Tibia 3D - recenzja gry

Cześć wszystkim!

Chciałem dzisiaj napisać swoją recenzje pewnej gry, która jakiś czas temu została zareklamowana na stronie głównej przez Guru. Mam tutaj na myśli Tibie 3d zrobioną w Minecraft. Jak tylko zobaczyłem ten produkt na stornie głównej stwierdziłem – muszę zobaczyć tego dziwoląga. Jak pewnie wielu tutaj zebranych użytkowników, byłem tibijczykiem ale przed wersją 7.6, mam już prawie 30 lat i grałem w tibie jeszcze w szkole podstawowej. Nie ukrywam, że mam z tej gry wiele wspomnień, jednak to, co się później z tą grą stało moim zdaniem zniszczyło jej klimat. Próbowałem gry na różnych otsach, grałem w wiele różnych mmo, lepszych i gorszych i przyznam, że takiego klimatu jak w starej tibii nigdy nie odnalazłem, mimo mimo że przy niektórych grach również spędziłem lata.

Na wstępie powiem, że nie jestem związany w żaden sposób z tym serwerem – po prostu jestem graczem. Mogę być w swojej recenzji czasami mało obiektywny, bo przyznam, że gra mi skradła serce. Recenzje chciałem napisać z tego względu, żeby zachęcić was drodzy forumowicze do sprawdzenia tej gry. Widzę tam ogrom pracy i serca włożony w tą grę, widzę wiele pomysłów i umiejętności, aby wciąż ulepszać ten produkt.

t2

Do rzeczy wobec tego!

Miałem już wcześniej styczność z minecraftem oraz tibią moja pierwsza myśl – obie gry są dosyć „kwadratowe” więc odwzorowanie minecrafta w tibii ma jakiś sens, mimo to obawiałem się ,że produkcja wyjdzie zbyt „kosmata” i dziwna. Pierwsze wrażenia, kiedy zacząłem grę na rookgard – cholera jak tu się steruje jak oni to robili wszystko o co chodzi? Po dosłownie dziesięciu minutach gry przyzwyczaiłem się do sterowania, przypomina mi sterowanie w tibii classic. Zobaczyć rookgard w perespektywie 3d i to tak idealnie odwzorowane – bezcenne! Łezka w oku, wspomnienia powróciły.

Dalsza gra wzbudzała we mnie ciekawość, jak oni zrobili takie potwory a jak tamte, a jak wygląda orc fortress a jak Kazoordon, czy Ankrahmun jest takie jak w tibii real. Jak wyglądają czary? Wszystko mnie zastanawiało, bo zobaczenie tego w perspektywie 3d, mając wciąż świat tibii w pamięci było wędrówką w dzieciństwo!

Przyznam ,że miałem problem – ogromny problem z mmo. Lubię dla relaksu po pracy pograć sobie w ten gatunek, czasem mam więcej czasem mniej czasu, ale poświecić godzinkę wbijając level to znakomity dla mnie relaks. Żaden mmo ostatnio nie mógł mnie wciągnąć a próbowałem naprawdę wielu. Ostatnio spędziłem dużo czasu na Warhammer Vermintide II oraz Warframe powiedzmy, że te gry możemy delikatnie podciągnąć pod gatunek. Jeżeli stricte miałbym powiedzieć o mmo, w które ostatnio grałem długo to byłby to Word of Warcraft.

Kiedy wyszedłem na rooka tworząc Sorcerera, wbiłem po kilku dniach 40 lvl, i przyznam ,że gra mnie niesamowicie wciągnęła – wrócił ten stary klimat tibii, idealne odwzorowanie mapy, umiejętności, przedmiotów sprawił, że zadziałała magia starej tibii!

Kiedy już sprawdziłem jak gra działa, zdecydowałem się stworzyć nową postać, tak jak na starej tibii stworzyłem knighta, lubiłem nim grać. Wiedziałem niestety ,że czeka mnie skillowanie! Od kolegów w grze dowiedziałem się ,że zostaje mi klasyczne skillowanie, bez trainerów! Administracja nie chce tworzyć ots-a, zależy im na odwzorowaniu prawdziwej tibii. Kolejny tydzień po pracy trenowałem knighta czytając sobie w międzyczasie książki. Osiągnąłem 80/80 i mogę śmiało zaczynać exp! W międzyczasie odbywały się eventy takie jak double exp weekend oraz halloween event i tłuczenie dużej dyni na Darashii. Nie mogę się doczekać kiedy wbiję 100 lvl na swoim knighcie i zdobędę Stonecutter Axe z Annihilatora!

