TESO vs GW2

Tak jak w temacie, która gra waszym zdaniem jest lepsza? GW2? TESO? Zapraszam do dyskusji, wymieniajcie plusy i minusy obu gier.

Widzę, że kolega sobie nabija posty wymyslając to co raz durniejsze tematy. Byl Wow ( temat , w którym osiągnąłes wyżyny głupoty), Archeage, teraz GW2 i ESO. Co do tego ostatniego tematu był on tutaj wałkowany wiele razy, wystarczy poszukać.

1lajk
Widzę, że kolega sobie nabija posty wymyslając to co raz durniejsze tematy. Byl Wow ( temat , w którym osiągnąłes wyżyny głupoty), Archeage, teraz GW2 i ESO. Co do tego ostatniego tematu był on tutaj wałkowany wiele razy, wystarczy poszukać.

Ja nabijam sobie posty? Twój post wygląda jak typowe nabijanie postu. Być może mój temat o WoWie nie był najlepszy, nie wiem i nie mnie to oceniać. Nie znam lore wowa więc pytanie może było głupie ALE po pierwsze nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi a po drugie niektóre odpowiedzi w tamtym temacie były z całą pewnością gorsze niż moje pytanie oraz niektóre wypowiadające się w nim osoby próbowały być zabawne co nie udawało im się.

Temat o AA wydaje mi się normalny - pytanie jak wygląda obecnie sytuacja tej gry bo od jakiegoś roku nie grałem jest jakieś głupie lub jest nabijaniem postów?

A co do tego tematu to jest całkiem normalny sporo grałem w GW2, również długo w TESO, mam swoją opinie na temat obu tych gier i chciałbym je skonfrontować z opiniami innych użytkowników z tego forum.

Oczywiście jeżeli administracja forum uzna, że temat nadaje się do kasacji z jakiegoś powodu to okej, nie będę się kłócił z władzą forum.

ESO

Dlaczego?

Popularniejszy, bardziej zaludniony, sporo update'ów i dodatków, mass PvP, fajna fabuła, system walki, fajny rozwój postaci. Mam wymieniać dalej?

Zapraszam Ciebie do tematu mojego autorstwa, który jakiś czas temu wstawiłem możesz tam wiele wyczytać. Obecnie mam 2 gry, ale gram w GW jak na razie dobrze się tam bawię w TESO natomiast nie potrafiłem się wciągnąć problemem też jest bariera językowa - która BARDZO przeszkadza ze względu na to, że TESO ma bardzo rozbudowane qesty a jeżeli jesteś fanem uniwersum TES'a to tym bardziej ona przeszkadza.

Link do mojego tematu o tych 2 mmorpgach ----->
https://mmorpg.org.pl/forum/topic/94555-teso-czy-gw2/#comment-700053

W GW2 mam rozegrane grubo ponad 2k godzin, w ESO wbiłem 1 postać na 50 lvl i już mi się nawet nie chce odpalać tego tytułu.

Jeśli chodzi o plusy i minusy:

Eso:

+ ładna grafika

+ duży świat

+bogate lore

+ dużo zawartości

-koszmarna optymalizacja

- gra jest praktycznie single player

- nudne, powtarzalne questy, mam wrażenie, że były pisane na siłę

-brak satysfakcji z rozwoju postaci (przynajmniej ja jej nie miałem)

GW2:

+przyjemny system walki

+ ciekawe klasy postaci

+ bardzo klimatyczne i ciekawe lokacje (szczególnie te z dodatku)

+ genialny soundtrack

+brak klasycznych questów

+ gra nie wymaga dużo czasu, aby móc się nią w pełni cieszyć

+ całkiem niezła optymalizacja

+ niesamowicie duża i pomocna społeczność

+ ogrom darmowego contentu

- zaniedbane niektóre aspekty gry (wvw, klasyczne dungeony)

- walki w world bossami przez swoją powtarzalność tracą na epickości

Kwestia gustu, a opini tyle ile ludzi w centrach handlowych. To co dla jednych jest plusem dla innych może być minusem :). Np @Gothur napisał o optymalizacji ESO ja nie mam z tym żadnego problemu by grać na wymaksowanych detalach(wiec to bardziej kwestia komputera niż optymalizacji)

Tak jak w temacie, która gra waszym zdaniem jest lepsza? GW2? TESO? Zapraszam do dyskusji, wymieniajcie plusy i minusy obu gier.

Plusy danych gier:

TESO

  • klimat elder scrolls czyli oblivion,skyrim,morrowind,daggerfall w jednej grze

  • buildy postaci każdy robi co chce i jak chce

  • fabuła i questy na wysokim poziomie które wciągają i nie nudą nawet poboczne

  • bardzo częste update i DLC które rozwijają grę moim zdaniem w dobrym kierunku

  • ciekawy craffting oraz unikatowe schematy wyglądów

  • ładna a zarazem surowa szata graficzna w której dominują ciemne i szare odcienie styl ze Skyrim

Guild Wars 2

  • system PvP najlepszy jaki widziałem w grach MMORPG po za L2 :slight_smile:

  • unikatowe klasy postaci jak inżynier czy mesmer

  • ładna szata graficzna

  • różnorodny end-game od WvWvW do fractali dungeonów,raidów,eventów na mapach

  • Wolrd Bossy które są ciekawie zaprojektowane

  • craft na wysokim poziomie

Minusy które występują w grze:

TESO:

  • solo grania aż do końca lvl nie musisz grać w pt i nie konieczna nawet jest gildia jest zbędna bo wszystko zrobisz sam

  • średni end-game (takie mam wrażenie)

  • płatne dodatki lub wykupowanie eso plus(abonament)

  • niestety czuje się że gra się czasami jak w singel player niż multi

GW2:

  • buildy jest kilka wyznaczonych dla danej klasy których musisz się trzymać a jak nie to jesteś cieniutki

-DLC które wychodzą bardzo rzadko i średnio wnoszą do gry oprócz fabuły

  • itemy w exotychach możesz robić wszystko nie potrzebne są asc czy legendy nie ma dużej rywalizacji w sprzęcie co mi osobiście przeszkadza

  • do 80 lvl grasz solo i robisz od mapy do mapy i staje się to bardzo nudne,questy jedynie fabularne nic po za tym

  • gra przeznaczona dla osób lubiąca zbieranie wyglądów sprzętu,achivków niż ich statystyk.

To są moje plusy i minusy owych gier można z nimi zgadzać się lub nie.
Owe gry są bardzo podobne do siebie lecz Bethesta wraz Zenimax dodają dużo więcej ostatnimi czasy niż NCSoft z ArenaNet.