Teso

Dobra po paru latach przerwy w graniu wracam do grania w mmo i tak z tego co widze mmorpg bez zmian to samo od ponad dekady nic nowego nie licząc takiego new world no ale … wiadomo jak ta gra ma się na dzień dzisiejszy otóż to postanowiłem zacząć z TESO nigdy jakoś szczególnie nie przyciągała mnie ta gra ale patrząc na liczbe graczy jest to jedyna z opłacalnych dla mnie gier obecnie reszte ograłem bądź mi nie pasuje tak więc pytanie do weteranów TESO :
Co musze kupić aby mieć dostęp do 100% gry od tego zacznijmy bo z tego co wiem jest jakaś podstawka + teso plus co daje mi 90% zawartości gry ale jeszcze jakiś dodatek do dokupienia tak?
Jaką klase na początek polecacie do zaznania się z grą w te pierwsze kilkaset godzin.
Na czym się skupić na początku?
I czy są jakieś typowo polskie ekipy z discordem oczywiście szczerze bez różnicy czy casualowe czy try hardowe bo osobiście sam będe grał po 10-15 godzin dziennie więc ja jestem uniwersalny.
Na tą chwile to wszystko z czasem będe dodawał nowe pytania odnośnie gry, pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.

Podstawka wystarcza na setki godzin. Jeśli gra Ci się spodoba, to wtedy możesz dokupić “resztę”.

ESO Plus daje dostęp do wszystkich DLC i wszystkich dodatków poza ostatnim (Necrom).

Klasa na początek? Każda klasa jest dobra, choć Arcanist (najnowsza klasa z Necrom) wciąż jest trochę OP. Istnieje też linia buildów One Bar (ze specjalnym mythic pierścieniem), dzięki której otrzymujesz masę buffów, ale nie masz drugiego paska skilli. Dla osób, które nie lubią lub nie umieją rotować skillów, jest to naprawdę zbawienie i mały game-changer. Sorcerer lub Warden One Bar Heavy Attack to klasa/buildy, dzięki którym wyczyścisz wszystko solo, a także zapewnisz sobie fajny dmg w grupowych dungeonach i trialach.

Polskie gildie? “Północny Wiatr” (największa), “Kampania Handlowa” (gildia to handlu), “Feniks Polska” itd. Każdy gracz może być jednocześnie w 5 gildiach, więc znajdziesz coś dla siebie.

1lajk

Granie bez eso+ nie ma sensu wiec kupujesz eso + + podstawke + najnowszy dodatek i masz 100% zawartoaci - teson+ daje craft baga bez ktorego gra sie zle. Co do klasy ? Bierz jakiegos dpsa pod AOE …co robic ? Wbijac cp i robic co ci aie tam podoba. Ekipy jakies sa ale albo try hardy pod rajdy co loguja sie tylko na rajd. Albo casuale co sa w gildi ale sie nie odzywaja i loguja sie od swieta. 80% ludzi gra w teso solo co jest troche irytujace. Chat w grze raczej martwy + spam gildi. Robisz w sumie co chcesz…w nowym dodatku maja niby dodac cos do progresowania o dziwo -w koncu zobaczyli ze ludzie chca progresowac a scalowanie to szajs. Pewnie online spada xD

Miałem kilka podejść do ESO ale jakoś zawsze mnie gra znudziła już na etapie soft capa CP xD
Najbardziej irytuje mnie system skalowania i psuje całą frajdę z rozwoju postaci bo i tak masz świat zeskalowany pod siebie… :smiley:
Dobrze się bawiłem z ESO+ robiąc zadania dla gildii zabójców i złodziei ale to tak samo w wersjach single tego świata dawały mi te dwie gildie najwięcej frajdy xD
Jak nie chcesz grać aby być hardcore graczem to ESO+ możesz olać tylko będziesz częściej wracać do miasta opróżnić bagi z materiałów i pewnie się nie obejdzie bez 2-3 postaci jako banki - da się ale to ten element “sposobu płatności” który daje Ci możliwość b2p ale jest to tak irytujące, że i tak zmieni się w Abonament xD

Z racji że aktualnie jeżeli zakupisz najnowszy Chapter dostajesz wszystkie potrzebne, to kupujesz Necroma aby uzyskać dostęp do wszystkich chapterów (main content + raidy), a następnie mniejsze dodatki -dungeon packi, małe zone’y itp.
Ale - jak wszyscy inni piszą, najbardziej ci się opłaca kupić ESO+. Kupując ESO+ dostajesz korony. Dla przykładu - miesiąc ESO+ to 50zł, dostajesz z tym 1500 koron (waluty premium, na DLC, kostiumy itp).
1500 koron kosztuje… 50zł. Dosłownie dostajesz korony gratis. To jedna z tych marketingowych sztuczek, aby wypróbować ESO+ a następnie przy nim zostać. Mając ESO+ masz dostęp do poprzednich chapterów (czyli aktualnie wszystko poza Necromem) oraz WSZYSTKIM małych DLC z paroma bonusami. Więc - na dlugą metę najbardziej opłaca się opłacać ESO+ i kupować dodatki powoli za korony z ESO+.

Niestety dodatki to tylko taki “bonus” ESO+, nie wiem czy jeszcze jest opcja kupowania srebra za walutę w grze bo jeśli tak to i wyfarmić można na dodatki. To czego z ESO+ nie kupisz a szybko zrobi z Ciebie “leniwą bułę” to craft bag :smiley: kiedy już nawet przez 1 miesiąc się do niego przyzwyczaisz to jego brak boli bardzo.