t2

Miałem już przyjemność zwiedzić nowe lokalizacje takie jak Yalahar, Svarground, które kiedy grałem w tibie dopiero były w planach. Serwer wzoruje się na wersji 8.6 i wprowadził wszystkie rozwiązania z tej wersji. Osobiście cenie sobie wersje przed 7.6, ale doceniam tą wersje, bo jednak wprowadza wiele zmian, które upodobniają tibię do dzisiejszych mmo. W grafice po jakimś czasie można się zakochać i powiem wam ,że zwiedzania tych wszystkich lokalizacji w 3d jest niesamowite. Dodatkowo, utrudnia to grę! Często ciężko mi się odnaleźć w podziemnych labiryntach, gdyż widzimy je z perspektywy pierwszej osoby. Exp oraz skillowanie jest nieco przyspieszone w stosunku do tibii, jednak wciąż trzeba się sporo napracować, żeby wbić poziom i skille. Jeszcze nie wszystko do gry zostało wprowadzone, chłopaki wciąż pracują nad zrobieniem areny Svarground, na którą czekam z niecierpliwością, jednak większość rzeczy w grze już jest. Mamy nawet taski na Tiquandzie, jest większość questów, są dżiny, u których sprzedajemy swój cenny loot. Widać w tej grze niesamowity nakład pracy. Dlatego piszę tutaj do was użytkownicy, zachęcając was do gry. Polacy stworzyli coś niesamowitego i widzę ,że jedynym problemem tego serwera jest brak reklamy – oczywiście ten serwer wymaga specyficznego targetu, nie każdy chce wracać do tibii, nie każdy polubi grafikę z minecrafta, jednak jestem pewny, że serwer ten znajdzie swoich graczy i ma szansę stać się popularnym produktem.

t1

Serwer nie wymaga kupienia minecrafta, można ściągnąć odpowiednią wersję i śmiało grać na tibijskim serwerze. Wrzucę wam linki do youtube chłopaków żebyście mogli zobaczyć jak to wszystko się prezentuje a ja wracam do gry mam dzisiaj w planach odwiedzić siedzibę elfów i zemścić się za zabicie mnie i moich kolegów w podstawówce! A przy okazji zebrać kwiatki do Mage addona, gdyż czaszkę na głowie już noszę! (Tak addony też są i outfity!).

Mam nadzieję ,że rozsiejecie wici i spotkamy się w grze, założymy gildie i kupimy guild house a następnie ozdobimy go łupami z wypraw!

Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania, piszcie do mnie w grze „wotan” chętnie wam pomogę na starcie i odpowiem na pytania. Administracja również zawsze chętnie pomoże w razie niejasności.

Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem klasy:

Sorcerer zawsze w tej wersji był nieco bardziej faworyzowany w stosunku do druida.

Palladyn obędzie się bez godzin trenowania – dist leci w miarę szybko – podczas expa podskoczy do w miarę odpowiedniego poziomu

Knight – nie unikniecie trenowania, ale moim zdaniem warto!(Podpowiedź: na isle of the kings znajdziecie monki- ale te prawdziwe, nie jakieś trainery!)

Do zobaczenia!!

Link do filmiku prezentującego serwer:

Przepraszam jeżeli czytając to macie wrażenie, że to reklama, przysięgam, że wynika to po prostu z mojego zachwytu tym serwerem.

2lajki

Nikt tego nie przeczyta. Za dużo wypocin. Mogłeś to zawrzeć w dwóch zdaniach, a tak szkoda czasu. Kosz.

Pograłem 2h i stwierdzam, że nikt tego czasu mi nie zwróci, chociaż mogę was uprzedzić przed zagraniem w to “coś”, bo grą bym tego nie nazywał.

