Temat o bohaterach i nie tylko

Chciałbym założyć temat gdzie będzie się pisało, na temat bohaterów. Jednak nie chcę o bulid'ach (tylko po co ? - jak są poradniki). Głównie mi chodzi o bohaterach :

- Kim grać na początek,

- Kto jest trudny,

- Kto ma ciekawą mechanikę,

- parę słów o jungle,

- trochę o mapce,

- o zdobywaniu złota,

- o core przedmiotach,

- można pisać o contrach (o ile są).

No i o wiele innych rzeczach związanych z grą. Może jakieś sztuczki - stosowane przez wyższych graczy. Mam nadzieję, że trochę odżyje dota 2.

18471414779546398588.jpg

Dobry pomysł. Przydałby się taki temat jak na forum LoL'a. Ostatnio zacząłem grać, więc mi na pewno się przyda. Tylko jedna rzecz: jeśli nie chcesz rozmawiać o buildach, to czemu na liście są Core Itemy?

Mógłby mi ktoś polecić jakieś postacie dobre dla początkujących (czyt. przyjemne i łatwe) ? Na razie najprzyjemniej gra mi się Silencerem ale lubię także QoP, PL, Alchemista i Weavera (aczkolwiek wszystkimi feeduję i to hardo ;) )

Bounty Hunter to dobre wyjście,ewentualnie riki.

Ogarnij Snipera. Ze względu na kosmiczny zasięg ataku jest łatwy do opanowania na początku.

Mam pytanie czemu jak gram i ide np. na bota to patrze na riki 3 sekundy i nie żyje ;d ???

Poleci mi ktoś postać : podobał mi się rubick te podrzucenie i stun w dodatku moglem obijac przeciwnikow i ich skili . Podoba mi się lina ale nie wiem czy ona jest "AP" or "AD" jak złoże item który zadaje ok.300 dmg w polaczeniu z ultem 400 to combo i ktos nie zyje to nie jest za mocne ???

Mógłby mi ktoś polecić jakieś postacie dobre dla początkujących (czyt. przyjemne i łatwe) ? Na razie najprzyjemniej gra mi się Silencerem ale lubię także QoP, PL, Alchemista i Weavera (aczkolwiek wszystkimi feeduję i to hardo )

Snipier ;)

warn_ico.png
3x post ~ NS

Bane,Crystal Maiden, Lion, Lich, Omniknight - dobre dla początkujących. |
@UP : Riki jako ulti ma "Pernament Invisibility" - znika po 3/2/1 sekundzie. Jeśli stoisz do niego tyłem to zbierasz dodatkowy dmg zależny od AGI Rikiego.

W Docie nie ma za mocnej postaci. Każdą mechanike kontrują określone itemy.

Mam pytanie odnośnie ward'ów tych na niewidce. Czy np. taki riki jak jest niewidzialny ? Widzi mego postawionego ward'a, czy raczej nie ? Rozumiem, że jest gem który pokazuje niewidzialne rzeczy i bohaterów. To coś w rodzaju orcal'e w lolu, ale działa cały czas i po zabiciu bohatera wypada. A jakie przedmioty pozwalają wykryć niewidzialnego wroga ?

Riki umiejętnie kontrowany od 6go poziomu raczej nic większego w gierce nie zrobi :)

@up - Nie, riki nie widzi warda. Dust, Sentry ward, Gem, Piorun Zeusa :)

Jakieś porady co do grania tinkerem?

Jakieś porady co do grania tinkerem?

Farma - > Boots of Travel -> Rat Doto (Splitpush) -> Więcej farmy -> Więcej Rat Doto -> Win

Farma - > Boots of Travel -> Rat Doto (Splitpush) -> Więcej farmy -> Więcej Rat Doto -> Win

Dzięki!

A znacie jakichś carry, którzy mogą na low lvl ( 5 lvl ten taki ogólny ) można by powiedzieć "zrobić grę solo"?

Polecam ci urse i meepo tylko meepo trochę trudny. A tak btw to nie wie ktoś kiedy techies wyjdzie ??

Nie polecajcie Snipera na początku, bo potem są takie kwiatki, że polacy tylko niski bracket okupują.

-wymaga więcej farmy niż przeciętny carry,

-0 escape (inb4 shadowblade to escape)

-marne last hity w early (inb4 range passive)

-0 dmg bez itemów

-po co jeździć Fiatem, jak można BMW?

Low lvl carry: Juggernaut(tylko nie rushuj Aghanima, yo), Drow Ranger(trzymaj dystans, od tego masz slowa), Bloodseeker(tylko na boga, nie kupuj Sange&Yasha), Bristleback(na wyższym lvlu to już niebardzo carry), Alchemist, Lifestealer, Wraith King(najpierw maksujesz stuna, nic innego i NIE idziesz do lasu), Tiny(Arcane Boots -> Aghanim -> Yasha/Assault Cuirass -> Heart/Manta; combo zniszczenia robisz instantly i podrzucasz GŁÓWNYM celem, w ten sposób dostaje dmg z Tossa i 2x dmg z Avalanche, ez laif). Jak lepiej farmisz to Faceless Void(PB/PT->Mask of Madness -> Maelstorm -> Daedalus/BKB, od MoMa patrzysz na mapę i odpalasz supporty w ulti).

Koleś, który poleca Meepo jest skończonym debilem. Nie brałbym pod uwagę jego zdania.

Polecam ci urse i meepo tylko meepo trochę trudny. A tak btw to nie wie ktoś kiedy techies wyjdzie ??

Wyjdzie on po internationalu z tego powodu, że będzie od razu dostępny na CM - jak wiadomo jest to cholernie irytująca postać i nie chcą jej wprowadzać już teraz do gry, gdyż nie każdy gracz grał w 1 i zna jego mechanikę

Wildarr meepo jest op tylko trzeba nim umieć grać ma naprawdę wysoki dmg z poof

Jakieś porady co do grania tinkerem?

+ do bardzo efektOwnego grania tinkerem polecana umiejętność gry na pianinie.. :D

A ja , narazie podobał mi się Rubick (chyba...) szukam ap carry typu lina (o ile to ap carry) . Chcę aby ta postać potrafiła zabić kogoś na combo , czyli stun dmg i ult , ewentualnie kolejny skil

Lion -> z dagonem

Lina -> z ewentualnym dagonem i mustbe aghanimem

Pudge -> z dagonem (oparte na doświadczeniach! :DDD)

Skywrath Mage :)

Co ile runy są na rzece ?, i czy losowo się pojawiają ? Tzn. raz po jednej stronie, raz po drugiej ? Czy zawsze jest tak samo ?