Tolkien

Witam mam prośbę o przedstawienie mi książek w uniwersum władcy pierścienia czy hobbita głównie chodzi mi o książki Tolkiena ale jak macie innego pisarza o tej samej tematyce to również podawajcie. Z góry dziękuje za pomoc. :)

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/John_Ronald_Reuel_Tolkien

Łap to.

I co mi po tym? Nie chce mi się przeglądać każdej jego książki po to napisałem i poprosiłem o pomoc by dostać tylko te tytuły które mnie interesują.

Tam wszystko czego potrzebujesz jest napisane, a ja nie zamierzam leczyć twego lenistwa.

Powazny jestes? Piszesz tak roszczeniowo, jakby wszystko ci sie nalezalo, tylko dlatego, ze o to poprosiles. Tak swiat nie dziala, koles dal ci odpowiedz i twoj "wysilek" mial polegac na tym, aby kliknac na "PROZA". Proste? Proste, ale jak widac dla ciebie zbyt trudne.

Masz tu jego proze ze stronki, ktora podal Hanz:

Proza

Dodatkowo zaznaczam, ze znalezienie tego spisu, to wpisanie w google jednego hasla. Nazwisko autora + wikipedia. To by ci zajelo mniej czasu, niz napisanie tego tematu, a potem odpowiedzi w nim.

Dobrze dziękuje za odpowiedź, a teraz zadam dodatkowe pytanie jakie książki polecacie i dlaczego?

Dziwię się, że w ogóle ktoś chciał Ci pomoc po tym jak przyznałeś się, że jesteś leniwy. Ja nie polecam Ci żadnej ponieważ jesteś zbyt leniwy aby użyć przeglądarki i poszukać.

Dobrze dziękuje za odpowiedź, a teraz zadam dodatkowe pytanie jakie książki polecacie i dlaczego?

Polecę Sillmarilion, nie jest to tak łatwa książka jak Hobbit czy Władca Pierścieni ale pokazuje Śródziemne z innej równie ciekawej perspektywy.

Jeżeli bardzo zaciekawi cię Sillmarilion, to mógłbyś spróbować się za 12 tomową "Historię Śródziemia". Jeżeli jednak wolisz bardziej "typowe" książki, to bardzo dobre są Niedokończone opowieści i Dzieci Hurina.

Witam mam prośbę o przedstawienie mi książek w uniwersum władcy pierścienia czy hobbita głównie chodzi mi o książki Tolkiena ale jak macie innego pisarza o tej samej tematyce to również podawajcie. Z góry dziękuje za pomoc. :)