TES: Legends vs Gwint vs Smite Tactics

Witam.

Po dłuższej przerwie od gier TCG (od końca Duel of champions) mam znowu ochotę od czasu do czasu pograć sobie w jakąś karciankę. Interesują mnie 3 tytuły:

- TES: Legends, grałem chwile w zamkniętej becie ale nie długo

- Gwint, znam tylko z Wieśka 3

- Smite Tactics (handofthegods), grałem trochę w fazie alfa, kiedy wywalało jeszcze z serwera

Chciałbym się dowiedzieć o obecnym stanie każdej z tych trzech gier. Jakie mają wady i zalety? Czy jest dużo możliwości składania talii? Ogólna jakość wykonania. Jakieś rzeczy dodatkowe (wiem że gwint ma jakieś skrzyneczki np., czy jest więcej takich rzeczy? i jak z pozostałymi grami)? Czy któraś jest materiałem na P2W (czy są np, specjalne pakiety do kupienia tylko za gotówkę które mają dużo wyższą jakość)?

Napiszę praktycznie to samo, co w innych podobnym temacie:

Zdecydowanie polecam The Elder Scrolls: Legends. Nie ma tam najmniejszego p2w, a karty zdobywa się w bardzo łatwy sposób w porównaniu do wielu innych karcianek. Przykładowo co 3 wygrane dostajesz średnio 15-20 golda oraz jedną kartę losowej jakości. Dodatkowo można farmić kryształy służące do crafcenia kart (wiadomo, że nie jakieś kosmiczne ilości, ale zdecydowanie wystarczy żeby nowy gracz mógł sobie wycraftować kartę, którą chciałby bardzo mieć). Areny również są doskonałym miejscem do farmienia kart (maksymalnie 7 zwycięstw można zrobić, co wcale nie jest takie trudne, a za 7 zwycięstw dostaje się 3 lub czasem 4 paczki z kartami).

Co do stanu tej gry, w dniu wczorajszym wyszedł dodatek wprowadzający 150 nowych kart z nowymi ciekawymi mechanikami, więc gra zdecydowanie żyje i rozwija się coraz lepiej.

Co do innych karcianek, nie grałem więc nie mogę Ci pomóc w ich temacie.

Jeśli się zainteresujesz The Elder Scrolls: Legends, to serdecznie zapraszam na mój kanał Twitch, na którym chętnie odpowiem na pytania związane z grą w miarę mojej wiedzy i możliwości:

https://www.twitch.tv/vetr0

Edit:

Zapomniałem dodać, że jest jeszcze opcja Twitch dropów, która około raz dziennie daje możliwość otrzymania 600 golda LUB 1500 kryształów LUB jednej legendarnej karty. Szczegóły o tym również znajdziesz na moim kanale. Po prostu wpisz na czacie !drops

Kurcze szkoda że tak mało odpowiedzi w tym temacie bo w sumie sam stoję na rozdrożu między Legends, Gwent, HS i magic duel

Może spróbuj każdej ? Z tych co podałeś według mnie Gwint jest najciekawszy i bez p2w jedynie to za prawdziwe pieniądze szybko można talie zdobyć. TES mimo uniwersum wszedłem i wyszedłem a byłem na to napalony :/. Smite tactics nie grałem nie wypowiem się ale to jak widać czy preferujesz połączenie karcianki i taktyczne rozmieszczanie jednostek podobne do tego i dość fajne jest Duelyst mnie urzekła oprawa graficzna :) . Ewentualnie mogę polecić Pokemon TCG i Shadowverse. Jeżeli tylko z tych trzech to Gwint :)

Według mnie TES Legends jest dobrą karcianką ale do bólu poprawną, nie wprowadza innowacji względem HS'a do którego jest podobny pod względem mechaniki. Gwint jest zupełnie inny od wszystkich karcianek na rynku, gracze grają bardziej "osobno" w sensie skupiają się na swoich kartach przeszkadzając przeciwnikowi a nie na kartach przeciwnika w celu ich eliminacji. W gwincie długo myślisz nie nad kolejną kartą do zagrania a bardziej czy opłacalne będzie wyrzucenie kolejnej karty z ręki i czy nie braknie ich na następną turę, mnie osobiście ten system nie porwał ale to już kwestia gustu. Hearthstone'a nie polecam, grałem przez 2 lata i nie chcę wracać do tego tworu który nazywa siebie karcianką, ilość rng i nieprzemyślane decyzje zepsuły tą grę i według mnie nie jest warta czasu i nerwów, chociaż jeśli lubisz "esport" (chociaż w HS to raczej esportowa ruletka) to będzie to najlepszy wybór. Magic Duels niedawno przestało być wspierane przez twórców i nie wiadomo czy jeszcze coś do tej gry wyjdzie, więc jeśli nie przeszkadza Ci malejąca liczba graczy to mogę polecić bo to po prostu MtG, skomplikowane ale niesamowicie satysfakcjonujące. Od siebie mogę gorąco polecić Duelysta, świetna karcianka z niskim progiem wejścia (budget decki mogą spokojnie walczyć w rankingu) a za kilka/kilkanaście dni powinien wejść nowy dodatek oraz free paczki ze względu na nowego wydawcę (Bandai Namco). Warty polecenia jest też Eternal Card game, gra od twórców TES Legends która łączy system many znany z HS'a i MtG. We wszystkie te produkcje grałem w niektóre mniej (TES) w niektóre więcej (Duelyst i HS) więc jeśli masz pytania do pisz :)

Witam.

Po dłuższej przerwie od gier TCG (od końca Duel of champions) mam znowu ochotę od czasu do czasu pograć sobie w jakąś karciankę. Interesują mnie 3 tytuły:

- TES: Legends, grałem chwile w zamkniętej becie ale nie długo

- Gwint, znam tylko z Wieśka 3

- Smite Tactics (handofthegods), grałem trochę w fazie alfa, kiedy wywalało jeszcze z serwera

Chciałbym się dowiedzieć o obecnym stanie każdej z tych trzech gier. Jakie mają wady i zalety? Czy jest dużo możliwości składania talii? Ogólna jakość wykonania. Jakieś rzeczy dodatkowe (wiem że gwint ma jakieś skrzyneczki np., czy jest więcej takich rzeczy? i jak z pozostałymi grami)? Czy któraś jest materiałem na P2W (czy są np, specjalne pakiety do kupienia tylko za gotówkę które mają dużo wyższą jakość)?