pamiętam to że ścinało się chłopkami drzewa, budowało się budynki i w jednym z budynków dało się przeprowadzać jakieś badania… z racji tego że byłem w tedy młodym łebkiem pamiętam że nie potrafiłem sobie z tą grą poradzić i wkońcu się poddałem ale jakoś gdzieś z tyłu głowy siedzi ta gra tylko nawet szukając po grach z tamtego okresu jakoś nic nie pasuje do tego w co wydaje mi się że grałem, może jakieś pomysły? chociaż opis po h*** pomocny. wiem wiem :slight_smile:
p.s. gra na 99% pochodziła z cd-action

Jeśli był to tytuł z serii Divinity,to sprawdc Divine Divinity i Beyond Divinity. Doczytałem że sterowałeś całą drużyną, także wydaje mi się że nie będą to wyżej podane tytuły, ale może akurat, nie wiek jak wyglądała rozgrywka w Beyond Divinity bo osobiście nie grałem.

Edit: Z tego co wyczytałem to w Beyond jest jakiś system przyzywania npcow i ich rozwijania.

dungeon siege 2

dungeon siege 2 to chyba było to :slight_smile: zapamiętałem tą grę jako coś z lepszą grafiką ale cóż czas robi swoje lol. ostatnio patrzyłem jakiś gameplay z sacreda i ogarnęło mnie potężne zdziwienie bo też pamiętałem że grafika w sacred była niczego sobie jak na tamte czasu a na ten moment to pixel na pixelu xD

wielkie dzięki za tytuł :slight_smile:

a może chodzi ci o grę Atlantica ma ja teraz firma Valofe

pierwsza część Dragon Age?

baldur’s gate