Szukamy ludzi do wspólnej casualowej gry

Witajcie.

Wraz z kolegą postanowiliśmy po raz kolejny wrócić do Aiona i zacząć grę od nowa. Jako, że oboje pracujemy i nie mamy czasu na codzienną grę, chcemy grać typowo casualowo (kilka godzin w tygodniu). Wyglądałoby to tak, że umawiamy się wcześniej na wszystkim pasującą godzinę i gramy czysto dla zabawy. Chciałbym aby nasza gra opierała się głównie na wspólnym robieniu i eksploracji większości instancji (nawet tych nie do końca opłacalnych w celu poznania gry na własnej skórze) oraz trudniejszych questów bez żadnego parcia czy tryhardu. Jeżeli chodzi o expienie to jest dowolność - solo lub party, aczkolwiek najlepiej by było zatrzymywać się na ustalonych granicach w celu eksploracji instancji.

Jeżeli chodzi o nas to mamy 21 i 22 lat i jako takie doświadczenie w grze do 55lvla, dlatego w razie czego służymy pomocą i radą. Jedynym wymogiem jaki od Was oczekujemy to wiek 16+ i posiadanie mikrofonu. Rozmawiać będziemy na discordzie.

Gramy klasami: assassin i chanter.

Wszelkie zgłoszenia proszę zamieszczać pod tematem lub na priv. Gramy na serwerze Deyla EU ze względu na największą populację. Frakcja Elyos

#edit

Aktualnie zdecydowaliśmy się grać na prywatnym serwerze GameCoast po stronie Elyos. Jeżeli wciąż ktoś byłby chętny do gry to pisać!

chetnie bym pogral jednak casualowe granie w aiona obecnie nie ma najmniejszego sensu gdyz high lvle maja taki sprzet i lvl ze grajac po 2h dziennie nie dogonimy ich nawet za 10 lat i bedziemy padac na hita

Jeżeli Twoim celem jest granie wyłącznie dla PvP to tak, masz rację, aczkolwiek nam głównie chodzi o miłe spędzenie czasu na wspólnym expieniu, eksploracji świata/instancji i farmieniu itemków na pełnym chilloucie. Kto wie, może jak będzie sporo chętnych to może znajdą się i tacy, którzy będą mieli więcej czasu na grę i po stworzeniu legionu będzie można podzielić go na 2 części - casuali i "tryhardów" :)

Z ciekawości przescrollowałem przez item shop.

... o kurde...
Ale mimo wszystko dobrej zabawy :)
Sam kiedyś próbowałem w to grać ale różnica w progressie jest tak kolosalna, że ile razy nie włączyłem tyle razy kończyło się fiaskiem.

Hmm? Co rozumiesz poprzez "różnica w progressie" ?

Pewnie chodzi mu o poziom ludzi z "topki", żeby których dogonić to naprawdę trzeba by poświęcić sporo czasu. Ja tam osobiście bym na to nie patrzył tylko skupił się na frajdzie z gry bo takie demotywowanie się nie ma sensu. Prędzej czy później jeżeli wystarczy chęci i motywacji to naprawdę jest możliwe aby im dorównać, tylko potrzeba na to czasu i cierpliwości :)

No bo napisał "scrollowałem przez item shop" i coś o progressie. Więc nie wiem o co chodzi. Bo w sklepie nie ma aż tak wielkiego p2w. Są Serumki, albo Worki z Serumkami i Kamienie do Enchantu. Ale z drugiej strony w Aioni'e masz co tydzień różne/inne Eventy z których można zdobyć itemy do enchantowania itd. Poza tym w ostatnim odcinku #ASK Aion było powiedziane, że z nowych instancji na 66 lvl + jest 10% szansy na drop all powerfull enchant stoneów + teraz ma zacząć się jakaś "kampania" mega event złożony z kilku etapów w którym będziemy mogli zdobyć dużo itemów potrzebnych do progressowania.

Co do item shopu to też nie wiem czemu do niego nawiązywał bo wszystko można osiągnąć bez korzystania z niego, natomiast progress to kwestia tego, że topka jest już full wygearowana. Osobiście wydaje mi się, że aktualnie właśnie przez te eventy czy zwiększony drop w instancjach (o czym nie wiedziałem) dorównanie topce jest mocno ułatwione, dlatego nie wiem czemu wszyscy tak na to narzekają.

No bo napisał "scrollowałem przez item shop" i coś o progressie. Więc nie wiem o co chodzi. Bo w sklepie nie ma aż tak wielkiego p2w.

Scrole na expa 200% na 1h, scrole na reset instancji która tego expa daje w uj, gwiazdki zwiększające expa, herbatki zwiększające expa... Dla przykładu właśnie jest event gdzie w IS są scrole na wejście i klucze do skrzynek (normalny gracz może wejść 1x dziennie i na 12 postaciach w sumie miałem 1x3 klucze, aby otworzyć wartościową skrzynkę (gdzie i tak nie było nic ciekawego)). RNG wiem.

Są Serumki, albo Worki z Serumkami i Kamienie do Enchantu.

Serumów in game praktycznie nie ma, niby dropią 10% szansy z instancji 66lvl + gdzie chodzi się w 6 osób. Tak samo kamienie do ulepszania all-powerfull, tymi normalnymi pali itemy więc potrzebne te fioletowe, które też dropią z instancji ale to i tak kropla w morzu potrzeb. Przykład jeśli masz mega szczęście i nic Ci nie spali to potrzeba 35 serum na biżuterię do +5, 7 serum na bransoletkę, 10 serum na przerobienie na złote piórko, 5-7 serum na ulepszenie złotego piórka (zakładając że ma się normalne piórko na +10). 57 serum przy maksymalnym szczęściu (cena na Barusie, Ely około 70kk, co daje 4kkk kinah), jeśli spali Ci biżu to znika, jeśli spali piórko spada do 0, tak samo bransoletka. Gdzie w sklepie kupujesz paczkę za monety i masz.

Poza tym w ostatnim odcinku #ASK Aion było powiedziane, że z nowych instancji na 66 lvl + jest 10% szansy na drop all powerfull enchant stoneów + teraz ma zacząć się jakaś "kampania" mega event złożony z kilku etapów w którym będziemy mogli zdobyć dużo itemów potrzebnych do progressowania.

Ostatni odcinek AskAion był nagrywany w marcu, a puszczony w tym tygodniu, większość tam zawartych pytań i odpowiedzi nie jest aktualna, albo nic nie wnosi. Ta kampania to właśnie te 10% szansy na drop (jak poleci item to masz około 17% szansy że Ty go dostaniesz), dzięki tej kampanii jest boost expa 50% na stałe. Dla tych co nie ładują w scrole, gwiazdki, herbatki to jest mega dużo. I każdy dodatek do expa za darmo to fajna sprawa.

W ostatnim evencie Kumuki, ludzie za około 600zł wbijali w 7-8h lvl z 74-75 gdzie jak sobie policzyłem mi zejdzie to około 2.5-3 miesięcy. A to i tak dzięki patchowi 5.4 gdzie za questy na Siege jest exp.

Do tego cały set AP75 (najlepszy set pvp w grze obecnie) można sobie kupić za kinahy i ludzie których nigdy nie widziałem w grze biegają z takim eq +10/+13 i biżuterii +5.

Gra jest mega p2w, można oczywiście grać nie wydając hajsu (ja tak gram), ale nie ma co ukrywać, że jest się w dużo dużo gorszej sytuacji.

Sama rubryka "przedmioty wspomagające" ma 101 pozycji. Ludzie nie bądźmy hipokrytami. Z tego co widzę można nawet kupić itemy które zwiększają atak i szybkość w PvP... :D

Nowy obraz mapy bitowej.jpg

@Slevin wracaj na oficjalne forum :P @Motasina tyle ile ludzi tyle różnych zdań :) najważniejsza jest dobra zabawa.

Oczywiście po patchu 5.0 to też najlepszy czas aby wrócić do grania moim zdaniem :) nie trzeba mieć rangi aby mieć eq, można je kupić więc wystarczy farmić kinahy. A po 5.4 wystarczą 3 miesiące aby mieć 73lvl i podstawowe eq do pvp/pve :)

Jeżeli macie grać casualowo polecam grabie na prywacie http://gamecoast.net/aion jest to JEDYNY serwer 5.3 i jak mówię serwer to jest to serwer a je żaden zbugowany emulator . Rosjanie się postarali więc mamy wszystko to co jest na globalu (NA) ping w granicach 30-60 raty expa X3 dropu itd polecam ogarnąć :)

Grałem na nim ale moim zdaniem expi się zbyt szybko a drop jest zbyt duży, przez co nie ma takiej frajdy jak Ci poleci jakiś lepszy item po kilkukrotnym robieniu instancji ;p Poza tym największą bolączką jest strasznie mała populacja (chociaż nie wiem jak wygląda na end game)

Co do expa no przecież są raty x3... Po co zatrzymywać się na low lvlach skoro i tak nikt nie chodzi na low lvlowe insty. Aion zaczyna się od 65+ a na tym serwerze od 66 już tak szybko nie leci :D wszędzie widać jakieś nowe osoby online w granicach 1k + co chwile wiedzę nowe jak nie polsko to anglojęzycznych graczy . No ale jeśli wbijanie wolniej poziomów kupna gold pąków farma stygm i kamyków was nie odrzuca oraz ceny u brookera to cóż.. Cebulowy serwer (Barus) jest miejscem dla was :)

Gram w Aiona od 2008 czy to global czy privy ale gram for fun a no zeby koksic I dostawać orgazmów na tsach ,że coś mi droplo czy coś wbiłem. Co ido priva chyba lepszego serwera nie widziałem ale wasz wybór :)

A skąd masz info, że online jest w granicach 1k+? Bo na stronie widzialem tylko podany balans w %. Co do samego serwera to może jednak go wypróbujemy i zobaczymy jak wygląda mniej więcej end game

100% to 5k na oficjalnym od GF

Dobrze wiedzieć, ale miałem na myśli bilans % zajętego terenu przez ely/asmo (chyba).

Rozmawiam z Adminem na Skype na temat serwera czasami pytałem statystycznie mówił ,że na konsoli jest ok 1k+ z resztą większość rosjan i coś tam ang jezycznych . Ale serio gra na globie for fun I casual nie idzie ze sobą :D

dupcynk, ile czasu dla totalnego nooba zajmie czasu na tym gamecoast zeby dojsc do 65-70 lvla?:P