Tematyka łotrzyków/assasinów

W grach MMO zawsze istniała dla mnie 1 klasa... rogue. Ale w MMO juz nie gram od x czasu :). Chciałem się troche zatopić w ksiazkach fantasy. I potrzebuje takich gdzie glowna role bedzie wlasnie postac skrytobójcy. Ksiazka gdzie analiza otoczenia i rwoga jest fajnie opisana, postac nie musi byc dobrym charakterem. Ale nie chce fantasy o magach(oczywiscie magia moze byc) czy rycerzach albo wojownikach zabijających smoki. Mozna powiedziec ze chodzi mi o ponure fantasy.

Mam za soba trylogie Anioła Nocy pana Weeksa(szykuje sie do kupna opwiadania Cień doskonały), trylogie pani Hood o Skrytobójcy, Ksiażki o Artemisie Entreri R.A. Salvatore, Wędrowca Cola Buchmanana(ktora byla kiepska). Obecnie czytam Syna Cienia Jona Sprunka.

Myślę jeszcze nad kupnem Akty Caine'a Matthew Stover. ALe to jak skończę obecną bibliotekę :)

Wiec czy mozecie mi jeszcze coś polecić?

Aaaa, czy ktoś czytał książki o Koniaszu Mirka Žambocha ? Może ktoś coś o nich powiedzieć?

To jak czytałeś Salvatore to może spróbuj Drizzta? Ja sam zamierzam się niedługo za to zabrać a opinie są dość pozytywne

Drizzt czyli tytul Droga Cienia polecam czytalem wiele razy :) ma 3 tomy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Salvatore yyy ktore to? :)

Łap tu kolejność:http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=81818

A gdzie Drizztowi do skrytobojcy? Toc on do szpiku kosci jest dobry, a przez to zdeczka wyidealizowany i malo prawdziwy. Nie polecam xD. Niestety nie znam ksiazek o tematyce, ktora cie interesuje, napisalem tego posta tylko po to, aby odwiesc cie od zakupu ciagnacych sie w nieskonczonosc przygod mrocznego elfa.

@up

Z twoich wcześniejszych postów wynika, że jesteś wymagającym czytelnikiem więc wziąłbym pod uwagę powyższą opinię. Choć ja raczej podchodzę do tej serii właśnie nie oczekując jakiejś zawiłej historii tylko prostego odstresowywacza i dośc przyjemnego (wnioskuje z opinii innych). Zresztą tak czy inaczej nie polecałbym kupować od razu wszystkich części

Nie chodzi tutaj o to, czy ksiazka jest ciezka, czy lekka, ale o to, ze nie pasuje do wymagan postawionych przez Spawna. To nie jest ksiazka o lotrzyku ;f. A na Drizzcie sie wychowalem, stad zreszta moj nick. DriZZt.

sprawdż może Honor Złodzieja Autor: Douglas Hulick niewiele ci o niej powiem

bo narazie kurzy się na półce. Co do Caine'a to się nie zastanawiaj, jak dla mnie jedna z lepszych książek (znaczy się cykli) urzekł mnie ten bezwzględny morderca, jako ponure fantasy sprawdza się znakomicie, a ten fragment doskonale go opisuje:

Caine jest jednocześnie samolubnym, okrutnym, amoralnym mordercą – i najbardziej wolnym, najszlachetniejszym i najmniej nieuczciwym bohaterem całej historii. Stover ani na chwilę nie traci z oczu tej dwoistości swego bezkompromisowego Batmana. Kiedy zaczyna nadmiernie mu kadzić, w następnej scenie nie omieszka pokazać nam, jakim naprawdę Caine jest skurczybykiem; kiedy przesadzi z łajdactwem bohatera, pozwala mu błysnąć odrobiną szlachetności. Caine jest tworem, którego autor na przemian dręczy, kroi na kawałki, i wychwala – i tylko skończony dureń może podejrzewać, że taki bohater jest projekcją marzeń Stovera. Na przykładzie Caine’a, Stover pokazuje Czytelnikowi, jak nieprzydatne stają się uproszczone dychotomie – dobro-zło, prawość-niegodziwość, ład-chaos – w konfrontacji ze skomplikowaną ludzką naturą.

Przeglądam sobie książki i przypomniałem sobie o tym temacie na forum i znalazłem coś takiego, może ci się spodoba.

http://www.agito.pl/czarny-bukiet-4332-746483.html?transparent=addToStorage&offerId=746483&cid=4749

Polecam w tym wypadku cykl opowieści "Zwiadowcy" Johna Flanagana.

@up

dokładnie to samo chciałem napisać. książka może wydawać się dla dzieci , ale fabuła jest bardzo rozbudowana, a sama opowieśc wciąga jak nic. gorąco polecam , książka dla młodzieży , dzieci jak i starszego pokolenia

A czytał ktoś książkę pt. "Uczeń Skrytobójcy" autora Robin Hobb? Z tego co pamiętam, a czytałem ją już trochę temu, bardzo była fajna. Polecam.

W grach MMO zawsze istniała dla mnie 1 klasa... rogue. Ale w MMO juz nie gram od x czasu :). Chciałem się troche zatopić w ksiazkach fantasy. I potrzebuje takich gdzie glowna role bedzie wlasnie postac skrytobójcy. Ksiazka gdzie analiza otoczenia i rwoga jest fajnie opisana, postac nie musi byc dobrym charakterem. Ale nie chce fantasy o magach(oczywiscie magia moze byc) czy rycerzach albo wojownikach zabijających smoki. Mozna powiedziec ze chodzi mi o ponure fantasy.

Mam za soba trylogie Anioła Nocy pana Weeksa(szykuje sie do kupna opwiadania Cień doskonały), trylogie pani Hood o Skrytobójcy, Ksiażki o Artemisie Entreri R.A. Salvatore, Wędrowca Cola Buchmanana(ktora byla kiepska). Obecnie czytam Syna Cienia Jona Sprunka.

Myślę jeszcze nad kupnem Akty Caine'a Matthew Stover. ALe to jak skończę obecną bibliotekę :)

Wiec czy mozecie mi jeszcze coś polecić?

Aaaa, czy ktoś czytał książki o Koniaszu Mirka Žambocha ? Może ktoś coś o nich powiedzieć?