Targowisko v2 - testujemy!

@Asterek, przy negatywie trzeba było by dowód np. screen. Trzeba to jakoś z sensem robić.

Łatwo powiedzieć ,że jeżeli dostanie moderator lub administrator dowód to ma podstawy aby kogoś zbanować. Zazwyczaj tymi "dowodami" to była skopiowania rozmowa gg i w połowie się przerywa bo ten "oszust" staje się offline. Ludzie wyskakiwali do mnie z pretensjami ,a nie byli w stanie mi udowodnić oszustwa. Administracja nie ingeruje w wasze zakupy/zamiany, tak powinno być.

Pomysł trafiony, bo i tak istnieje "czarny handel" na tym forum. Co pochwilę pojawiają się tematy sprzedam, wymienię itd. Targowiska jest potrzebne, w mmo. Tylko zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek, który omionie kruczki w regulaminie. Wiadomo nie unknie się oszystów, tylko czy potem nie dojdzie do kłótni między użytkownikami ?. To może jakiś pośrednik, co by sprawdzał kupującego i sprzedającego. Miał pełną kontrolę nad targowiskiem, i by to ogarniał. A za oszustwo, blokada konta na stałe i już, lub jakaś większa kara.

Opcja z pośrednikiem ... był taki pomysł i spalił na panewce. Taka osoba musiałaby sprawdzać konta do gier, musiałaby posiadać multum gier zainstalowanych na PC, aby sprawdzać zgodność kont. Nie ma na to dobrego sposobu. Jak już mówiłem wcześniej, te dowody ,które nam podawano dotyczące oszustwa i tak niczego nam nie dawały. Jestem nadal za tym ,aby użytkownicy handlowali na własną odpowiedzialność. Dla większej wiarygodności można przeprowadzać aukcje poprzez allegro, to już jak wam będzie się podobać.

Targowiska jest potrzebne, w mmo.

Tak ,ale gdyby to był handel przedmiotami.

Tylko, że na allegro, mogą założyć tam 50 fikcyjnych kont, i nikt tego nie będzie w stanie skontrolować. Chyba, że dane konto allegro, będzie połączone z kontem tego portalu i forum, tylko czy to tak można zrobić ? nie wiem. Wiadomo, że mądry użytkownik będzie kupował od sprawdzonych i zaufanych osób. A laik da się złapać na oszusta. I tutaj rodzi sie pytanie ?, Czy użytkownicy nie są sobie sami winni ?. Najlepiej niech każdy użytkownik kupuje "daną rzecz" na własną rękę wtedy nie będzie problemu.

Wiadomo, że mądry użytkownik będzie kupował od sprawdzonych i zaufanych osób. A laik da się złapać na oszusta. I tutaj rodzi sie pytanie ?, Czy użytkownicy nie są sobie sami winni ?. Najlepiej niech każdy użytkownik kupuje "daną rzecz" na własną rękę wtedy nie będzie problemu.

Tylko że problem jest taki, że właśnie taki imbecyl da się oszukać, potem naspamuje tematów na forum, jakie to złodziejstwo jest, paru przygłupów go poprze i nara, targowisko znowu zamknięte.

(To prawda na głupotę ludzką, nie ma lekarstwa, spamer zawsze będzie spamował, i kółko się zamyka. A swoją frustracją zrzuci na tę forum.) - za nie udaną transakcję z powodu kupującego lup sprzedającego, i odwrotnie. Na razie nie mam pomysłu, jak na coś wpadnę to napiszę ;).

No to od tego będzie ograniczenie, 50 postów i 2 miesiące na forum. Po co ktoś miałby oszukać po takim czasie? A nawet jeśli to dowody by go dobiły.

Przydało by się także ostrzeżenie takie jak nad czatem w shoutbox'ie, ludzie nie mieli by wtedy podstaw aby zrzucać winę na administracje forum (chociaż wcale nie uważam, żeby teraz mieli).

Pomysł dobry :)

Moim zdaniem to targowisko min od :

100 postów i 2 miesiącach

0 punktów ostrzeżeń

Reputacja od ludzi by się przydała.

Dopisałbym jeszcze ostrzeżenie.

Oszustwo = permban + bla bla bla

Archeolog :/

3b0b73f7ca3f29b4df8b82afb8971f8b.jpg

Btw. 500 post trzeba to uczcić.

Wielki spam nie na temat ogórek :P.

Na próbę dodałem moduł pozwalający na wrzucanie ogłoszeń przez użytkowników na forum:

http://mmorpg.org.pl/forum/classifieds/ ( link w górnym menu: Targowisko)

Dajcie znać co dodać, co poprawić, jakie kategorie powinny się tam znaleźć itp.