Terry Pratchett

Zmarł jeden z najlepszych autorów fantasy. Pomyślałem, że niektórzy chcieliby to wiedzieć, ja jestem bardzo tym zasmucony. Przeczytałem chyba każdą jego książkę i część z tych których był współautorem. Każda z nich była świetna, pisałem o jego książkach prace maturalną, świetnie się przy nich bawiłem i wiele się z nich nauczyłem. Odszedł wspaniały człowiek, ale jego praca zostanie z nami.

Chciałem się też dowiedzieć co Wy sądzicie o jego książkach i nie mówię tu tylko o Świecie Dysku, ale też o Nomach czy Długiej Ziemi. Podobały się Wam, sprawiły że zaśmieliście się głośno, czy może przeciwnie uznaliście je za niespecjalne?

Przykre, ale z rakiem chyba walczył już dość długo. Szkoda że nie będzie więcej babci weatherwax.

Fantastyka w krzywym zwierciadle. Wspaniały pisarz.

Najbardziej to lubiłem jego klasyki np: Kosiarz, albo trylogię Nomów, ew. inne pisane w tym guście, czasami miałem wrażenie, że za bardzo się starał i nie wszystko mi sie podobało..ale wieksozść jest spoko, dla ludzi którzy zastanawiają się czy zacząć z nim przygodę polecam najpierw początkowe książki ;) Mam wrażenie, że potem miał cieższą rękę, że tak to nazwe, ale żeby nie było: też mi go żal , ostatnio sporo ludzi którzy byli jedyni w swoim rodzaju odeszło ech :(

Poszedłem dzisiaj do biblioteki i moja biblioteka miejska zrobiła na część tego autora specjalną półeczkę bardzo fajnie ozdobioną i tam wszystkie jego książki. Skusiłem się i wziąłem chyba 1 - wszą część Świata dysku tj. Kolor magii

Jakby co, to są jeszcze 3 świetne ekranizacje robione przez bodaj Sky One: Kolor Magii(+Blask Fantastyczny w 1 filmie), Piekło pocztowe i mój ulubiony Wiedźmikołaj. Imo nie ma znaczenia czy najpierw przeczytacie książkę, czy obejrzycie film, w przypadku tych produkcji :)

Zmarł jeden z najlepszych autorów fantasy. Pomyślałem, że niektórzy chcieliby to wiedzieć, ja jestem bardzo tym zasmucony. Przeczytałem chyba każdą jego książkę i część z tych których był współautorem. Każda z nich była świetna, pisałem o jego książkach prace maturalną, świetnie się przy nich bawiłem i wiele się z nich nauczyłem. Odszedł wspaniały człowiek, ale jego praca zostanie z nami.

Chciałem się też dowiedzieć co Wy sądzicie o jego książkach i nie mówię tu tylko o Świecie Dysku, ale też o Nomach czy Długiej Ziemi. Podobały się Wam, sprawiły że zaśmieliście się głośno, czy może przeciwnie uznaliście je za niespecjalne?