Taki tam FanART

Siema. :) To mój pierwszy FanART, ale po opiniach znajomych myślę, że nie jest taki zły ;) Użyłem niezawodnego Photoshopa CS6. Czas: 8h Oryginał: http://i.imgur.com/hQRQjI7.jpg

Oceniajcie (od 1 do 10), dawajcie wskazówki do kolejnych prób odtworzenia postaci w taki sposób i jeśli chcecie możecie użyć jako tapety. ( niestety użyłem nietypowej rozdzielczości dlatego może niektórym nie pasować ;))

Link, który wstawiłeś nie działa. Praca fajna, ogólnie długo się bawisz w Photoshopie?:) Mogę się przyczepić do lewej dłoni, która jest trochę zdeformowana :D

@up, link już poprawiony ;) Bawię się około 5 lat, ale na maksa amatorsko ;) Lewa dłoń według mnie wygląda dobrze. 1 i 2 palec jest zagięty w taki sposób, że widać kawałek 1 i bok 2 palca, co widać zresztą na oryginale. :P

Nie chwal się że spiraciłeś :v

Praca nawet ok, ale zakładam, że lwią pracę zrobił sam program, a drugie skrzypce grała wiedza jak wykorzystać konkretne funkcje.

Oczywiście, że nie spiraciłem. :) 5 lat na trialu :c
Gdyby "lwią pracę zrobił sam program" to wykonanie wszystkiego zajęło by mi 2h, a nie 8 :P Z funkcji to głównie używałem pióra.

Nie tłumacz się, szczególnie w tak głupi sposób. Masz na rynku wiele alternatyw, które nie są płatnę, a musisz korzystać z programu, którego funkcji nie jesteś w stanie wykorzystać. No ale jest prestiż, PS6, wow.

Jak chcesz zajmować się rysowaniem, to serio rozejrzyj się za czymś innym, lepszym.

10 pingwinku <3

warn_ico.png
Spam ~ NS

Nieźle 8.5 / 10, jeśli chodzi o przyrównanie do oryginału, nic zdeformowanego nie ma, ale jak tak patrze na proporcje jednego i drugiego to wygląda jakbyś wkleił oryginał i umieścił na nim kolory i zmiany pod ten styl graficzny jak mniej szczegółowe elementy, rysy itd. żeby wyglądało komiksowo?

EDIT: 450 post :3

Nie radzę wstawiać TU swoich prac, lepiej poszukaj jakieś forum graficzne, gdzie docenione zostaną Twoje wysiłki. Ludzie z mmorpg.org.pl w większości potrafią tylko narzekać. Praca jest ładna, popracowałbym trochę nad detalami. Poza tym skóra wygląda nienaturalnie, ale nie wiem jakie było założenie autora, więc może się mylę.

@DOWN

Nie musisz się nikomu tłumaczyć, niech myśli co chce, w dużej mierze takiemu nie przemówisz do rozsądku :)

Nvminer, widzę, że ciężko ci zrozumieć sarkazm przez internet. Jeżeli już mnie tak sprawdzasz to konto do photoshopa mam udostępnione od znajomego, a dokładnie chodzi tu o Nrb [*].
@światlopis, zgadza się. Wszystko zrobiłem zgodnie z orginałem, ale pozmieniałem kolory i zrobiłem tak, żeby wyglądało troche "komiksowo".

Nie moj klimat, ale wyglada lepiej niz oryginal z jednego, istotnego powodu. Wywaliles te ohydne wlosy pod pachami : ).

Nie mowmy w tym temacie o piractwie, przeciez nie o to tu teraz chodzi.

Nie moj klimat, ale wyglada lepiej niz oryginal z jednego, istotnego powodu. Wywaliles te ohydne wlosy pod pachami : ).Nie mowmy w tym temacie o piractwie, przeciez nie o to tu teraz chodzi.

Właśnie moim zdaniem, takie szczególiki jak te włosy pod pachami, zarost, wskazówki w zegarku[...] nadałyby lepszy, nieco bardziej realistyczny oddźwięk. No ale to już zależy od gustu i od autora.

Zarost, wskazowki - moze. Ale te wlosy, takie poskrecane i dluzsze niz na glowie, to sa zwyczajnie wstretne

@CicutaVenenum, gdybym był w stanie to ujął bym takie szczegóły ale po ledwo zrobionych włosach na głowie poddałem się :P Strasznie to wyglądało, uwierz mi ;) Wskazówki w zegarku gdzieś się zapodziały podczas robienia albo miały za jasny kolor i ich nie widać na obrazku. Następnym razem muszę o tym pamiętać.

ps.O takie opinie mi chodziło od początku, a nie kłótnie o to czy mam czy nie mam oryginalnego photoshopa...

Sarkazm w internecie nie istnieje, ponieważ wymawiając go odpowiednio akcentuje się zdanie. Pisząc, nie jesteś w stanie poprawnie go używać.

A zwróciłem na to uwagę, ponieważ sam autor zaznaczył, że zrobił to w konkretnym programie.

A obrazek jest ok, niemniej przez styl niektóre miejsca (jak np ręka) wyglądają słabo. Po prostu nie pasuje do takiej pozy. W bardziej spokojnej, gdzie nie trzeba cieniować i podkreślać zgiętych palców - byłoby lepiej.

Sarkazm w internecie nie istnieje, ponieważ wymawiając go odpowiednio akcentuje się zdanie. Pisząc, nie jesteś w stanie poprawnie go używać.A zwróciłem na to uwagę, ponieważ sam autor zaznaczył, że zrobił to w konkretnym programie.A obrazek jest ok, niemniej przez styl niektóre miejsca (jak np ręka) wyglądają słabo. Po prostu nie pasuje do takiej pozy. W bardziej spokojnej, gdzie nie trzeba cieniować i podkreślać zgiętych palców - byłoby lepiej.

Wiesz, zazwyczaj zaznacza się w jakim programie została wykonana praca :)

Ręce są ok, tylko, moim zdaniem, źle została dobrana kolorystyka i cienie.

@EDIT @Pingwin - jeśli masz problemy z włosami, to polecam poradniki na deviantarcie, poza tym, jak posiadasz tam konto, to poproszę linka, chętnie odwiedzę :)

@EDIT2 @DOWN - może i po części masz rację, chociaż nadal uważam, że kolorystyka skóry i cienie są źle dobrane, a prawidłowe ich zestawienie dałoby lepszy efekt.

Nie, problemem jest fakt, że ten typ nie pasuje do "3d", tylko do bardziej płaskich rzeczy. Chyba, że wszystko wycieniujesz i podkreślisz, ale w tym momencie traci to już swój urok prostoty.

@CicutaVenenum, mam konto http://tyronetyrese.deviantart.com/ . Teraz z powodu wolnego czasu będę regularnie robił jakieś eksperymenty w ps.
Dzięki za opinie i wskazówki ;)

Pingwin, nie można się z tobą skontaktować na PW. Czyżby pełna skrzynka?


Art na propsie :)

8/10 dla mnie kocur, tylko po popraw te 2 wystające palce, a właściwie środkowy, bo trochę dziwnie wygląda (grubo w senie).