Ja przeczytałem. Oczywiście tekst nie jest górnych lotów i jest trochę przesłodzony - ale fajnie było się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z Tibią 3D. Nie zniechęcaj od razu ludzi, kazdy ma prawo wypowiadać się na forum i nie ma przymusu czytania wszystkich postów

Dzięki za odpowiedzi - tekst nie jest górnolotny bo nie jestem redaktorem ani pisarzem, nie miał taki być - nie posiadam umiejętności pisania ciekawych artykułów, lepszy już jestem w pismach oficjalnych - chciałem po prostu zrelacjonować swoje doświadczenia i przeżycia związane z tym serwerem. Gdybym napisał “fajny serwer, wpadajcie” to większość raczej potraktowałaby to jako spam i głupią reklamę.
A żeby było trochę uszczypliwie to i tak tekst kładzie na łeb większość tekstów na stronie głównej XD
Widze ,że administracja edytowała posta i wstawiła mi zdjęcia, dziękuje! Jeszcze dodam ,ze modele potworów są już poprawione a mapka zaktualizowana! :slight_smile:

Jako świeży gracz tego serwera potwierdzam, że ponownie przeżywam młodość związaną z Tibią. Na nową odkrywam mapę w trójwymiarze (jest naprawdę świetnie odwzorowana). Atmosfera między graczami jest świetna!
Pozdrowienia z Yalahar :slight_smile:yalahar

5

Wrzuce kilka screenów w postac pod spodem gdyż nie mogę jako nowy użytkownik forum dodać więcej zdjęć w 1 poście
4

minecraftt

Jakbyś dał jakieś linki do strony czy pobrania to byłoby dobrze.

Guru dziękuje za wstawienie na główną stronę, nie spodziewałem się tego totalnie - mam nadzieję ,że zachęcę sporo osób! Pozdrawiam.

1lajk

Moim zdaniem piękna recenzja, mimo iż dość osobista - ale w końcu gra się dla własnej satysfakcji :slight_smile:
Dziękujemy Panom
Guru i Vniveri25 za wsparcie, macie u nas gwarantowane gifty! :slight_smile:

1lajk

sory jak tu grać jak w niedziele gra 7 osób, a maks na serwerze to 50.

Nad serwerem wciąż trwają prace - nie było jeszcze żadnej reklamy serwera dlatego mało osób :slight_smile: administracja chciała wszystko dopracować dlatego nie płacili za większą liczbe slotów, liczbę slotów można zwiększyć z dnia na dzień bez problemu. A swoją drogą kiedy piszesz ten post jest sobota, pozdrawiam cie kolego i nie zniechęcaj się, mówie ci.

To jest dużo dla ciebie O_o. O jej…

Ja nigdy do czynienia z minecraftem nie miałem i nie wiem jak to zainstalować, popularny gryzoń, też mi kur. podpowiedź. Żeby ze strony nie można było pobrać clienta, słabo, lub chodź jakaś instrukcja dla nowych graczy.

1lajk

pograłem chwile z ciekawości (nigdy nie grałem w minecrafta, pobrałem z chomikuj) i musze przyznać że zaciekawiło mnie, mega podobieństwo, gdyby było więcej graczy to by było coś, pogram trochę obczaje jak to dalej wygląda

Dziekuje ci za komentarz, powiem ci ,że masz rację, zaraz napiszę do administracji żeby zrobili instrukcje na stronce i wstawili linki, to ma sens.

Zasadniczo to Minecraft możesz nabyć na jego oficjalnej stronie. To czy wersja 1.11.2 czy inne to kwestia już ustawień w cliencie który się nabywa/piraci. Są różne pirackie clienty (tzn. różni dystrybutorzy tych piratów), technicznie rzecz biorąc najmniej szukania będziesz miał właśnie u wydawcy…
Ale spróbujemy przekleić linki na stronę, chociaż nas też wtedy dotyczy inna sprawa - co jak w pliku (który nie jest nasz) będzie wirus? Nie bierzemy odpowiedzialności za to jak działa komuś Minecraft, myślę że rozumiesz :slight_smile:
Dzięki za uwagę!

Zamiast zakładać nowy temat, postanowiłem wrzucic posta tutaj. Zrobiliśmy wczoraj POI questa, zajęło nam to około 4 godzin oraz 5 śmierci, w tym 2 moje niestety. Tibia jest brutalna :D, jeżeli macie ochotę obczajcie jak to wyglądało. Starałem się nie nagrywać przestojów, ale nie zawsze można było to wyczuć, przyspieszyłem akcje dwukrotnie oprócz jednego tronu żebyście mogli zobaczyć walke w 1:1, sam quest byłby za długi na filmik, stąd przyspieszenie i tak jest długi! Zapraszam do obczajenia jak wygląda prawdziwy gameplay z gry: