Tera albo podobne do niej mmorpg

Witam, będzie konkretnie i szybko.
Pograłbym sobie w Tera, ale zważywszy na małą populację oraz p2w, to szukam gry mmorpg podobnej do Tera.
Głównym czynnikiem będzie nawet spora populacja grających oraz za bardzo nie inwazyjny p2w.
Zatem znacie podobne fajne tytułu przypominające grę Tera?
Ewentualnie może jednak jeszcze zagrać w Terę? Nie muszę być w topce, chcę miło spędzić czas po pracy i mieć w grze trochę przygód, że tak to ujmę.

Poważnie? Tera jest aż tak wyjątkowa, że nie ma żadnych podobnych gier?
Może za mało wymagań podałem?

może Neverwinter online ? Swego czasu dobrze się tam bawilem , teraz przestalem z mmo i gram w gta V online , jak mnie skusi na fantazy to wroce do eso moze albo poczekam na jakis fajny tytół bez gówna p2w itd

No i powiem Ci że sam szukalem jakiegos mmo , znalazłem riders of icarus ale tam mała populacja troche i duzo duzo questów

Kiedyś też grałem w Neverwinter, ale populacja teraz to za bardzo już nie jest spora.
Coraz bardziej rozważam Guild Wars 2, bo może nie jest podobny do tery, ale to spoko mmorpg z tego co widziałem. Ma wszystko co lubię w grach mmo. Dodatkowo teraz wystarczy, że muszę tylko jeden dodatek kupować. :stuck_out_tongue:

a który jest za free ?

Jeśli chodzi o GW 2 to podstawka jest za free i kupując dodatek path of fire to ten poprzedni od razu też dostajesz, więc można powiedzieć, że w cenie jednego masz dwa dodatki.

ostatnio mmorpg mnie nie wciąga :frowning: moze nie widze nic fasjengo na rynku

Osobiscie jeszcze Ci powiem że czekam na Ashes of Creation , zamiast tery moge zaproponować Ci ESO bo jest naprawde przyjemną produkcją tylko trzeba miec z kim pykać :stuck_out_tongue:

Nie wierzę, że rynek mmorpg jest w takim żałosnym stanie, że nic nie ma.
Sama Tera sama w sobie nie jest zła, ale ten p2w i mała populacja mnie odrzuca. Kiedyś mi się w nią grało przyjemnie.

mam tak samo , sam szukam jakiegos mmorpg na dłuzej ale nie wiem do czego się zabrać , masz jużcos na oku ?

Takze poszukuje czegos noweg fajnego MMO typu Tera swego czasu spedziałem w tej grze kilka lat póki sie nie zaczeło P2W i gra straciła strasznie w moich oczacha na dzien dzisjszy nie ma takiej drugiej gry a na Lost Ark chyba nigdy sie nie doczekam, Pozdro

Osobiście z chęcią pograłbym w Tere jeszcze raz, ale bym musiał wiedzieć czy warto. Czy nie będzie problemu, aby znaleźć ludzi na pvp albo dungeony? Czy na mapie będą pustki? Czy idzie jakoś chociaż trochę obejść p2w kupując itemy z IS na aukcji?

Ogólnie sytuacja gry nie wygląda tak źle jeśli nie bierzemy pod uwagę p2w hehe. Ludzi na instancje da radę znaleźć, ja osobiście nie miałem z tym problemu a co do pvp to możesz jedynie w nie pograć w wyznaczonych godzinach, ponieważ tylko wtedy ludzie na nie chodzą.

Dokładnie te p2w skutecznie odstrasza graczy. Jakby Tera miały mniejsze p2w albo prawie wcale, to bym się nie zastanawiał tylko ściągał.
Nie idzie tego chociaż minimalnie złagodzić po przez np. grind albo zakup itemów z aukcji?

Możesz coś więcej powiedzieć na temat? O których godzinach ludzie chodzą na pvp? Czy w miastach są pustki i tak dalej?

Grałem w Tere jakieś 4 mce temu od zera. Ludzi sporo ale praktycznie 0 Polaków. Lvl szybko się wbija i gearu na daily dungi wbijesz pewnie bez płacenia. Ludzie są na naprawdę pierwszych dungach a potem aż do daily nikt nie robi instancji. Na raidy nieco lepsze niż daily najsłabsze już potrzeba wydać kasę chyba że chcesz do nich uzbierać gear za rok. Na średnie rajdy biorą praktycznie tylko z lepszym gearem niż na nich wypada. Gold słabo leci a bez golda raczej zapomnij o gearze bo drop jest na zasadzie aukcji. Wymiana bezpośrednia $ na złoto w grze to raczej obowiązkowo (ja wydawałem ale od pewnego momentu to już jest kilkastówek za jedno ulepszenie…) PVP raczej areny nie istnieją na mapach pvp raczej niewiele osób. Można grać ale aby dogonić serwer w 2 mce to trzeba sporo wydać no i niestety lepsze rajdy to trzeba mieć szczęście żeby ktoś Cię zabrał bo jak nie masz minimum takiego gearu jak leci z danego rajda to grupy nie znajdziesz…

A co z wersją NA? Tak samo to wygląda?

Sam poszukuję gry podobnej do TERY, która zagościła u mnie na pulpicie najdłużej ze wszystkich MMO, bo ponad 4 lata. Gra ma świetny (non targetowy) system walki, dobrze przemyślane klasy (zwłaszcza healerzy), niezłą fabułę, ale przez błędy wydawcy gra jest w niezbyt dobrym stanie i wielu graczy odeszło. Jeśli ktoś ma coś podobnego to chętnie wypróbuję (niestety RaiderZ umarło i nie widać na horyzoncie jej remake’u, a BDO poza fajnym systemem walki mnie odrzuca).

Co do NA to ja się wypowiem bo nawet grałem jakieś pół roku temu. Najpierw powiem czemu zdecydowałem się na NA, a nie EU - gameforge. I byłem zadowolony z tej decyzji, ludzie grali, itemy z IS się dostawało za byle pierdoły (raz był chyba nawet event ze ukończenie dungeona dropilo boxa z ktorego mogl dropnac dowolny item z IS), dungeony/raidy znajdywało szybko i wcale nie trzeba było zbierać gearu rok. Ludzie z tym grindem to przesadzają, ot co. W miesiąc spokojnie uzbierasz najlepszy gear.

Były tylko 2 problemy : wszystkie czasy były amerykańskie (przerwa techniczna? Dla nas w środku dnia), oraz pvp które w zasadzie nie istnieje :stuck_out_tongue: