Tibia

Witam. Znudzony obecną sytuacją na rynku MMORPG zdecydowalem sie na Tibię z racji na to ze nie maksuje postaci w 2 -3 tygodnie. I przychodze do Was z pytaniem:
Jaki server polecacie najlepiej z tych nowych (optional pvp) z Polakami xd. Nie wiem czy gildie funkcjonują czy jak sie to nazywa tutaj, ale chetnie bym dolaczyl gdzies jak juz skrzydla rozwine chyba ze jest jakas otwarta na nowych graczy. Padl wybór na Palka, poradniki ogarnałem te poczatkowe dzis wieczorem zaczynam. Rady na poczatek chetnie tez przyjmę jesli chcielibyscie sie jakimis podzielic.
Chyba że nowe servery nie są zaludnione specjalnie i mozecie polecic jakieś starsze.

Czy ja dobrze widze ze na serverach jest po kilkadziesiat osob tylko? O.oScreenshot_20240620-102723_Chrome

North/South Ameryka o tej porze śpią lub wybierają się do pracy (w south america raczej to pierwsze)
W EU też o tej porze raczej się pracuje aniżeli gra.
Jak już bardzo chcesz sprawdzać online to po 20:00
Z tym że pytanie czy faktycznie potrzebny ci ten online. Granie z randomami to męczania. Solo generalnie też przez to jak gierka została spaprana, więc właściwie zostaje tylko opcja grania z ziomkami a do tego nie potrzeba żadnych ludzi online właściwie.

No z rana to tak wygląda. Brazylijczycy śpią, ludzie grający na NA śpią, Europa w szkole/pracy. Wieczorami to już dużo lepiej wygląda, a w dzisiejszej tibii 300 osób na servie to już tłok jeśli chodzi o respy.

A co do tematu to serwer Dia wypada chyba najrozsądniej teraz. Green be, stabilne community, brak dominando, ceny i market całkiem niezłe więc nic tylko grać.

1lajk

Dobra, zobacze po pracy jak statusy wieczorem wygladaja

Zapraszam na secure

Już przyjacielu odpowiadam jeśli chodzi o największą społeczność Polska jest to server antica pvp lub secura bądź refugia ale to swiaty non pvp czyli moim zdaniem zero frajdy ja osobiście po wbiciu 320 rp na antice mogę stwierdzić że duża społeczność nie sprzyja wraz z roznacym levelem aktualnie gram na kendri jakas tam Polska gildia jest mam 300 eka i teraz tak jeśli chcesz grać od czasu do czasu dla przyjemności robisz postać od nowa kupujesz tylko pacc ale jeśli chcesz osiągać szybki progress w tej grze to musisz kupic wysskilowanego palka z dystem tak plus minus 115 i zacząć przygodę wtedy czujesz faktycznie pogrom tego palka palek bez skilli jest totalnie nudny aż do porzygu a dobry mlvl i skille to u niego podstawa podstaw bez tego po wbiciu jakiegoś sensownego levela nie ruszysz się na hunta bo nie będziesz robił dmg i będziesz się ślimaczyl na każdym spocie i męczył

Wariaciku, nie słuchaj tych nobów. Dawaj na Antice jedyny prawilny serwer ;]

Na wlasnie mysle o graniu na chilku. Wybralem Secure ze wzgledu na wieksza ilosc graczy, ale wiadomo low lvli do pogrania razem to duzo i tak nie ma. Poki co farmie na Trollach speary i hajs, strzaly sie skonczyly i zarabiam mieczem xD Pozniej kupie pacca i zaczne robic offline trening i wybiore sie na jakis lepszy spot do zarabiania zeby sie na strzaly wyrobic. Poki co 10 lvl 27 dist shield 18 sword 20 :slight_smile: Moze sie na jakies gobliny przejde i kamienie pozbierac lepiej co? Czy narazie za niski lvl?

Edit. z ostatniej chwili: ogarnalem ze jest spell na strzaly B-)

Wiem ze skillowanie itp. jest fajne ale mimo wszystko polecam kupic postac ze skillem +90 dist na oficjalnym bazarku za grosze i najwyzej zmienic nick

Przyjacielu zainwestuj te 200zł i kup gotową postać na serwerze Antica, tam jest mega duża społeczność gdzie znajdziesz zawsze kogos do wspolnej gry. Nie zaczynaj od zera poniewaz zanim zaczniesz odczuwac przyjemnosc z gry to stracisz mnostwo czasu i pieniedzy na rozwoj takiej postaci (minimum 2 lata) przez co bardziej sie oplaca kupic wyskillowaną postać taka przynajmniej 300lvl to już będziesz fajnie się bawił.
Poza tym poczytaj nieco o Imbuingu przedmiotów i tez przyda ci sie troche TibiaCoinów zeby wymienic na złoto w grze aby kupic dobre EQ, no ale wtedy to już masz lepszą frajdę z gry niż jakbyś grał w jakiegos WoWa dla dzieciaków (a tam też tyle bys musial wydać by troche pograć) - tak naprawde to wszedzie musisz wydac pieniadze by fajnie pograc więc sie tym nie zrażaj i zainwestuj, zawsze przeciez mozesz potem sprzedac i to legalnie przez Char bazar :slight_smile:

PS. Mam na sprzedaż na serwerze Antica 400lvl EK z bardzo dobrymi skillami, 500 achievements points, mnóstwo dostępów, questów, mnóstwo outfitów premium oraz 40 rare mountów, domek w venore z kukłami do trenowania i rare itemami (ponieważ jestem kolekcjonerem) za całość 2k zł mogę sprzedać, gdybyś był zainteresowany to zapraszam na PW.

Olej Tibię i wbijaj do Albion’a